Problemy z kałem u szczeniaka

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Jureja 13 lip 2007, o 12:41

powiedział że trzeba karmic szczeniaka cały czas suchą karmą tylko i wyłącznie czy np przez okres iluś tam dni?
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
Jureja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 cze 2007, o 21:22
Lokalizacja: Lublin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez sWeter 13 lip 2007, o 14:25

Powiedział, że jeżeli karmi się karmą a nie np. przygotowywanym w domu jedzeniem, to dawanie czegoś innego np. witamin albo kefiru nie zawsze jest dobre, ponieważ po prostu się psuje karmę. (Najpierw się zapytał, jak ją zamierzamy karmić a jaką karmą - Hills).

Dzisiaj byłyśmy jeszcze raz z uszami psiaka i się zapytałam, co proponuje na jakieś "nagrody" przydatne przy szkoleniu. Odpowiedział że najlepsza jest... piłka i jakieś wymizianie :) Ale myślę, że tak powiedział, ponieważ mój piesek miał niestabilną sytuację żołądkową więc chyba nie tyczy się to i zdrowych piesków

:)
Avatar użytkownika
sWeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 12:12

Postprzez Katie79 13 lip 2007, o 15:28

Ja juz pisalam, ze moj piesek mial tez "rewolucje" zoladkowe :wink: ale to wlasnie z powodu mojego karmienia, poniewaz uczylam sie jej dobierac ilosc podawanej karmy i czestosc. Teraz doszlysmy juz do wprawy i Antosia nie ma problemow kupko-pokarmowych :lol:
Avatar użytkownika
Katie79
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 31 mar 2007, o 06:32
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Jureja 14 lip 2007, o 15:15

Skoro przeszłas na jakąs inną karmę i nie karmisz tą którą karmił hodowca to właśnie od niej mogą byc problemy.
Może ta karma Hills mu po prostu nie odpowiada? Jaką karmą był wcześniej karmiony?
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
Jureja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 cze 2007, o 21:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez sWeter 14 lip 2007, o 15:43

Nutrina czy jakoś tak, ale już problem jest opanowany :)
Avatar użytkownika
sWeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 12:12

Postprzez Jureja 14 lip 2007, o 15:50

O nutrene pewnie chodzi :P
Więc ze szczeniaczkiem jest już dobrze? I jak teraz szczeniaka karmisz? ;)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
Jureja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 cze 2007, o 21:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez sWeter 14 lip 2007, o 16:26

"Po konsultacji z lekarzem..." :) daję mu rano miskę hillsów i oczywiście wodę do picia. Ona sobie je jak chce podskubuje. Nie ma wyznaczonych posiłków. A jeżeli chodzi o nagrody to ograniczam się do albo chrupków z jej karmy (z mojej ręki jej chyba o niebo bardziej smakuje ;)) albo takie ma dropsy ziołowo witaminowe czy coś tam. Szaleje za nimi :)
Avatar użytkownika
sWeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 12:12

Postprzez Doda1211 14 lip 2007, o 16:49

Pamiętaj, aby z tymi dropsami nie przesadzić, bo psina jest jeszcze młodziutka, poza tym miała problemy z żołądkiem, a jeżeli w karmie ma wystarczająca ilość witamin to najlepiej je odstaw, bo nadmiar witamin, jest może nawet bardziej szkodliwy niż ich niedobór

Może kup przysmaki dla psów z problemami żołądkowymi, lub alergią, one są zazwyczaj delkatne i nie szkodzą, choć są nieco droższe.
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez sWeter 14 lip 2007, o 17:27

No właśnie, miała problemy żołądkowe przez to że przesadzałam ze smakołykami :oops: , więc teraz już uważam.
Są takie smakołyki dla delikatnych żołądków??
nie wiedziałam na pewno jak znajdę to kupię
Avatar użytkownika
sWeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 12:12

Postprzez Doda1211 14 lip 2007, o 17:35

ja zazwyczaj kupuję z boscha, bo Noldek je toleruje, a ma dość wrażliwy żołądek.

te są z jagnięciny, więc są delikatne http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ucts_id/51 ale wszystkie boschowskie dobrze się spisują ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez sWeter 14 lip 2007, o 18:44

hmm jeszcze poszperam i się podpytam ale na pewno muszą być dla mojego psiaka z jagnięciny. Luna uwielbia jagnięcinę ;P
Avatar użytkownika
sWeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 12:12

Postprzez Doda1211 14 lip 2007, o 19:01

szczerze mówiąc nie wiem na ile psy wyczówają z jakiego mięsa jest karma/przysmaki :P ważne jest to, że jagnięcina to delikatne mięsko i psom z problemami żołądkowymi podaje się m.in. takie mięso ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez sWeter 14 lip 2007, o 19:08

no jeżeli nawet ja moim ludzkim nosem rozróżniam te dwie karmy (nie powiem, która jest z którego mięsa ale jest jakaś różnica jest) to co dopiero pies ;)
Avatar użytkownika
sWeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 12:12

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints