York i jego żywienie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez EsHa. 28 lis 2008, o 22:45

Dobrze go odebrałaś. Można od ok. 6-7 tygodnia, więc jest ok ;)
Royal to na pewno nie najlepsza karma.
Orijen jest bardzo dobry, ale też w cenie...
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez jesien222 21 sty 2009, o 16:09

Ja mam tez pytanie bo nikt mi nie chce odpowiedziec,Co z jajkami,twarogiem,mlekiem?I czym karmic mojego shih tzu zeby mial piekny wlos(nie rusza wcale suchej karmy!!)
jesien222
 

Postprzez leonberg 21 sty 2009, o 23:32

jajka, twaróg i mleko sa bradzo dobre dla ........ własciela czworonoga. powinnien je jesc by miał siłe na codzienne spacery z psem.
psu mozna je darowac :lol: :lol: :lol: bedzie dzieki temu zdrowszy :lol: :lol: :lol:
czy tak ciezko wpisac w google: "zywienie psów"
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez jesien222 22 sty 2009, o 07:26

Troche ciezko tym bardziej ze tu sa madrzejsi .Nie masz ochoty odpisywac?to przy okazji oszczedz sobie przykre uwagi!
jesien222
 

Postprzez leonberg 22 sty 2009, o 13:19

pewnie jest ich wielu i kazdy speszy by odpowiadac na absurdalne pytania dotyczace zywienia :lol: :lol: :lol:
mleko - nie jest trawione przez psy
białko jajek kurzych - wiecej szkody niz pozytku,
ser biały - mozna podawac w celu urozmajcenia diety tylko ze wygladu siersci nie porawi :lol:

a co to znaczy ze pies nie chce jesc suchej karmy?
co do poprawy wygladu siersci - jest na to wiele sprawdzonych sposobów :lol: kazdy handler zna ich wiele, mnie jednak nie pytaj, szukaj madrzejszych :lol: :lol: :lol:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sissy 22 sty 2009, o 18:26

Nie chcę być niemiła,ale odnosząc się do Twojej,gościu wypowiedzi-Leonberg należy do jednej z najbardziej ,,zpsiałych'' osób. I ma olbrzymią wiedzę. Szukanie mądrzejszych to ,,szukanie igły w stoku siana''(bez obrazy dla wszystkich innych).
Można od czasu do czasu podawać niewielką ilość serka wiejskiego,ale oby nie za dużo-bo to powoduje ,,luźne kupki''.
Pza tym-co to znaczy,że pies nie chce jeść karmy? Zgłodnieje,to zje. Takie cackanie się nie prowadzi do niczego dobrego.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez EsHa. 28 sty 2009, o 20:35

Jeżeli mleko psu nie szkodzi, tak jak twarożek od czasu do czasu można podać. Jednak nie krowie mleko, a kozie.
Ale nie może to być podstawowym składnikiem psiej diety.
A próbowałaś/eś jakoś uatrakcyjnić karmę ? Próbować różnych smaków, firm ?
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Re: York i jego żywienie

Postprzez patryk 21 wrz 2009, o 07:47

Witam odebrałem 6 tygodniowego yorka i podaje mu karme royal conin i nie chce jej jesc poniewaz ona jest za twarda na jego male jeszcze zabki zaproponujcie jaka karme ktura ma duzo witamin a cenowo jest podobna do royal i muglbym mu podac???
patryk
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez ValdeQ 21 wrz 2009, o 08:52

Chyba masz na myśli 8-tygodniowego, bo w takim wieku należy odbierać szczenięta? Najlepiej kontynuuj na początku karmienie dokładnie taką samą karmą, jaką dostawał u hodowcy. Powinieneś od hodowcy dostać tzw. wyprawkę, a w niej pewien zapas karmy oraz instrukcje ile razy dziennie był karmiony i czym. Na inną karmę można przechodzić stopniowo i powoli mieszając starą z nową. Inaczej będą problemy z brzuszkiem.

No dobra, to powyżej to w świecie idealnym, do którego wszyscy razem doprowadzimy. Rozumiem, że w świecie realnym masz szczenię prawdopodobnie młodsze nawet niż 6 tygodni, które nie umie jeszcze jeść. Przede wszystkim sprawy zdrowotne: szczepienia i odrobaczenie, czyli wizyta u weterynarza. Jak ma robale, to nie ma apetytu. Jeśli nie masz ogrodzonego terenu - kwarantanna, zapytaj o to weterynarza. Żywienie: ma jeść 5 razy dziennie, w regularnych godzinach. Napiszą jeszcze raz: pięć razy dziennie po trochu. Pięć. Pozostań przy tej samej karmie. Karmę mu rozmaczaj w wodzie lub rosole, ale bez przesady, nie rób brei tylko ją zmiękczaj. Niech nie będzie lodowato zimna, najlepiej letnia. Stopniowo bedziesz przechodził na twardą. Z tych pięciu posiłków dziennie niech trzy będą z gotowej karmy, a dwa mu rób z "ludzkich" składników: czasem mięska, czasem serka białego itp., raz w tygodniu pół jajeczka gotowanego.

No i dawaj znaki na forum jak się mały chowa.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: York i jego żywienie

Postprzez patryk 21 wrz 2009, o 14:12

Dzieki pede dawal znac o stanie psiaka
patryk
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez Sissy 21 wrz 2009, o 17:58

A jeśli chodzi o karmę suchą-royal canin-jak najbardziej. Na początek RC starter. Namaczaj wedle wskazówek VQ. Za jakiś czas,gdy malec podrośnie i nie będzie miał już problemów z samodzielnym jedzeniem nienamoczonej karmy-RC Yorkshire Terrier Junior. Gdy skończy 10 miesięcy-możesz przestawić go na RC Yorkshire Terrier Adult.
Oczywiście istnieje cała masa innych,również bardzo dobrych karm-z czasem możesz podawać psu inną karmę<po odsadzeniu od tej ,,początkowej''>
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: York i jego żywienie

Postprzez patryk 25 wrz 2009, o 17:49

Witam to ja znów mam problem z moim yorkiem dostaje karme i umoczona i wszystko tak jak mi muwiliscie ale on od dziś zaczął robic kupkę z krwią prosze powiedźcie mi czy to normalne czy powinienem iść do weterynarza???
patryk
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez ValdeQ 25 wrz 2009, o 18:08

Co to w ogóle za pytanie? Już dawno powinieneś być u weterynarza.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: York i jego żywienie

Postprzez leonberg 28 wrz 2009, o 12:50

Drogi Patryku
czy gdybyś robił kupki z krwią to czy też byś pytał czy należy iść do lekarza? psiaki chorują jak każde inne stworzenia.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: York i jego żywienie

Postprzez Patryl 29 paź 2009, o 17:55

Z pieskiem jest dobrze troszke sie przeziebil ale dostaje tabletki biega po domu jak szalony ;)
Patryl
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints