Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: Karma dla psa.

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 30 kwi 2014, o 09:06

Jeżeli szukacie dobrej karmy,która jest bogata w wiele składników odżywczych to zwrócę uwagę na dwie: Brit Premium oraz Acana. Polecane przez wielu Użytkowników na forum jak i samych hodowców,wiec myślę ze warto. Znajdziecie je na naszej stronie.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Lynch 13 sie 2015, o 12:40

Moja Kiara to wcina każdą karmę dla psów ... nie ważne smak, rodzaj, marka. Całe szczęście mamy ogród i dużo biega, więc gruba nie jest :)
Lynch
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 cze 2015, o 19:07
Imię psa: Ralfi
Rasa psa: Labrador

Re: Karma dla psa.

Postprzez gwolska 6 lis 2015, o 20:12

Aby twój pies był zdrowy, radosny
PURINA PLAN w tym ci pomoże
Sposób na to jest bardzo prosty:
jego miskę karmą napełnić możesz
bądź z jagnięciną, łososiem, kurczakiem
lub też z indykiem z dodatkiem ryżu
twój pupil będzie ją jadł ze smakiem,
a inne karmy po prostu wyrzuć.
gwolska
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2015, o 20:05
Imię psa: Borys
Rasa psa: owczarek

Re: Karma dla psa.

Postprzez pietruszka 7 lis 2015, o 19:04

gwolska napisał(a):Aby twój pies był zdrowy, radosny
PURINA PLAN w tym ci pomoże
Sposób na to jest bardzo prosty:
jego miskę karmą napełnić możesz
bądź z jagnięciną, łososiem, kurczakiem
lub też z indykiem z dodatkiem ryżu
twój pupil będzie ją jadł ze smakiem,
a inne karmy po prostu wyrzuć.

a co jeśli pies nie chce jeśc puriny? To mam mu dawać jeśli za twoją radą inne karmy wyrzucę?
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Karma dla psa.

Postprzez gwolska 9 lis 2015, o 21:28

ja piszę opinię swoją i na podstawie zachowania mojego psa- wybór karmy jest dowolny, w zależności od upodobań pupila
gwolska
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2015, o 20:05
Imię psa: Borys
Rasa psa: owczarek

Re: Karma dla psa.

Postprzez pietruszka 10 lis 2015, o 14:52

ja wiem, ale z końcówki twojej wypowiedzi tak wyglada że tylko ta karma jest dobra, a wszystkie inne nie. Dlatego też tak ironicznie zapytałam :P
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Karma dla psa.

Postprzez yasminn 15 gru 2015, o 20:56

Moja tez jest tylko na gotowej karmie, nie dałabym rady jeszcze jej gotować. Ale też ma zapewnione maksimum ruchu, często spacerujemy. Co do karmy to kupuję ostatnio Naturea mokrą, ma bardzo ładny zapach, widać w niej kawałki mięsa, warzyw oraz chrząstek, zawiera też składniki najwyższej jakości, poza dużą zawartością mięsa - aminokwasy, wysokiej jakości tłuszcze i oleje i kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6 jak dla mnie to idealna kompozycja. Ogólnie jesteśmy otwarte na nowe smaki i chętnie próbujemy:)
yasminn
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 gru 2015, o 12:59
Imię psa: szila
Rasa psa: golden

Re: Karma dla psa.

Postprzez mirellakopeć 15 lut 2016, o 11:24

Podaję karmę, która jest dedykowana dla dużych psiaków, mam owczarka niemieckiego, którego kocham nad życie. On potrafi zjeść! Podaję mu karmę suchą tak w międzyczasie i dwa razy dziennie mokra typu pure'y z doliny Noteci.
mirellakopeć
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 11:13
Imię psa: Czaki

Re: Karma dla psa.

Postprzez aleksm 24 cze 2016, o 06:18

też dobra karma jest od Doctor Dog, ma dużo witamin i błonnika, jest naturalna bez tych wszystkich mączek
aleksm
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 08:47

Re: Karma dla psa.

Postprzez yasminn 19 wrz 2016, o 05:32

A Karmy Kingsmoor - ktoś kupował? Bez glutenu i hipoalergiczne, bez sztucznych dodatków. Ja się chyba pokuszę i kupię paczuszkę...
yasminn
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 gru 2015, o 12:59
Imię psa: szila
Rasa psa: golden

Re: Karma dla psa.

Postprzez Ranczo 6 sty 2020, o 14:19

Jaka karma dla psa ?. Prawidłowa opieka nad psem to nie tylko zabawa i chodzenie na spacery. Szczególnie ważne jest podawanie psu odpowiedniej karmy. W końcu, aby był zdrowy oraz rozwijał się prawidłowo, konieczna jest zbilansowana dieta, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy.

Jak wybrać karmę dla psa ?
Większość psów zje wszystko – zawsze i wszędzie. Począwszy od pozostałości z ludzkiego stołu, na resztkach ze śmietnika skończywszy – pragnienie zdobyczy i “upolowania” czegoś “pysznego” nie ma granic. Przez większość czasu Twój pies nie wie nawet co zjada – jedyne co wie, to to, że pachnie i smakuje dobrze. Jako opiekun swojego czworonoga, powinieneś brać odpowiedzialność za to, co Twój pies zjada. Jedzenie podawane psu powinno mieć wartości odżycze, które zaspokajają podstawowe potrzeby pupila. Niestety, większość właścicieli nie zwraca uwagi na to, co zawierają w składzie poszczególne karmy i podstawowym determinantem zakupu staje się cena.

Wbrew krążącym opiniom, nie musimy wydawać kroci aby karmić psa dobrą i odżywczą karmą. Oczywiście, karmy premium kosztują nieco więcej, jednakże jeśli pomyślimy o tym jaki wpływ na zdrowie i kondycję psa ma taka karma, zauważymy, że cena za psie zdrowie nie jest aż tak wysoka. Jeśli zaoszczędzimy na karmie teraz, możemy wydać znacznie więcej, za jakiś czas, na wizyty u weterynarza i kuracje związane z różnego typu chorobami i niedoborami w psim organizmie.

Co czyni że karma jest wartościowa ?
Co więc czyni karmę dobrą i wartościową? Kiedy wiemy, że karma dostarcza naszemu pupilowi dobrych składników i wartości odżywczych ? Jak rozróżnić tę dobrą od złej, pomijając kryterium ceny ?

Wybór dobrej jakościowo karmy nie jest taki trudny, jak mógłby się wydawać. Nie musimy być dietetykami, weterynarzami – wystarczy nauczyć się jak czytać etykiety i które składniki w karmie są najważniejsze, a których należy kategorycznie unikać.

Poniżej znajdziecie też listę najgorszych karm – takich, które z pewnością nie powinny znaleźć się w misce Waszego psa !!

Każda karma ma nieco inny skład, ale w większości przypadków te słabej jakości mają kilka wspólnych cech. Karmy takie nafaszerowane są tanimi wypełniaczami w postaci kukurydzy, mączki kukurydzianej, pszenicy i jej pochodnych. Karmy takie są przepełnione węglowodanami, które są w diecie psa niepotrzebne. Szukajmy karmy, która oparta jest na mięsie, jako głównym składniku! Pamiętajmy też, że mięso mięsu nierówne.

– świeże mięso – klasa I – pełnowartościowe mięso, same mięśnie;
– mączka mięsna/ dehydratyzowane mięso – klasa II – zrenderowane mięśknie i inne tkanki ( to proces, w którym z mięsa wygotowuje się wodę i suszy to co pozostało – może zniszczyć niektóre enzymy i bialka z surowego produktu);
– produkty uboczne – III klasa – generalnie może to być wszystko: głowy, łapki, wnętrzności, odpady produkcyjne itp.
więcej przeczytacie Państwo na: https://ranczodlazwierzat.pl/jaka-karma-dla-psa/
Jestem trenerem psów, behawiorystą , zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r.
https://ranczodlazwierzat.pl
Avatar użytkownika
Ranczo
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 lis 2019, o 14:57
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Rambo
Rasa psa: Nowofunland

Re: Karma dla psa.

Postprzez Talent12 8 paź 2020, o 13:36

Ja posaję mojemu Milo Acanę (karma sucha) i mokrą dolina noteci. Jakoś mu ten zestaw pasuje i myślę, że jakościowo tez nie jest źle. Chociaż znajomego pies ma biegunki po dolinie noteci, wiec moze nie każdemu psiakowi podejsc ta karma.
Dla zainteresowanych podaje link gdzie możne dostać obie karmy https://wyspapupila.pl/karma-dla-psa
Talent12
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 maja 2020, o 21:04

Re: Karma dla psa.

Postprzez Danutapiotrkowicz 4 lut 2021, o 14:53

W sklepie Vipazor https://www.vipazor.pl/ kupuje najczęściej karmę dla moich piesków i kotków. Mają tam bardo szeroki wybór różnych producentów.
Mi najbrdziej chodzi o wysokiej jakości pożywienie, produkty naturalne, bez dodatku zbóż, konserwantów, kolorantów i wzmacniaczy smaku. Jak coś nie podchodzi pieskowi to zmianiam producenta. Fajnie działają w tym sklepie filtry, gdzie wyszukam dokładnie pokarm, który opowiada mojemu czworonogowi

Dla moich zwierząt najbardziej sprawdzają się tacy producenci:
Canun
1st Choice
Acana
HappyOne
Danutapiotrkowicz
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 lut 2021, o 10:31

Re: Karma dla psa.

Postprzez mery1998 8 mar 2021, o 12:48

Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu z produktami dla zwierząt, to mam dla Was genialną ofertę, z której sam regularnie korzystam. W ofercie sklepu internetowego WetFarma znajdziecie Ravene Easy Shine Spray 750 ml oraz wiele innych produktów dla zwierząt. Co sądzicie?
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 909
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00

Re: Karma dla psa.

Postprzez inka2 19 mar 2021, o 11:45

Uważam, że jakość to podstawa i najlepiej kupować psiakowi karmy, które są wysoko w rankingach https://digilife.pl/ranking-suchych-karm-dla-psa/ , co oznacza że charakteryzują się dobrym składem. Jak ktoś się już na psa decyduje to musi dbać o jego prawidłowe odżywianie i zdrowie - nie można karmić go byle czym
inka2
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 20:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints