TO JEST SKANDAL!

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Czy Pedigree,Chappi,Frolic i inne karmy marketowe powinny zostać wycofane ze sklepów?

Tak
31
62%
Nie
19
38%
 
Liczba głosów : 50

Postprzez ALASKAN MALAMUTE 16 lip 2007, o 10:18

No nie,to już przegięcie.Mazurian Sprint Dog już nie ma,a z tą znajomą-wujek mi powiedział.Spróbujcie jeść rozjechane koty,uśpione świnki morskie,kutaki mielone z piórami.Jak się nie ma warunków i nie umie się dbać,to niech się nie przygarnia i nie bierze,bo zamiast opieki tylko możemy zaszkodzić.Życzę smacznego.Mój pies był tym karmiony i mało się nie przekręcił.Popytajcie weterynarzy.

Raczej Kuraki,bo mi "r" się czasem blokuje.
ALASKAN MALAMUTE ( 2005-2009 )
Avatar użytkownika
ALASKAN MALAMUTE
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 27 kwi 2007, o 14:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 16 lip 2007, o 10:24

Na tym forum NIE PISZEMY POSTÓW JEDEN POD DRUGIM, TYLKO UŻYWAMY FUNKCJI ZMIEŃ :!: mam już dość powtarzania tego w kółko :evil:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez bjossa 16 lip 2007, o 10:52

jeszcze raz sie pytam: ALASKAN MALAMUTE czy masz jakiś DOWÓD na poparcie swoich oskarżeń :?: bo wymyślone historie nie są zbyt przekonywujące :roll:


Jak się nie ma warunków i nie umie się dbać,to niech się nie przygarnia i nie bierze


czyli według Ciebie osoba, która karmi swojego psa tańszymi karmami na niego nie zasługuje :?: Karme dobiera sie do psa, jednemu służy tania karma i inny potrzebuje tej najwyższej jakości. Mój pies doskonale funkcjonuje na taniej karmie (wprawdzie nie jest to akurat pedigree tylko coś innego). Obrócz niedoczynnosci tarczycy (choroba dziedziczna) nic mu nie dolega. Nie ma kłopotów z ukladem pokarmowym, ma ładną sierśc, robi ładne kupy. WYraznie ta karma jest dla niego dobra i nie widze powodów aby nie miałaby być dobra tez dla innych psów.

Jak napisał ValdeQ niestety odbieranie padłych zwierząt z gabinetów weterynaryjnych jest niestety praktyką u wielu producentów karmy :? nie tylko tylko tych tanich :?


PS. ALASKAN MALAMUTE ile masz lat :?:
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Atena 16 lip 2007, o 11:27

ALASKAN MALAMUTE napisał(a):Jak się nie ma warunków i nie umie się dbać,to niech się nie przygarnia i nie bierze,bo zamiast opieki tylko możemy zaszkodzić.

o czym ty dziewczyno mówisz :?: chyba mamy inne pojęcie na temat dbania o zwierzaka. Bo z tego, co piszesz, wychodzi, że tylko bogate osoby powinny brać psy, bo tylko takie będą o nie dbały :roll: Droga karma to nie wszystko, bo czyż pies będzie szczęśliwy, gdy będzie jadł dobre żarcie, nie mając miłości i troski :?: Co z biedniejszymi ludźmi, którzy mają psa po to, żeby mieć w nim przyjaciela i towarzysza, którzy dbają o niego, niekoniecznie kupując mu najdroższą karmę :?: Pies nie wie, czy je karmę za 100zł, czy za 200zł. Ważne, że dostaje regularne posiłki, nie składające się z resztek ze stołu, że jest szczepiony, pielęgnowany i co najważniejsze - KOCHANY...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ALASKAN MALAMUTE 16 lip 2007, o 13:31

Ja się nie podaję za inne osoby.
ALASKAN MALAMUTE z Pedigree i stąd to jedna i ta sama osoba.
Gdzieś napiszę więcej,gdzieś napiszę mniej szczegółów.
Z niczym nie walczę,tylko chciałam wam powiedzieć,że Pedigree nie takie święte,jak się wydaje.
A czy jak ktoś ma więcej kasy to koniecznie musi nie kochać swojego psa?
Ja jestem z tzw.klasy średniej.Nie przelewa mi się,ale co-mam niszczyć zdrowie mojego psa,bo jestem w takiej a nie innej klasie?
Kupuję mojemu psu dobrą karmę bo chcę,żeby był zdrowy ale czy to znaczy,że go nie kocham?Głaszczę go,codziennie się bawimy,uczymy się nowych rzeczy-aaa,to może powinnam się leczyć?
Na oko po jedzeniu marketówek może nam się wydawać zdrowy,ale czy komuś chce się robić badania?Wcale nie wymyślam historii,a jak myślicie
że jestem durna itd to do widzenia bo swój rozum mam.

I nie jestem jakimś innym użytkownikiem,co wy myślicie,że jestem ruskim szpiegiem? UB powraca do łask?
ALASKAN MALAMUTE ( 2005-2009 )
Avatar użytkownika
ALASKAN MALAMUTE
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 27 kwi 2007, o 14:16

Postprzez Atena 16 lip 2007, o 13:41

sama sobie przeczysz - najpierw piszesz, że jak ktoś nie ma warunków i kasy i ma dawać psu marketówkę, to lepiej niech nie bierze sobie psa, a teraz odwracasz kota ogonem. Każdy kupuje taką karmę, na jaką go stać i jaką uważa za słuszną. Ci, co się znają, analizują składy, pomyślą, co dają psom jeść, a są osoby ślepo zapatrzone w coś, co ktoś powiedział i nic ich nie przekona.

Z niczym nie walczę,tylko chciałam wam powiedzieć,że Pedigree nie takie święte,jak się wydaje.

a kto z nas twierdzi, że Pedigree jest dobrą karmą :?: jakbyś poczytała forum, to byś wiedziała, co na ten temat myślimy, ale nie - bo po co. Mam nieodparte wrażenie, że walczysz o coś, samej nie wiedząc, co chcesz osiągnąć...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez bjossa 16 lip 2007, o 15:13

Na oko po jedzeniu marketówek może nam się wydawać zdrowy,ale czy komuś chce się robić badania


a mi sie chce 8) pies ma robione regularnie badania aby wiedziec czy wszystko jest ok ( i badania nie są robione dlatego ,że pies je tania karme :!: ). Na forum nikt nie twierdzi, że pedigree to jest karma cud - nie dość, że tania to jeszcze idealnie zbilansowana itp. Każdy karmi tym co dla jego psa jest najlepsze biorąc pod uwage odpowiedni przedział cenowy. Napewno dla mojego psa lepiej by było aby jadł te najlepsze karmy, ale mnie na to nie stać i tyle. Duży pies -dużo je -duży wydatek. Dlatego dostaje mniej dobrą (ale nie zła :!: ) karmę.

A czy jak ktoś ma więcej kasy to koniecznie musi nie kochać swojego psa?


to ja odwóce troche to pytanie. Czy jak ktos karmi swojego psa tańszą karmą to go nie kocha :?:


Koszt utrzymania psa jest dość duzy (opieka zdrowotna, wyżywienie itp) i nie każdego stać na zakup rzeczy "z najwyzszej półki". Co wcale nie oznacza, że nie powinni mieć psa.
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez olwo 16 lip 2007, o 17:42

ValdeQ napisał(a):Zaryzykuję zlinczowanie i powiem, że w swojej klasie cenowej Pedigree jest przyzwoitą karmą.

Kogo jednak stać, polecam jednak karmy z wyższej półki.


Porównanie cen Pedigree i Brita
Pedigree
Brit
Cena podobna, jakość nie.
Przepraszam za link do innego sklepu, ale w "naszym" (na szczęście) nie ma Pedigree
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez bialaorchidea 17 lip 2007, o 12:07

Moja sunia po pedigree w saszetkach dla szczeniat 3 tygodnie temu przeszla ostre krwiotoczne zapalenie jelit gdyby nie szybka interwencja nasza i to ze wet mieszka blisko nas psa pewnie juz by nie bylo :cry:
bialaorchidea
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 cze 2006, o 11:59

Postprzez Atena 17 lip 2007, o 12:49

bialaorchidea napisał(a):Moja sunia po pedigree w saszetkach dla szczeniat 3 tygodnie temu przeszla ostre krwiotoczne zapalenie jelit gdyby nie szybka interwencja nasza i to ze wet mieszka blisko nas psa pewnie juz by nie bylo :cry:

Ostre krwotoczne zapalenie jelit, to nic innego jak parwowiroza i saszetki Pedigree nie mają nic z tym wspólnego, bo wirus musiałby się znajdować w nich, żeby mogło dojść do zakażenia z ich zjedzenia :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez pfff... 17 lip 2007, o 15:04

alaskan, a ty znowu o tych swoich "klasach", dziewczyno, a jakim ty wieku zyjesz? to nie jakis 18 wiek gdzie sa chlopi i szlachcice...
jak kogos nie stac na lepsza karme, to moze karmic go gotowanym jedzeniem... a nie odrazu ze psa nie moze miec!
pozatym pedigree nie jest takie tanie i watpie czy jak to mowiesz "średniej klasy" czy najnizszej(? nie wiem jak to ujac) bedzie stac na pedigree? oni psy predzej karmic beda odpadkami ze stolu niz pedigree...
pfff...
 

Postprzez ALASKAN MALAMUTE 18 lip 2007, o 13:30

Tak,może karmić gotowanym jedzeniem,ale ja mówiłam z punktu karm.
A termin "klasa średnia" to nazwa wymyślona przez demografów.
A jeśli chodzi o te robaki,to zalezy-jak były czerwone,to czerwie-larwy much,a jak białe to były dzikuny(są w sklepach wędkarskich)-robaki te lubią nieświeże rzeczy i wykluwają się same,ale chyba samica tego robaka nie przeżyłaby zamknięta przypadkowo w saszetce.
ALASKAN MALAMUTE ( 2005-2009 )
Avatar użytkownika
ALASKAN MALAMUTE
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 27 kwi 2007, o 14:16

Postprzez czarny_motyl 18 lip 2007, o 13:46

ALASKAN MALAMUTE napisał(a):Tak,może karmić gotowanym jedzeniem,ale ja mówiłam z punktu karm.
A termin "klasa średnia" to nazwa wymyślona przez demografów.
A jeśli chodzi o te robaki,to zalezy-jak były czerwone,to czerwie-larwy much,a jak białe to były dzikuny(są w sklepach wędkarskich)-robaki te lubią nieświeże rzeczy i wykluwają się same,ale chyba samica tego robaka nie przeżyłaby zamknięta przypadkowo w saszetce.


te "wedkarskie" robalki sa w kilku wersjach kolorystycznych
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ValdeQ 18 lip 2007, o 14:22

Teoria samorództwa została zakwestionowana w XVII wieku. Już wtedy okazało się, że aby powstały wspomniane robaki muszą najpierw muchy złożyc jaja. Jesli ktoś twierdzi, że larwy much powstały z nieświeżego mięsa (czy innej karmy) to jest opóźniony o 350 lat jesli idzie o stan wiedzy na ten temat.

Podobnie myszy nie powstaja z siana, a szczury ze starych ubrań. Ciekawi tematu niech wpiszą w Google hasło: abiogeneza.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez ALASKAN MALAMUTE 3 sie 2007, o 12:42

Dzięki,że o tym powiedziałeś,dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy.
Ja tam w samorództwo nie wierzę,bo przecież dzikuny to nie beztlenowce i zamknięte w puszcze to by zginęły.
ALASKAN MALAMUTE ( 2005-2009 )
Avatar użytkownika
ALASKAN MALAMUTE
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 27 kwi 2007, o 14:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints