Purina

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Purina

Postprzez Gość 17 maja 2007, o 13:31

Miałam karmę Royal Canin dla szczeniąt, ale polecono mi Acanę. Po Acanie mojemu psu zaczęły wypadać kłaki i dostał łupieżu. Teraz przeszliśmy na Purinę Pro Plan. Wiem że takie częste zmiany karm nie są dobre, chcę więc wreszcie wybrać dobrą. Czy Purina Pro Plan jest dobrą karmą? A co sądzicie o Hill's ie? :?: :?:
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 17 maja 2007, o 19:04

Przede wszystkim zwróć uwagę na skład kary, nie tylko na nazwę.

Skoro Twój pies miał objawy nietolerancji pokarmu (białka) to spróbuj karmy z jagnięciną lub rybą, a bez kurczaka. Dowolnej z wymienionych przez Ciebie marki.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 18 maja 2007, o 07:27

Jeżeli chodzi o skład karmy to słyszałam, że nie powinna zawierać białka sojowego, ale nie wiem czy to prawda.
W tej chwili podają mu Purinę z łososiem. Co w swoim składzie powinna zawierać dobra karma?
Gość
 

Postprzez ValdeQ 18 maja 2007, o 08:07

Co powinna zawierać to dłuższa historia, poszukaj w inych tematach.

W Twoim wypadku raczej chodzi o to czego nie powinna zawierać. Problemy z nietolerancją pokarmową powodowane sa przez długie łańcuchy białkowe z mięsa. Ale pies nie jest (z reguły) wegetarianinem i mięso w pożywieniu mieć powinien. Dlatego w przypadku takich problemów należy eksperymentalnie sprawdzić jaki gatunek mięsa pies dobrze toleruje.

Bardzo często okazuje się, że jagnięcina jest odpowiednia. Dlatego wielu producentów produkuje odmiany karmy z jagnięciną jako źródłem białka zwierzęcego.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints