problem

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

problem

Postprzez bebsi 10 cze 2007, o 19:35

mam pytanie ile razy na dzien powinnam karmin mojego yoreczka ?? piesek ma 3 miesiace. Czy wystarczy my tak ze 3 ,4 razy na dzien sucha karma przeznaczona dle tej rasy, czy powinnem mu jesscze cos dodatkowo gotowac??
bebsi
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Alia 10 cze 2007, o 19:44

Myśle, że jeden posilek nie powinien byc suchą karmą. Może kostka, twarożek czy coś takiego.
A karmienie 3-4 razy dziennie to dobra częstotliwośc. Za jakś czas ( miniej, więcej miesiąc ) będzie można mu dawac trzy razy dziennie.
Avatar użytkownika
Alia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 100
Dołączył(a): 9 lut 2007, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Basia_sz 11 cze 2007, o 05:23

A ja zawsze myślałam, że takie maluchy powinny jeść pięć do sześciu razy dziennie, ale może teraz jest inaczej... :roll:
W każdym razie trzy posiłki to stanowczo za mało. Powinien jeść częściej i nie takie duże porcje.
No i kości też bym takiemu maluchowi nie dawała.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Ania_Ś 11 cze 2007, o 13:52

Wszystko zależy od tego ile taki piesek chce jeść. Gdy odbierałam Sułtana a miał wtedy 3,5 miesiąca to u hodowcy jadł 3 razy dziennie. Potem za jakiś czas nie upominał się o 3 posiłek i aktualnie jada 2 razy dziennie.
Nie zapomnij o witaminach. Twarożek takiemu maluchowi na pewno będzie smakował :) .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Marcin Dondelewski 14 cze 2007, o 10:38

tak 3-4 razy dziennie w zupełności wystarczy :)

jak bedzie mieć od 4 do 10 miesięcy to można mu dawać 2 razy dziennie
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Jolka 20 paź 2008, o 20:57

Basia_sz napisala,ze 3 miesieczne szczeniaki powinny jesc 5 do 6 razy dziennie.Moj jutro skonczy 9 tygodni i je 3 razy dziennie :roll: Podawalam mu tez mleko,ale wyczytalam wlasnie,ze nie jest korzystne dla psow wiec przestane.A karmie 3 razy dziennie bo w ksiazeczce o karmie royal canin jest napisane ze ilosc podawanej karmy szczeniakowi decyduje o jego pozniejszej wadze.Nie chce by moj pies byl gruby. Dziele mu 110 g na trzy czesci (ale moze jednak powinnam na 4)tj. troche ponad dwie czubate lyzki jednorazowo.W trzecim miesiacu bedzie dostawal(wedlug tabeli) 115 g. a w czwartym 125 itd.Ufam tej tabeli.Mam nadzieje,ze moj piesek nie chodzi glodny...zreszta gdyby byl to pewnie dal by mi jakos znac,albo?Dodam,ze to shih-tzu. Chce by wazyl 6-7 kg...I wiem,ze bedzie to odpowiednia waga.Bo pieski te osiagaja wage max. 9-10 kg.
Jolka
 

Postprzez Gość 27 paź 2008, o 13:34

Ilości podane na opakowaniu są orientacyjne, jeśli to rzeczywiście shih-tzu (czyli piesek z rodowodem) możesz dowiedzieć się ile ważą rodzice oraz poprzednie mioty ze skojarzeń rodziców. waga psa to kwestia indywidualna, a ja bym chiała żeby moja córka miała 170 cm i wagę 56 kg, jednak nie jestem w stanie na to wpłynąć a jedynie zapewnić jej optymalne warunki rozwoju dostosowane do jej potrzeb.
Gość
 

Postprzez dariak15 27 paź 2008, o 15:10

Pies Jolki to nie shi-tzu tylko w typie shi-tzu :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Gość 27 paź 2008, o 15:22

To w takim razie planowanie jego przyszłej wagi to już kompletna paranoja.. Nawet gdyby był to prawdziwy shi-tzu nie dałoby się tego na 100% przewidzieć.
Gość
 

Postprzez Jolka 27 paź 2008, o 23:58

Ale jednak w jakims stopniu to ode mnie zalezy...jezeli bede go przekarmiac to wyrosnie mi grubas.Ty jezeli nie chcesz by Twoja corka w przyszlosci byla gruba to jej przeciez nie tuczysz..podsuwajac co chwile smakolyki i nie pozwalasz sie objadac chipsami i popijac cola.Albo?Ja wiem.Wiem.Juz sie tu naczytalam,ze z pieska z ph to moze mi mutant wyrosnac.Ale ja tego z gory nie zakladam.Wole wierzyc,ze jednak bedzie wygladal tak jak powinien.I w zwiazku z tym,chce zadbac by nie urusl zbyt duzy Z MOJEJ WINY.Juz mnie tu irytuja co niektore wypowiedzi.Gdyby mial rodowod to bym mogla mu przyszla wage planowac ale skoro to kundel to NIE.A co za roznica?? pies to pies.
Jolka
 

Postprzez leonberg 28 paź 2008, o 18:25

Jolu, nic sie nie martw, to nie takie trudne, trzeba tylko zwracac uwage na kondycje psiaka, prawidłowo odzywiony ma wyczuwalne pod palcami zeberka, gdy przetuczony to mu sie boczki przelewaja a gdy zabiedzony to stercza mu łopatki i kregosłup. oczywiscie to uproszczenie. na kazdej karmie jest podana dzienna dawka. ma tolerancje ( nigdy nie jest napisane np 100 g/dziennie tylko 100-200 ) podawaj psiakowi karme i obserwuj, waz co tydzien. jesli dobrze pamietam to masz szczeniorka. niestety nie mam doswiadczenia ze szczeniorami malutkich ras ( leosie sa tak kilkakrotnie wieksze :D ) i nie wiem ile powinien przybywac w tyg na wadze, to na pewno powie ci wet. macaj boczki, waz i dawaj wiecej badz mniej karmy. nie przekarmiaj. nikt ci nie odpowie dokładniej nie widzac psiaka, przynajmniej ja bym sie nie odwazył. jedyna prawidłowa metoda to ilosci zblizone do zalecanych przez producenta karmy oraz własna obserwacja rozwoju psiaka gdyz kazdy jest inny, ma inny temperamen i potrzeby. mam nadzieje ze nie zamaciłem i rozczytasz co chciałem przekazac ;)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints