CO MAM ZROBIĆ:(

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

CO MAM ZROBIĆ:(

Postprzez madzia1624 25 kwi 2007, o 20:11

Dawałam 6 tygodniowemu szczeniakowi mleko krowie ale jak się dowiedziałam ze nie można bo wtedy pies choruje przestałam. Teraz szczeniak nie chce pić wody :( CO ROBIC?
Magda
madzia1624
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 kwi 2007, o 22:32
Lokalizacja: Sztum

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 25 kwi 2007, o 20:36

Woda powinna byćcały czas dostepna i codziennie zmieniana.

Nie martw się, będzie pić. Każdy lekarz Ci powie, że jeśli za dużo pije to masz problem.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

:)

Postprzez madzia1624 25 kwi 2007, o 23:53

już pije:) do karmy "galaretka dla szczeniaków" dodałałam wodę :) dziękuję
Magda
madzia1624
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 kwi 2007, o 22:32
Lokalizacja: Sztum

Postprzez Miłośniczka_zwierząt 1 maja 2007, o 12:47

a krowie mleko można dawać , jeżeli jest rozcieńczone z woda
Miłośniczka_zwierząt
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 lip 2006, o 23:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez deidre 1 maja 2007, o 18:33

Miłośniczka_zwierząt napisał(a):a krowie mleko można dawać , jeżeli jest rozcieńczone z woda


krowie mleko jest ciężko przyswajalne i powoduje alergie u psów
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sWeter 1 lip 2007, o 17:04

A mi hodowca polecił namaczanie suchej karmy krowim mlekiem i dawać czasami zsiadłe mleko osobno... mam to robić czy nie???
Avatar użytkownika
sWeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 12:12

Postprzez ValdeQ 1 lip 2007, o 19:10

Układ pokarmowy szczenięcia źle znosi zmiany, dlatego w ciągu pierwszych dni powinno jeść w miarę dokładie to, co u hodowcy.

Stopniowo i powoli można jednak wprowadzać zmiany w strone własnych standardów żywieniowych.

Ja bym na Twoim miejscu z tego mleka rezygnował. Chyba, że lubisz mieć w domu luźne kupy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Jureja 1 lip 2007, o 20:49

Na początku kiedy szczenie ma około 7-8 tygodni należy namaczac karmę w mleku pasteryzowanym krowim ze sklepu. Bardzo cennym elementem diety wpływającym pozotywnie na przemianę materii i stabilizacje stolca - jest podawanie zsiadłego mleka od krowy a nawet dorosłym psom.
Taką diete stosują nawet znani hodowcy i tłumaczą że nie powoduje problemów ze stolcem, a raczej je eliminuje.

Mój pies był w ten sposób wychowany i wyrósł na pięknego psa. Nigdy nie miał problemów po mleku ze stolcem a już tym bardziej z alergią. ;)
Alergia po mleku to bzdura.
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
Jureja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 cze 2007, o 21:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Doda1211 1 lip 2007, o 20:58

Nie można mówić, że mleko jest tylko i wyłącznie dobre dla psa. Każdy pies to inny organizm, jest do czego innego przyzwyczajony i nie koniecznie będzie dobrze reagował na mleko.

Warto jednak spojrzeć na korzenie psa. Pies to ssak, ale równocześnie drapieżnik. W wieku szczenięctwa żywi się mlekiem matki, jest mu to potrzebne i konieczne do przetrwania, ale wraz z wiekiem pies nie pije już mleka, bo nie ma takiej potrzeby, jednak jak każdy drapieżnik żywi się mięsem. Do tego typu pożywienia jest przystosowany od zębów, aż po odbyt.
Dlatego lepiej żywić psa tym, czym żywiłby się na wolności, tym do czego został stworzony jako część ekosystemu.
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez ValdeQ 1 lip 2007, o 21:01

Jureja napisał(a):Alergia po mleku to bzdura.


Nie słyszałaś o nietolerancji laktozy :?: :shock:

(Ja osobiście mam luźne stolce po mleku i wielu moich znajomych też.)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Jureja 1 lip 2007, o 21:06

No tak, zgadzam się z tym. Kiedy szczeniak wejdzie już w okres 2-3 miesięcy mleko nie jest mu potrzebne. Wtedy przenosimy go na mięsną karmę... Ale w tym przypadku padło pytanie o 8-tygodniowego szczeniaka. A więc odpowiedz jest taka że 8-tygodniowemu szczeniakowi potrzebna jest odrobina mleka tym bardziej ze musi sie przyzwyczaic do jedzenia suchej karmy a takie mleko lekko rozmiękcza pokarm i przez to szczenie zdecydowanie lepiej je przyswaja i nie musi się męczyc żeby je rozgrysc. Wiadomo ze po upływie np 2 tygodni można dawac juz suchą karmę bez mleka. Zsiadłe mleko jest napewno bardzo zdrowe i praktycznie każdy pies je przyswaja, zawiera szczepy bakterii które działają korzystnie na przemianę materii.
Jeżeli chodzi o rozwolniony stolec to powoduje to zwykłe krowie mleko - nie takie ze sklepu lecz takie prosto od krowy nawet jeszcze ciepłe. Może ono spowodowac biegunkę - więc lepiej go unikac.

ValdeQ napisał(a):
Jureja napisał(a):Alergia po mleku to bzdura.


Nie słyszałaś o nietolerancji laktozy :?: :shock:

(Ja osobiście mam luźne stolce po mleku i wielu moich znajomych też.)


Słyszałam.
Nietolerancja laktozy trafia się bardzo bardzo rzadko i bynajmniej z tego co się orientuję to nielicznie występuje u seterów - jeżeli ojciec i matka nie byli na to uczuleni to i dzieci tym bardziej nie będą uczulone.
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
Jureja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 cze 2007, o 21:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Katie79 3 lip 2007, o 12:40

Szczerze mówiąc moja suka miała problemy po wypiciu mleka (jako miesięczny szczeniak). Po każdym wypiciu mleka była biegunka i wymioty, a do tego powiększone migdałki. Oczywiście za każdym razem biegałam do weta, aż w końcu dowiedziałam się, że to może być nietolerancja laktozy. Kiedy zaprzestałam podawania jej mleka dolegliwości ustąpiły. Ale niedawno wypiła miskę mleka dla kota :lol: ja zaczęłam panikować, że coś jej się stanie, ale przez dwa dni nic jej nie było. I pojawiło się u mnie pytanie, czy nietolerancja laktozy mogła minąć sama z siebie :?:
Avatar użytkownika
Katie79
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 31 mar 2007, o 06:32
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints