York i jego żywienie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: York i jego żywienie

Postprzez ValdeQ 29 paź 2009, o 18:11

Cieszymy się, że z pieskiem dobrze. :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez york 25 gru 2009, o 12:34

Hej:)
Jestem w tej samej sytuacji też mam 7-tygodniowego yorka od 2 dni i lepiej no\ie podawac mu suchej karmy ponieważ pies to połyka a nie gryzie i cały dzień wymiotował.
york
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez mArGoSiA 25 gru 2009, o 12:56

Po pierwsze ktoś kto sprzedał Ci 6,5 tygodniowego malucha jest skończonym... resztę sobie dopowiedz. Taki maluch powinien być jeszcze przy matce!!!

A co do jedzenia. Takiemu szczylkowi zaleca się na początku namaczanie suchego.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: York i jego żywienie

Postprzez anonnim 20 lip 2010, o 12:15

Mam yorka w wieku 13 miesięcy to piesek. Do tej pory miał dostęp do jedzenia o każdej porze dnia. Wiem ze to był błąd. Ile razy dziennie dawac mu jesc i czy codziennie suchą karmę jesli nie to co oprócz niej i ile razy dziennie. Jadl tez różne rzeczy co ja nawet słodycze jak go odzwyczaic. Pies wazy około 2 kilo. To miniaturka. Proszę o porady i z góry dziękuję.
anonnim
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez Sissy 23 lip 2010, o 11:28

anonnim napisał(a):Mam yorka w wieku 13 miesięcy to piesek. Do tej pory miał dostęp do jedzenia o każdej porze dnia. Wiem ze to był błąd. Ile razy dziennie dawac mu jesc i czy codziennie suchą karmę jesli nie to co oprócz niej i ile razy dziennie. Jadl tez różne rzeczy co ja nawet słodycze jak go odzwyczaic. Pies wazy około 2 kilo. To miniaturka. Proszę o porady i z góry dziękuję.


To ponad roczny pies,więc spokojnie mogłabyś karmić go 2 razy dziennie. Ale.... W przypadku psów małych ras bezpieczniej jest karmić je częściej-acz w małych ilościach,by nie "przeciążać" żołądka i nie wywoływać niepotrzebnych sensacji.
Mój pies teoretycznie je trzy razy dziennie. W praktyce wygląda to tak,że przez cały czas ma dostęp do suchej karmy(początkowo był to Royal Adult dla rasy,obecnie- Acana Adult Small Breed). Nie,nie zjada jej od razu. Podchodzi,kiedy ma ochotę,skubnie dwie,trzy kulki. Za jakiś czas powtarza rytuał.
Jeśli jednak chcesz wprowadzić "pory karmienia", to karm psa rano,popołudniami,wieczorem. Podawaj małe ilości karmy,zalecane przez producenta.Możesz oczywiście wprowadzić do jego menu karmę mokrą (polecam Gran Carno Animondy i RINTI) bądź gotowaną.

Nie zapytam już nawet,dlaczego dawałaś psu słodycze. Po prostu-absolutnie z tym skończ. Jak go oduczyć? Bardzo prosto. Pies nie ma rąk,sam ich sobie nie weźmie-a Ty mu ich nie podawaj. Koniec. Proste,prawda?
Jako zamiennik słodyczy możesz mu dawać owoce i warzywa-np. marchewkę. Od czasu do czasu możesz poczęstować psiaka mięsnym patyczkiem sprzedawanym w zoologikach. Oby jednak nie za często-bo wtedy nadmiernie obciążą maluchowi jelita. Konsekwencja będzie....mało przyjemna.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

York i jego żywienie

Postprzez yorkiyo 15 cze 2011, o 21:53

Od prawie tygodnia mam yorka.Je ryż , itp. Można mu dawać ryż ale jak da się małą ilość.A oprócz tego dostaje Royala dla szczeniaków yorków :!:
Sissy napisał(a):
anonnim napisał(a):Mam yorka w wieku 13 miesięcy to piesek. Do tej pory miał dostęp do jedzenia o każdej porze dnia. Wiem ze to był błąd. Ile razy dziennie dawac mu jesc i czy codziennie suchą karmę jesli nie to co oprócz niej i ile razy dziennie. Jadl tez różne rzeczy co ja nawet słodycze jak go odzwyczaic. Pies wazy około 2 kilo. To miniaturka. Proszę o porady i z góry dziękuję.


To ponad roczny pies,więc spokojnie mogłabyś karmić go 2 razy dziennie. Ale.... W przypadku psów małych ras bezpieczniej jest karmić je częściej-acz w małych ilościach,by nie "przeciążać" żołądka i nie wywoływać niepotrzebnych sensacji.
Mój pies teoretycznie je trzy razy dziennie. W praktyce wygląda to tak,że przez cały czas ma dostęp do suchej karmy(początkowo był to Royal Adult dla rasy,obecnie- Acana Adult Small Breed). Nie,nie zjada jej od razu. Podchodzi,kiedy ma ochotę,skubnie dwie,trzy kulki. Za jakiś czas powtarza rytuał.
Jeśli jednak chcesz wprowadzić "pory karmienia", to karm psa rano,popołudniami,wieczorem. Podawaj małe ilości karmy,zalecane przez producenta.Możesz oczywiście wprowadzić do jego menu karmę mokrą (polecam Gran Carno Animondy i RINTI) bądź gotowaną.


Na codzień można dawać suchą karme ale nie za dużo bo pęknie
Nie zapytam już nawet,dlaczego dawałaś psu słodycze. Po prostu-absolutnie z tym skończ. Jak go oduczyć? Bardzo prosto. Pies nie ma rąk,sam ich sobie nie weźmie-a Ty mu ich nie podawaj. Koniec. Proste,prawda?
Jako zamiennik słodyczy możesz mu dawać owoce i warzywa-np. marchewkę. Od czasu do czasu możesz poczęstować psiaka mięsnym patyczkiem sprzedawanym w zoologikach. Oby jednak nie za często-bo wtedy nadmiernie obciążą maluchowi jel




Konsekwencja będzie....mało przyjemna.


:rotfl: :ojej:
yorkiyo
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez yorkiyo 15 cze 2011, o 21:58

[quote="york"]Hej:)
Jestem w tej samej sytuacji też mam 7-tygodniowego yorka od 2 dni i lepiej no\ie podawac mu suchej karmy ponieważ pies to połyka a nie gryzie i cały dzień wymiotował.[/




Najlepiej godz. przed jedzeniem yorka namoczyć jedzenie , wtedy nie wymiotuje :!:
yorkiyo
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez Sissy 16 cze 2011, o 18:35

yorkiyo napisał(a):
:rotfl: :ojej:

Nie bardzo rozumiem oburzenie.

Ryż jest okej,nie należy jednak przesadzać,bo to typowy wypełniacz. Lepszym rozwiązaniem jest kasza (warto jednak pamiętać,że nie każda!)-między innymi gryczana.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: York i jego żywienie

Postprzez Ania_Ś 20 cze 2011, o 15:02

Kasza nie jest dobra dla psa. Ryż lub makaron jak najbardziej ale nie kasza !!!!
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: York i jego żywienie

Postprzez Sissy 23 cze 2011, o 10:11

Ania_Ś napisał(a):Kasza nie jest dobra dla psa

Poważnie? :?
Wiem,że nie każda jest dobra,ale żeby wszystkie...?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: York i jego żywienie

Postprzez Różowapantera 10 lis 2011, o 21:51

też słyszałam, że ryż jest bardzo dobry i marchewka, ale uważam, że psu najlepiej podawać psie jedzenie i wtedy będzie najlepiej pies się nie pochoruje i wszytsko będzie dobrze, ja jak szukałam porad o tym jak karmić psiaka to znalazłam bardzo wiele przydatnych informacji [ocenzurowałem spammera], tam jest napisane jak karmić, w jakich ilościach, co można psu podawać, a co absolutnie nie to są ważne info dla świeżego posiadacza psiaka
Różowapantera
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez mirellakopeć 4 lut 2016, o 08:14

Sa karmy dedykowane małym rasom, wystarczy rozejrzeć się po rynku. :) Warto podawać karmę, która jest odpowiednia takim psom, ponieważ taka karma jest bardziej sycąca, a przecież taki psiak nie może dużo zjeść.
mirellakopeć
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 11:13
Imię psa: Czaki

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints