Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Saszka 12 lip 2008, o 20:30

A co do jedzenia z ręki to dla psa jest to atrakcyjniejsze niż z miski :lol:
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Pedegree

Postprzez irlandia 13 lip 2008, o 11:42

Hodowca raczej nie jest pseudo ma mnóstwo piesków i hoduje yorki od kilku lat. Polecił Pedegree bo hodowcy dostają ogromną liczbę ofert, wstępują do klubów pedegree itd. maja bardzo duze znizki na ta karmę. Podejrzewam, że polecił mi tą karmę ze względu na pieska abym nie dawał mu czegoś kompletnie innego tylko kontynuwał to co on zaczął. Piesek jest w pełni zdrowy ma śliczną sierść i co ważne normalną "kupke".

Zaczyna oswajać sie z otoczeniem i pomału je mi z ręki więc mam nadzieje że wszystko wkrótce wróci do normy...

Piesek posiada metryczkę ma wszystkie papiery jest także zarejestrowany w irlandzkim klubie hodowców.
irlandia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 18:26

Postprzez Saszka 13 lip 2008, o 12:36

Może w Irlandii maja jakościowo lepszą Pedegree, bo w Polsce jest uważna za jedną z gorszych karm, żaden szanujący się hodowca nie poleca takiej karmy.

Najważniejsze, że maluch jest w dobrej formie i tak pewnie odreagowywał stres związany ze zmianą otoczenia, pozdrowionka :lol:
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

York Miniaturka

Postprzez irlandia 16 lip 2008, o 11:27

Czy ciężko jest nauczyć yorki załatwiania sie na dworze. Kilka osób powiedziało mi że pieski te sa mało inteligentne ale ja wyszukałem info sprzeczne mowiące o tym że są one bardzo inteligentne i pojętne.Wychodze z moim pieksiem czekam nawet 20minut i nic a kiedy wróce do domu to odrazu robi siusiu. Mam ją dop 5 dniu wiec natychmiastowej poprawy sie nie spodziewam.
Macie moze jakies ciekawe propozycje jak szybko nauczyć pieska załatwiania sie na dworze.
Pozdrawiam I dziekuje za wszelkie propozycje :idea:
irlandia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 18:26

Re: York Miniaturka

Postprzez Anxa 16 lip 2008, o 12:18

ale wychodzisz z nim kiedy Tobie się podoba czy po jedzeniu/spaniu/zabawie ?
Anxa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 22:46

Postprzez irlandia 16 lip 2008, o 13:30

zaczynamy wychodzic z pieskiem kiedy zaczyna sie kręcic ,czegos szukac bo zazwyczaj zaraz potem zabiera sie do siusiania...a jesli chodzi o jedzenie to u nas miska stoi cały czas w kuchni czy to zle?czy powinnismy wystawiac miske z jedzeniem o okreslonych porach a tak pozostawiac jedynie wode?
irlandia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 18:26

Postprzez leonberg 16 lip 2008, o 20:30

irlandia napisał(a):zaczynamy wychodzic z pieskiem kiedy zaczyna sie kręcic ,czegos szukac bo zazwyczaj zaraz potem zabiera sie do siusiania...a jesli chodzi o jedzenie to u nas miska stoi cały czas w kuchni czy to zle?czy powinnismy wystawiac miske z jedzeniem o okreslonych porach a tak pozostawiac jedynie wode?

czesto własciele twierdza ze psiak powinien miec zawsze karme w misce bo jak bedzie głodny..... itd.
prawda jest jednak inna. by organizm psiaka strawił karme potrzeba 10-12 godzin. miske z karma nalezy wystawic psu na 20 min. dobrze jest dzielic dzienna dawke na 2 czesci i podawac psu rano i wieczorem. unika sie w ten sposob zagrozenia skretem zoladka. jesli psiak nie zje swojej porcji to trudno. nic mu sie nie stanie.
woda w misce powinna byc stale dostepna.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez irlandia 17 lip 2008, o 01:55

Czy to normalne ,że piesek nie chce jesc nam suchej karmy? jak juz wspominalem mam ją od 5 dni, wcześniej była karmiona suchą karmą przez hodowce a u mnie juz nie chce jesc. Czy mogę to na niej wymusić tzn. podawać jej tylko suchą karmę i nic poza tym. Podawałbym aż zacznie w końcu jeść z głodu??Próbowałem z rozmaczaniem i z ręki ale je tego bardzo nie wiele a jak dostała trochę ryżu z gotowanym mięsem z kurczaka i jadła aż jej się uszy "trzęsły" ale trochę to by był drogi interes na dłuższą metę. Ma ona 13 tyg. czy można podawać jej jakieś jedzenie z puszki a jeśli tak to jakie?? Dziekuje za wszelkie odpowiedzi!!!
irlandia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 18:26

Postprzez leonberg 17 lip 2008, o 12:19

czyli je tylko suchej nie chce? :-D moze to byc walka na to kto szybciej zmieknie, pies czy wlasciel :-D
psiak do tygodnia moze nie jesc ( nie znaczy to ze mozesz mu nie dawac jesc!!! ) moze grymasic, przygladaj mu sie, sprawdzaj czy pije wode. ja taki twardy nie jestem i nigdy nie pozwalałem szczeniorkowi na głodowke. 3 dnia dodawałem do karmy zółteczko, biały serek, olej itd. zawsze skutkowało polepszeniem apetytu. uwazaj tylko by nie grymasił bardziej :-) psiak znajomych nauczył sie oblizywac dodatki a wypluwac kosteczki karmy :-D pluje nimi jak dziecko pestkami czeresni :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez irlandia 19 lip 2008, o 13:49

Czy powinienem isć do weterynarza jak mój mały york psika i ma tak jakby suchy kaszel(ma ok.13 tygodni) czy to niebezpieczne??Zaczął już jeść karmę wiec o to juz sie nie martwie dzieki wszystkim za pomoc!!!!!!! Pozdrawiam
irlandia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 18:26

Postprzez creation 19 lip 2008, o 17:26

Polecam karmę arion.
Jeżeli są państwo z pomorza to mogą państwo dojechac bo niestety dojazdu nie mamy. :(
więcej szczegółów na stronie: [reklama zabroniona]

Pragnę dla moich psów co najlepsze i dla innych też dlatego znalazłem taką karmę i sprzedaję ją bez zysku. Stąd nie mogę dowozić bo miałbym już straty..
creation
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2008, o 17:21
Lokalizacja: Tczew

Yorki

Postprzez Patrylka55 19 lip 2008, o 18:16

Moj York ma 6 tygodni,a w domu mam go od 2 dni.Hodowca zalecił mu suchą karmę i ciągły dostęp do wody.Pojechalam do weterynaża i ten odrzekł to samo.Mała Tosia ma odyzwiać sie karą Charli i wodą do 6 miesiaca życia.Ale czy to mozlwie zeby przezyla tak dlugo tylko na karmie i wodzie??czy moze moge gotowac jej jakies miesko z ryzem i wazywami??jesli tak co jeszcze moge jej dawac ii od kiedy??PROSZE O POMOC!
Patrylka55
 

Postprzez bjossa 19 lip 2008, o 20:31

6 tygodniowy pies powinien byc przy mamie jeszcze. Nie znam karmy Charli, ale jesli chodowca wydal tak małego psa to i karma pewnie badziewie jest. Powoli zmień karme na jakąś lepszą, Royal canin albo Acane.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

mały york

Postprzez kamilla123 20 sie 2008, o 16:11

witam serdecznie,
od kilku dni jestem właścicielką 6 tyg. yorka ( 16.08-odebrany),
chcę by był zdrowy i szczęśliwy,
hodowca powiedział że karmił go karmą royal starter- ja też taką kupiłam (nie będę się tutaj rozpisywała, że zostałam oszukana i że ta od właściciela nie była karmą royala).
Chodzi mi o to czy jest to dobra karma dla yoreczków, czy może polecacie inną??
I kiedy mam przejść na karmę royal junior, od kiedy mogę dodatkowo podawać jakieś witaminki i jakie, oraz te wszystkie gryzaki z uszu i innych części :D
Bardzo dziękuję za pomoc- kamilla123
kamilla123
 

Postprzez mArGoSiA 21 sie 2008, o 17:51

Ogólnie karma Royal jest dobra ale trzeba patrzeć indywidualnie na każdego psa. Jednemu smakuje,drugiemu nie. Byłaś z pieskiem u weta? był szczepiony/odrobaczany/odpchlany ?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

paw prints