jak podtuczyć psa

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

jak podtuczyć psa

Postprzez angelus 15 kwi 2007, o 14:50

witam

mam setera irlandziego jest wysportowany, sprawny i w doskonałej kondycjii. problem polega na tym że jest troche za chudy, dopuszczalne są dwa widoczne żebra, jemu widać trzy. karmię go karmą dla psów aktywnych Arion Performance, karma zdecydowanie mu odpowiada. może ktoś miał podobne doświadczenie, zastanawiam się czy zmiana karmy w tym wypadku coś by pomogła?

pozdrawiam
Boże spraw aby chciało mi się tak jak mi się nie chce

Obrazek
angelus
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2006, o 19:05
Lokalizacja: ŚLĄSK

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 15 kwi 2007, o 19:11

Myśle, że nie ma się tak bardzo czym zamartwiać .. ale może dawaj mu więcej karmy, jakieś dodatki które z chęcią zje.
Gość
 

Postprzez angelus 16 kwi 2007, o 13:21

witam

pies ma jedzenia pod dostatkiem. jest nauczony że jedzenie jest zawsze ale zjada tylko swoją porcję i koniec, nie je więcej. zastanawiałem się czy na krótki okres nie podkarmiać go "ludzkim" jedzeniem. znam goldena, gdzie karmiony jest suchą karmą, ale jego pan w przypływie miłości raczy go obiadkami, pies je ile widzi. efekt takiego karmienia jest widoczny w wadze psa.

pozdrawiam
Boże spraw aby chciało mi się tak jak mi się nie chce

Obrazek
angelus
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2006, o 19:05
Lokalizacja: ŚLĄSK

Postprzez szczotek 16 kwi 2007, o 14:07

Też miałam ten "problem". Nie przejmuje się ;) To może lepiej dla pieska bo gdy będzie w starszym wieku nie będzie tak przybierał na wadze. Mój Bemol właśnie teraz ma odpowiednią wage, a ma 7 lat. Wczesniej był chudziutki. Większość sznaucerów ma tendencje do tycia, ale w żadnym wypadku nie daje mu ludzkiego jedzenia dlatego nie ma nadwagi. I Tobie radze też nie dawać bo to może sie źle skończyć dla narządów wewnętrznych.

Myśle, że niedowaga jest łagodniejsza w skutkach niż nadwaga.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Marcin Dondelewski 23 kwi 2007, o 22:10

raczej nie powiniwnes dawac jedzenia ze stolu bo niektore szkadza psu.

raczej pomysl zeby mu kupic cos dobrego dla psa w sklepie co zje
i bedzie mu smakowalo.
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Miłośniczka_zwierząt 1 maja 2007, o 12:50

moja koleżanka też ma setera i też widać mu żebra ma jedzenia pod dostatkiem i się tym wcale nie przejmuje . Może to w tej rasie jest normalne ??
Miłośniczka_zwierząt
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 lip 2006, o 23:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez deidre 1 maja 2007, o 18:40

angelus napisał(a):witam

pies ma jedzenia pod dostatkiem. jest nauczony że jedzenie jest zawsze ale zjada tylko swoją porcję i koniec, nie je więcej. zastanawiałem się czy na krótki okres nie podkarmiać go "ludzkim" jedzeniem. znam goldena, gdzie karmiony jest suchą karmą, ale jego pan w przypływie miłości raczy go obiadkami, pies je ile widzi. efekt takiego karmienia jest widoczny w wadze psa.

pozdrawiam


goldeny to straszne łakomczuchy, więc jeśli właściciel nie zadba o właściwe odżywianie psiaka, to będzie miał chodzącą beczułkę, a beczułka problemy ze stawami :(

Co do Twojego pieska - spróbuj mu dodać z karmą trochę masła lub oleju.
Będzie chętniej jadł - bo psy lubią tłuste jedzenie.
Może podawaj mu jako przekąskę żwacze (do kupienia w każdym zoologicznym; uwaga! śmierdzą strasznie, ale psy je uwielbiają) - są wysokoenergetyczne i pobudzają apetyt.
Nie jestem znawczynią tej rasy, ale jak nie chcesz go wystawiać, to może nie ma się czym przejmować. Pies jest zdrowy, ruchliwy i wesoły, i może po prostu tak mu dobrze?
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ania_Ś 2 maja 2007, o 09:12

Ja próbowałam podtuczyć trochę swoja sukę bo jest drobnej budowy. Je dużo ale na wadze nic nie widać aby przybrała. Taka jest jej uroda i tyle.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: jak podtuczyć psa

Postprzez heweliuss 22 sie 2009, o 15:07

Jestem chodowca Setera irlandzkiego wiec powiem krótko idz do weta niech ci wypisze tabletki na apetyt specyfik sie nazywa Peritol w tabletkach ewentualnie podawaj mu hmb z glukazamina to mu doda kilka kg organizm lepiej bedzie wchłaniał substancje odżywcze pozdrawiam

Setery z Beskidu Żywieckiego
heweliuss
 


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints