Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Jaką karmą karmić małe rasy np yorki, pinczery ?

Postprzez fanto 19 lut 2007, o 09:30

Witam

Jestem hodowcą małych ras :) posiadam kilka Yorków ,pinczerków itd:) Obecnie karmie je kluskami +kurczak zmielony+starte warzywa ale jest to bardzo meczace i czasochlonne.
Chcialbym przejsc na dobra i tania karme. Slyszalem ze karmy typu pedegree czy friskies nie sa dobrej jakosci. Znowu eukanuba jest droga. Czy jest jakas karma majaca dobra jakosc i cene ?:D
dziekuje za odpowiedz :)
pozdrawiam
fanto
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 19 lut 2007, o 11:12

W którym jesteś oddziale i jaki masz przydomek hodowlany?

Jeśli jesteś hodowcą, to raczej Ty powinieneś doradzać początkującym w sprawie żywienia.

Odchowujesz mioty na tych kluskach?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

karma

Postprzez fanto 20 lut 2007, o 09:55

nie widze zadnego zwiazku miedzy nazwa hodowli itd do mojego pytania czym karmic. tak karmie kluskami + zmielone mieso drobiowe + roznie wawrzywa+ witaminy jest to dobry sklad, pieski dobrze rosna i nie maja problemow z zalatwianiem
jest to czasochlonne a chce przejsc na najlepsza karme cena/jakosc , wielu moich znajomych hodowcow karmi tak samo i chwala sobie to
fanto
 

Postprzez ValdeQ 20 lut 2007, o 11:27

Cóż, takie jedzenie, jeśli dodajesz witaminy, może byc pełnowartościowe.

Ale kiedy oddajesz szczenię właścicielowi, to powinno dostać wyprawkę, w tym jakis zapas karmy, którą było karmione do tej pory, żeby właściciel mógł kontynuować albo stopniowo przejść na inna karmę. A tak to co, kluski mu dasz?

Jesli idzie o dobry stosunek ceny do jakości to ludzie chwalą karmy Brit i Bosch.

A jesli idzie o moje pytanie dotyczace hodowli, to co jest w tym dziwnego, że chcę wiedzieć z kim rozmawiam? Masz coś do ukrycia?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

karma

Postprzez fanto 20 lut 2007, o 14:13

nie mam nic do ukrycia :) ale jestem czlowiekiem skrytym :P
podobno bento kronen jest tez dobra :)
fanto
 

Postprzez Atena 20 lut 2007, o 14:15

a jaki dla ciebie jest wyznacznik "taniej" karmy :?: bo bento wcale nie jest za tanie...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

karma

Postprzez fanto 21 lut 2007, o 09:16

tania najlepiej jakby 10kg kosztowalo 80zl :) a bento kosztuje 120zl za 10kg to jest jeszcze do przyjecia, ale jak juz mam placic 120zl za 10kg to chce kupic jak najlepsza karme za te pieniadze , a nie znam sie na jakosci karm...
fanto
 

Re: karma

Postprzez Atena 21 lut 2007, o 09:29

fanto napisał(a):tania najlepiej jakby 10kg kosztowalo 80zl :) a bento kosztuje 120zl za 10kg to jest jeszcze do przyjecia, ale jak juz mam placic 120zl za 10kg to chce kupic jak najlepsza karme za te pieniadze , a nie znam sie na jakosci karm...

:shock: przecież nie ma Bento w workach 10kg :!: są tylko 1kg, 3kg i 15kg. Poza tym, o której linii Bento mówimy - gorszej Happy Life, czy lepszej Nutritional Balance :?: Bo od tego jest zależna cena...

EDIT:
Jak zwykle się pospieszyłam - sprawdziłam i faktycznie, wersja Mini jest w workach 10kg. I to z tej lepszej linii. Zwracam więc honor :D Bento mogę polecić, moja suka jadła Maxi L&R i wszystko było ok :D
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

karma

Postprzez fanto 21 lut 2007, o 11:43

czyli bento ta lepsza nie happy jest najlepsza karma w tej cenie ?;> bo slyszalem ze ona dorownuje a nawet przewyzsza eukanube w jakosci...
fanto
 

Re: karma

Postprzez Atena 21 lut 2007, o 12:37

fanto napisał(a):czyli bento ta lepsza nie happy jest najlepsza karma w tej cenie ?;> bo slyszalem ze ona dorownuje a nawet przewyzsza eukanube w jakosci...

nie można określić jakości karmy po jej cenie. Jednemu psu dana karma będzie służyła wyśmienicie, a drugi w ogóle nie będzie jej przyswajał. Kup, pokarm psy co najmniej 3 tygodnie, oceń jej przyswajalność na podstawie wydalanych kup, stanu sierści i ogólnej kondycji psów i wtedy będziesz wiedział, czy ta karma odpowiada psiakom i jest dobra. Podczas pierwszych dni podawania karmy mogą pojawić się łupież, luźniejsze kupki i gazy, ale po kilku dniach, jeśli karma będzie dobrze przyswajana, wszystko wróci do normy. Pamiętaj tylko, żeby nie wprowadzić karmy od razu - mieszaj ją stopniowo ze "starym" jedzeniem, żeby psy się powoli przestawiły.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Bygel 19 cze 2007, o 08:32

Jest Bosh Goodies dla juniorów?dla takich psów małej rasy.
Bygel
 

Postprzez Atena 19 cze 2007, o 09:04

Bygel napisał(a):Jest Bosh Goodies dla juniorów?dla takich psów małej rasy.

a czy tak trudno sprawdzić na stronie producenta :?: :roll:

:arrow: http://www.e-bosch.pl/
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 19 cze 2007, o 09:23

Goodies jest tylko jeden rodzaj, dwie wielkości opakowania.

Goodies to nie jest karma, tylko smakołyki.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Pawlak 19 cze 2007, o 13:08

Bygel napisał(a):Jest Bosh Goodies dla juniorów?dla takich psów małej rasy.

Polecam ci to:
bosch Junior Small to Medium Breeds
Pawlak
 

żywienie

Postprzez emi148 20 cze 2007, o 09:52

mam od niedawna yorka mój słodziutki je tylko posiłki przeze mnie przygotowane nie chce jeść ani suchej karmy ani gotowej z puszki (oczywiście wszystko dobrej jakości) nie wiem czy to dobrze a jak źle to co mam zrobić???
emi148
 

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints