Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez kamilla123 21 sie 2008, o 17:56

tak posiada książeczke, szczepienia, byliśmy i wet powiedział że wszystko jest w porządku, ale nie zapytałam go o to kiedy można podawać jakieś inne jedzonko jak w puszkach czy też saszetkach i jakie
no i czy jakieś takie gryzaki z uszu, albo od kiedy- dzięki
kamilla123
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 21 sie 2008, o 18:03

Myślę,że jeszcze z tydzień do dwóch powinien jeść tego startera. Później jakąś porządną suchą karmę dla juniora albo gotowane+witaminki.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez kamilla123 21 sie 2008, o 18:06

za 2 tygodnie kupię royal junior i to wyatarczy czy jeszcze czymś uzupełniać, mokrym jedzonkiem , witaminkami. Czy taka sama sucha karma w takim wieku zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe- dzięki
kamilla123
 

Postprzez mArGoSiA 21 sie 2008, o 18:07

Dobra sucha karma nie wymaga już żadnych witamin etc.
Ale jakieś drobne gryzaki będziesz mogła podawać.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Royal Canin

Postprzez Mary_15 29 sty 2009, o 21:28

Proponuje Royal Canin
Mary_15
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 19:00

Postprzez EsHa. 29 sty 2009, o 22:47

Royal Canin zawiera BHA który prawdopodobnie jest składnikiem rakotwórczym.
Chociaż chihuahua mojej znajomej wsuwa z apetytem.
Polecam Acanę, Orijen.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Sissy 30 sty 2009, o 13:03

Mój york je Royala. Nie zauważyłam,by był jakoś szczególnie szkodliwy.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Cavalier 30 sty 2009, o 17:32

Royal canin jest bardzo dobrą karmą. Cena zgadza się z jakością. Polecam.
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez EsHa. 30 sty 2009, o 17:51

Bardzo dobrą ? Była.
Będę płacić za karmę z składnikiem rakotwórczym ? :roll:
Ja bym nie ryzykowała.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Paulinka... 30 sty 2009, o 17:54

Testowałam Karmę Arion premium puppy large breed i psu smakuje , kupy normalne, ale jest to karma dla ras dużych.O Arion Premium Puppy ( rasy małe i średnie) też słyszałam dobre opinie.
Paulinka...
 

Postprzez Cavalier 30 sty 2009, o 22:03

EsHa, wg. mnie jest karmą bardzo dobrą. Jest to kompletna i dobrze zbilansowana karma, zawierająca dobrej jakości białko zwierzęce oraz dużo tłuszczów. Jest produkowana pod kontrolą specjalistów w dziedzinie żywienia i lekarzy weterynarii. To oznacza, że wzięto pod uwagę dzienne zapotrzebowanie psów na rozmaite składniki pokarmowe.
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez leonberg 30 sty 2009, o 22:25

nie zwarjujmy. wszystkie karmy zawieraja takie czy inne konserwanty. w innym wypadku po 2 dniach mozna by je tylko zakopac.
royal jest jedna z najlepszych karm, jedna z najlepiej zbilansowanych i prawdopodobnie długo nia zostanie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez EsHa. 31 sty 2009, o 13:10

Tak.
Ale są lepsze karmy. Według mnie cena bardzo wygórowana
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez leonberg 31 sty 2009, o 14:41

moze sa lepsze. co do ceny..... nie wiem jak karmy dla psiaczków, bo dla psów rc nie ma konkurencji chyba ze eukanube. ilosc składników, ich dobór i nieduze ilosci dziennego dawkowania powoduja ze w ciagu mc rc nie wypada drogo.
leos z ktorym mam najwiecej doswiadczen i najwiecej znajomych posiadaczy psów, w okresie wzrostu potrzebuje zaledwie ok 500 g karmy rc wiec worek 15 kg wystarcza na mc. cena worka 180-190 zł a karmy wet. 210-220 zł. ( o cenia dla klubowiczów nie wspomne bo wyjdzie stawka dzienna 5 zł a wiec mało co drozej od karm marketowych bo tego badziewia trzeba dac psu 2 razy wiecej ) przy karmieniu rc zbedne sa suplementy czego niestey nie mozna powiedziec o zadnej innej karmie.
temat przewałkowany nie jeden raz. nic nie jest w stanie lepiej dostarczyc, rosnacemu psu rasy duzej, wszystkich potrzebnych składników pokarmowych i nie obciazyc układu pokarmowego.
niemniej karm jest spory wybór, kazdy robi jak uwaza. we wszystkim jest chemia, konserwanty, polepszacze i inne swinstwo. jesli ktos ma ochote ich uniknac to niestey musi przeprowadzic sie do centralnej afryki. BHA jest prawie wszedzie a najwiecej w kosmetykach dla ludzi. EsHa wybacz ale jesli chcesz uniknac BHA to musisz zezygnowac w 100% z kosmetyków, zadna pomadka, kremik dla niemowlat itd musisz od dzis do konca zycia byc saute. tylko naturalne piekno kobiecej urody. jedzenia najzdrowszych jogurtów z reklamy tez nie polecam, tam tez znajdziesz BHA i inne dodatki pomiomo napisu ze nie zawieraja konserwantów, po prostu ktos zapomniał tylko dopisac ze zawieraja srodki zapobiegajace utlenianiu, odbarwianiu, pienieniu itd... ale konserwantów nie posiadaja :)
moze wiec zaczac karmic psiaka naturalnie? np ryz? a jak to jest mozliwe ze lezy 2 lata w magazynie i jeszcze rok na sklepie i sie nie psuje? :) a kurczaczki? badz inne miesko? tak ono naturalne jak ze mnie murzyn. co bysmy wymienili to jest skazone cywilizacja, naturalne tylko w centralnej afryce wiec nie szukajmy dziury w przyzwoitej karmie. wybierz inna jesli chcesz, pytanie tylko czy cos zyskasz. za jaki dodatek psujacy zdrowie zapłacisz innemu producentowi? przeciez musiał cos dodac do karmy by wytarzymała rok albo i dłuzej?


przypomniała mi sie anegdotaka:
mój wuj pojechał na targ kupic kurczaka od gospodarza, takiego ze wsi, chodzacego po podwórku, grzebiacego nózka i naturalnie karmionego.
znalazł na targu Pana majacego 4 zywe kurczaki.
Pyta czy karmione naturalnie itd. Pan ze oczywiscie. wiec kupił 2. na miejscu sprawił, oskubal. w domu zrobiono rosołek, super smak, super kolorek, suuuuper. bez porównania z kurczakami ze sklepu, tamte to syf i chemia, wszystko sztuczne.
wiec mój wujek w nastepnym tygodniu pojechał znów na targ, ten sam Pan, tez 4 kurczaki miał ze soba. wojek znów kupił 2. w domu zachwyt nad naturalna, zdrowa zywnoscia. suuper.
na trzeci tydzien woj jedzie na targ i ten sam Pan ma znów 4 kurczaki. cos wuja tchneło. ile chłopina moze miec na podwórku kurczaków? pyta wiec: a tych kuraków to panu nie braknie?
a gdzie tam! w domu mam jeszcze 10 tys.
w ten sposób mój wuj wyleczył sie z marzeń o naturalnej zywnosci.
Ostatnio edytowano 31 sty 2009, o 15:15 przez leonberg, łącznie edytowano 1 raz
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: york

Postprzez kasia. 9 gru 2009, o 20:34

mój york ma 3 miesiące i nie chce jeść suchej karmy kupuje mu orginalne karmy i nic.czasami zje ale rzadko.co mam zrobić żeby zaczął jeść.? :?: :?:
kasia.
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints