mój pies nie chce jeść

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Jadzia1 9 mar 2008, o 19:17

Drogi gościu z bordogami tak już jest są to niejadki ja walczę z Guciem już przeszło 2lata co ja się nawymyślam czym dosmaczyć chyba próbowałam
już wszystkiego ,a on i tak dokładnie wybierze to co lubi ,a jak wpadnie w fafle suchy pokarm to wypluwa .Dobrze ,że są sprzątacze w postaci innych piesków to posprzątają co fąfelek wypluje Obrazek ja czasami dokładam bardzo drobno pokrojoną parówkę cielęcą jako dosmaczenie Obrazek
jednak to działa na krótką metę .
PozdrawiamyObrazek
Avatar użytkownika
Jadzia1
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 874
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 17:55

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

pies nie chce jeść

Postprzez marta7899 16 lip 2008, o 13:31

Witam. Mam problem:( mój pies, od moze 2, 3 dni nie chce jesć:( chodzI smutny, schudł:( co mam robić?? czy moźliwe jest to że on teskni za moim bratem ktory wyjechał na kolonie? on zawsze duzo przebywał z psem. Prosze o Pomoc:(
marta7899
 

Re: pies nie chce jeść

Postprzez Julcia 16 lip 2008, o 15:33

marta7899 napisał(a):Witam. Mam problem:( mój pies, od moze 2, 3 dni nie chce jesć:( chodzI smutny, schudł:( co mam robić?? czy moźliwe jest to że on teskni za moim bratem ktory wyjechał na kolonie? on zawsze duzo przebywał z psem. Prosze o Pomoc:(

Udaj się szybko do weterynarza
Obrazek
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
Julcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 2 lut 2006, o 16:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: pies nie chce jeść

Postprzez leonberg 16 lip 2008, o 20:20

marta7899 napisał(a):Witam. Mam problem:( mój pies, od moze 2, 3 dni nie chce jesć:( chodzI smutny, schudł:( co mam robić?? czy moźliwe jest to że on teskni za moim bratem ktory wyjechał na kolonie? on zawsze duzo przebywał z psem. Prosze o Pomoc:(

moze tesknic za bratem lecz nie czekaj, wizyta u weta i to pilnie. przypilnuj psiaka czy pije wode, sprawdz czy sie nie odwadnia. scisnij w dwu palcach skore ( tak szerzej uszczypnij ) ma byc sprezysta i wracac do swego polozenia. jesli pozostaje po scisnieciu lub powoli wraca na miejsce to psiak jest odwodniony i nie mozesz zwlekac z wizyta u weta.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Zośka 27 lip 2008, o 20:14

1. Zaprowadź psiaka jak najszybciej do wet. Czy był odrobaczany? Bo jeśli nie, to najprawdopodobniej stąd te problemy.
2. Psiak rzeczywiście może tęsknić za bratem. Wtedy chyba nic na to nie poradzisz...
3. Zachęć psiaka do zjedzenia czegokolwiek oferując mu coś, co szczególnie lubi, jakiś przysmak itp. Może to skusi go do zjedzenia czegoś.
Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie. - W. Hugo
Avatar użytkownika
Zośka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Z daleka

Postprzez Rashi 28 lip 2008, o 15:35

Jak zachecic psa do jedzienia surowego miesa ( BARF) ?
Moj pies zawsze byl chowany na karmie suchej, a surowego nawet nie polize ;/
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Zośka 29 lip 2008, o 16:12

Może spróbuj wsadzić do surowego mięsa jakiś smakołyk, albo dodaj jakieś warzywo itp., które pies lubi:) Ale słyszałam, ze surowa wołowina szkodzi psom... Nie wiem, czy to prawda, w każdym razie przeczytałam to w książce o żywieniu psów, ale szczerze powiedziawszy po raz pierwszy spotkałam się z takim stwierdzeniem.
Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie. - W. Hugo
Avatar użytkownika
Zośka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Z daleka

Postprzez bjossa 29 lip 2008, o 16:46

Zośka napisał(a):Może spróbuj wsadzić do surowego mięsa jakiś smakołyk, albo dodaj jakieś warzywo itp., które pies lubi:) Ale słyszałam, ze surowa wołowina szkodzi psom... Nie wiem, czy to prawda, w każdym razie przeczytałam to w książce o żywieniu psów, ale szczerze powiedziawszy po raz pierwszy spotkałam się z takim stwierdzeniem.

mój pies od czasu do czasu dostaje surowej wołowinki... oprócz tego, że jest za gruby (ale to przez podkarmianie rodziców a nie surowe mięsko zamiast posiłku) to nie widze aby coś mu było :)

Jak zachecic psa do jedzienia surowego miesa ( BARF) ?
Moj pies zawsze byl chowany na karmie suchej, a surowego nawet nie polize

weż go głodem :lol:

no ale tak na serio to weź np. kawałeczek mięska. Każ psu zrobic siad, leżeć, waruj, daj głos i co tam jezcze potrafi.. niech sie napali na smakołyk nie wiedząc nawet co to jest. Jak już bedzie wyraźnie podekscytowany to daj mu to, zapewne wciągnie nosem nie patrząc co dostał, no bo skoro tak sie napracował to musi to byc coś super... po kilku razach przekona sie, że nie taki diabeł straszny i surowe mięcho jest smaczne ( mój pies szaleje za tym... ) :)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: moj pies nie chce jesc

Postprzez Przyjaciolka 10 sie 2008, o 21:30

Jesli twoj pies nie chce jesc moze to oznaczac ze jest hory na parwowiroze, ale nie musi. Nie chce cie straszys ale musisz wziasc to pod uwage. Parwowiroza najczesciej atakuje szczeniaki lub mlode psy. Jak rozpoznac ze pies jest chory: brak apetytu, wymioty, osowialosc. Jesli twojemu psu doskwiera tylko brak apetytu to raczej nie musisz sie martwic ze jest chory na ta chorobe, a jezeli rozpoznalas w swoim psu te trzy przypadki to powinnas niezwlocznie skonsultowac sie z weterynarzem Jesli macie jeszcze jakies pytania to mozecie kierowac je na mojego e- maila : www.lunia94@interia.pl[/quote]
Przyjaciolka
 

moj 10 miesięczny bernardyn nie chce jesc :(

Postprzez agus91 24 gru 2008, o 14:41

moi rodzice nigdy nie oszczędzali na karmie dla psa, a zwłaszcza że wszyscy mówili ze bernardyn musi dostawać surowe mięso. Ojciec kupuje serca wołowe, dostaje pedigree, różnego rodzaju ścięgna, mleko itp, a on i tak nie chce jesć
co ja mam robić? był odrobaczony...
agus91
 

Postprzez Paulinka... 24 gru 2008, o 14:51

Skoro Twoi rodzice nie oszczędzają na karmie to zmień Pedigree na lepszą karmę , bo Pedigree to syf, a nie karma.

Poszperaj na forum jest dużo rad na temat wyboru suchej karmy.
Paulinka...
 

Postprzez EsHa. 24 gru 2008, o 17:37

Nie oszczędzają na jedzeniu dla psa a kupują Pedigree ? :lol:
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Re: moj 10 miesięczny bernardyn nie chce jesc :(

Postprzez Diana S 24 gru 2008, o 23:23

agus91 napisał(a):moi rodzice nigdy nie oszczędzali na karmie dla psa, a zwłaszcza że wszyscy mówili ze bernardyn musi dostawać surowe mięso. Ojciec kupuje serca wołowe, dostaje pedigree, różnego rodzaju ścięgna, mleko itp, a on i tak nie chce jesć
co ja mam robić? był odrobaczony...


Od ilu dn. twój pies nie je?

Poza tym, psy robią tzw. strajki głodowe (nie jedzą) po czym po kilku dn. im przechodzi. wtedy wszystko wraca do normy.

Co do mleka, pies nie powinien go dostawać.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez EsHa. 25 gru 2008, o 14:12

Co do mleka, pies nie powinien go dostawać.

Nie zgodzę się ;) . Jeżeli pies nie ma alergii, a także innych negatywnych objawów według mnie nie ma przeciwskazań. Ale na ten temat są różne opinie...
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez jesien222 19 sty 2009, o 19:10

A ja mam pytanie czy mojemu shih tzu moge podawac chrzastki? Czy moga grysc kosci bo slyszalam ze nie.?
jesien222
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości

paw prints
cron