czym karmic leosia???

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

czym karmic leosia???

Postprzez Lila 5 mar 2007, o 14:38

czym karmic leonbergera moze byc chappi lub peddigree??
czym wy karmicie swoje leonki :?:
Lila
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 5 mar 2007, o 16:13

Zarówno Chappi, jak i Pedigree nie mają najlepszej opinii wśród właścicieli psów, lepiej zapłacić troszkę więcej i kupić porządną karmę, ale mieć pewność, że piesek dostaje to, co powinien.
Z tych lepszych to Bosch, Acana na ten przykład. Jeszcze kilka innych też :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Ania_Ś 5 mar 2007, o 16:53

Czy też Leonek czy też nie dobra karma przyda się :lol: .
A tak na poważnie to Chappi i Pedigree odpada dla takiego psa.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez olwo 5 mar 2007, o 17:12

Ania_Ś napisał(a):Czy też Leonek czy też nie dobra karma przyda się :lol: .
A tak na poważnie to Chappi i Pedigree odpada dla takiego psa.


Dla każdego psa ;)
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Lila 5 mar 2007, o 19:18

basia_sz napisał(a):Zarówno Chappi, jak i Pedigree nie mają najlepszej opinii wśród właścicieli psów, lepiej zapłacić troszkę więcej i kupić porządną karmę, ale mieć pewność, że piesek dostaje to, co powinien.
Z tych lepszych to Bosch, Acana na ten przykład. Jeszcze kilka innych też :lol:

a ile te karmy kosztuja :?:
Lila
 

Postprzez ValdeQ 5 mar 2007, o 19:59

Przejrzyj sobie ceny w dowolnym sklepie internetowym dla zwierząt i na Allegro.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Lila 7 mar 2007, o 12:46

sprawdzilam na allegro i innych troche dro gie te karmy jak myslicie 15 kg dla mlodego leonka wystarczy??
Lila
 

Postprzez Basia_sz 7 mar 2007, o 13:17

Na jaki okres?
Maxowi 15 kg worek starczył na półtora miesiąca. Przedtem miał karmę Bewi Dog - 15kg za 109zł - przeliczyłam - o wiele taniej niż przedtem (jadł co innego), a teraz zamówiłam Acanę Adult Premium - 15kg - 119zł.
Ale Max jest dorosły, a Twojemu chyba karmę dla szczeniąt ras olbrzymich trzeba :wink:
Zrób kalkulację, mi wyszło, że sucha wychodzi taniej. Jedynym szkopułem jest to, że jak kupujesz co innego, to wydajesz co chwilę małe sumy i przechodzą one niezauważalnie, a na 15kg worek musisz wydać od razu około 100zł, ale za to starczają na długo :wink:
Oglądałaś ceny karmy Brit? Jedni chwalą, inni nie, więc prawda pewnie gdzieś pośrodku leży :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Atena 7 mar 2007, o 14:25

drogie :?: przecież 15kg Pedigree kosztuje 90 parę zł (specjalnie sprawdziłam w sklepikach netowych). A jak wiadomo, Pedigree jest bardzo kiepskiej jakości. Dokładasz 20-30 zł i już masz karmę dobrej jakości za przyzwoita cenę.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 7 mar 2007, o 15:32

A Brit (ale ja patrzałam dla Maxa, czyli dla psów dorosłych) kosztuje 85zł za 15 kg. Tylko, że znów się nie opłaca, bo przy zakupie poniżej 95 zł trzeba opłacić koszt przesyłki :P Więc dodaj do ceny karmy koszt przesyłki i już masz lepszą :lol:
Eee, zrozumiale to napisałam :?: :roll:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez szczotek 7 mar 2007, o 15:34

basia_sz napisał(a):A Brit (ale ja patrzałam dla Maxa, czyli dla psów dorosłych) kosztuje 85zł za 15 kg. Tylko, że znów się nie opłaca, bo przy zakupie poniżej 95 zł trzeba opłacić koszt przesyłki :P Więc dodaj do ceny karmy koszt przesyłki i już masz lepszą :lol:
Eee, zrozumiale to napisałam :?: :roll:


Sa sklepy gdzie przesyłka jest gratis ;) Jeżeli wpłaci się od razu na konto. Warto poszukać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Lila 7 mar 2007, o 18:44

pedigree kosztuje 60 zl a tam niektore 250zl wiec widac roznice :?
Lila
 

Postprzez Atena 7 mar 2007, o 19:01

Lila napisał(a):pedigree kosztuje 60 zl a tam niektore 250zl wiec widac roznice :?

10kg, a ja mówiłam o 15kg :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 7 mar 2007, o 19:40

Lila napisał(a):pedigree kosztuje 60 zl a tam niektore 250zl wiec widac roznice :?


pedigree 15kg 90zł, brit z dostawą do domy może nawet mniej kosztować ;) Ja znalazłam za 78 ;) A jakosc jest większa.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez deidre 17 mar 2007, o 18:06

Lila napisał(a):pedigree kosztuje 60 zl a tam niektore 250zl wiec widac roznice :?


Może mi się wydaje, ale Ty po prostu CHCESZ dawać psu Pedigree.

Już parę osób Ci rzeczowo wytłumaczyło, że Pedigree do dobrych karm nie należy.

To może ja dorzucę coś od siebie i Cię w końcu przekonam: może i zaoszczędzisz parę złotych na karmie jak będzie pieska Pedigree karmić, ale dwa razy więcej u weta zostawisz :!:
Pedigree, Chappi to są karmy wypchane konserwantami i sztucznymi wspomagaczami smaku.
Dlatego też psy baaardzo chętnie je jedzą, tak jak większość z nas lubi fast foody, fryteczki, hamburgery, kebaby, zapiekanki, hot dogi itd :!: Bo są smaczne.... ale nie są zdrowe.

Jakbyś jadła dzień w dzień śniadanie, obiad i kolację w Macdonaldzie, to w końcu byś wylądowała w szpitalu z: niewydolną wątrobą, przeciążonym woreczkiem żółciowym, rozdętymi jelitami, no i z nadwagą.....

Pieski mają swoje schorzenia i "po swojemu" by zareagowały na złą karmę. Słaba matowa sierść, biegunki, wymioty, a także inne przypadłości, które ujawnią się po kilku latach, z rakiem włącznie.

Naprawdę, warto dołożyć parę złotych i kupić lepszą karmę i nie musieć wydawać fortuny na weta, już nie wspomnę o zdrowym psie.

Btw spróbuj Brita, ja słyszałam bardzo dużo dobrych opinii o tej karmie, a tak jak piszą inni, wcale nie jest droga.
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints