York i jego żywienie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez czarny_motyl 5 sty 2008, o 18:12

Anonymous napisał(a):piesek ma 7 tyg i rzeczywiście jest bez rodowodu :wink:


ok czyli tak
zostal za wczesnie oddany powinien byc jeszcze z matka to niestety czesto sie zdarza w pseudohodowlach poczytaj o zywieniu takich malenstw
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 5 sty 2008, o 23:25

Od 7 tyg. psiak może być odstawiony od matki.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 6 mar 2008, o 12:15

ja dostałam cztery psy dwa dni ppo urodzeniu bez matki
Gość
 

Postprzez Diana S 6 mar 2008, o 13:28

Anonymous napisał(a):ja dostałam cztery psy dwa dni ppo urodzeniu bez matki


Jak to?? :shock:

nie bardzo rozumiem...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Emilia88 11 mar 2008, o 13:22

No tak psiaki po 8 tygodniu powinny być oddawane, ja wzięłam mojego yorka jak miał równe 8 tygodni. Co do jedzonka to dużo można o tym wyczytać w internecie na stronach hodowców :lol: Ja jak na razie daje psiakowi suchą karmę royal junior ma już 9 tygodni więc może ją jeść, teraz po tym okresie przyzwyczajenia chcę zacząć mu gotować myślę, że powinien mieć urozmaicenie. A co do mleka to w żadnym wypadku nie należy go podawać dla yorka ma potem biegunki i problemy z żołądkiem także odradzam, mi hodowca udzielił mi bardzo dużo informacji na temat tego jak żywić i w ogóle także jak bierzecie yorka to trzeba hodowcy wszystko wypytać, a zresztą powinien sam nam powiedzieć jak zależy mu na dobrym rozwoju naszej pociechy.
Emilia88
 

Postprzez Emilia88 17 mar 2008, o 12:50

No ja mam tu też jedno pytanko.
Co do karmy, podaje mojemu yorkowi karmę royal - junior i zastanawiam się jaką inna karmą można ją zastąpić, nie wiem czy w ogóle powinnam mu ją zmieniać, bo z tego co wiem jest najlepsza, ale jej cena też nie jest fajna. Próbuje mu gotować, ale i tak muszę podawać mu karmę. On ma już 10 tygodni i 1 dzień. Doradźcie
:lol: :?: :?: :?:
Emilia88
 

Postprzez Gość 18 mar 2008, o 16:42

Royal Canin na pewno nie jest najlepszą karmą- umiejscowiłabym go w średniej/wysokiej półce. Jeśli szukasz podobnej jakości w niższej cenie to polecam np. Acana junior small breed. możesz też pieskowi tylko gotować i dawać czasem surowe kostki czy chrząstki do poobgryzania.
Gość
 

Postprzez Emilia88 20 mar 2008, o 09:09

No może je wypróbuje, a i wolałabym na zmianę mu dawać posiłki raz gotowane, raz karmę, żeby urozmaicić :lol: Dziękuję bardzo.
Emilia88
 

Postprzez Gość 20 mar 2008, o 09:23

Ciesze się, że mogłam pomóc, mój pies przez dłuższy czas był na Acanie i mogę ją szczerze polecić, teraz nie jest bo przeszliśmy na surowiznę. Czasami na wyjazdy kupuje mniejszy worek . Kociak jest cały czas na Acanie i nawet na rzecz surowego mięsa nie chciał z niej zrezygnować. Oczywiście każdy organizm jest inny i to co służy jednemu stworzeniu nie musi służyć innym. Uważam, jednak, ze ta karma ma bardzo dobry stosunek jakości(składu) do ceny.
Gość
 

Postprzez Emilia88 26 mar 2008, o 17:11

No muszę się zorientować w cenie, ale dzięki za pomoc.
Emilia88
 

Re: York i jego żywienie

Postprzez Ewela 7 maja 2008, o 17:03

witajcie.Wiec karm swojego yorka wszystkim po trochu np. warzywa gotowane....kurczak,mięsko marchewkę, twaróg WSZYSTKO PO TROCHU i na pewno będzie dobrze się chował:*
Ewela
 

york

Postprzez kamilla123 21 sie 2008, o 16:38

odebrałam yorka 6 tyg.- wiem nie komentujcie tego za szybko zabrany!!!
Powiedziano mi ze był karmiony royal starter- taką też zakupiłaM, MAM JA PODAWAC NAMOCZONA I PODNIECIONĄ 5 RAZY. mAM PYTANIE JAK DŁUGO MAM JĄ MOCZYĆ, KIEDY PRZEJŚĆ NA ROYAL JUNIOR, I PRZEDE WSZYSTKIM CZY JUZ POWINNO SIĘ PODAWAĆ COŚ POZA SUCHĄ KARMĄ- Z SASZETKI CZY TEŻ PUSZKI I CO POLECACIE.
I PROSZE NAPISZCIE MI CZY JUŻ W TAKIM WIEKU MOGE PODAWAĆ JAKIEŚ GRYZAKI NATURALNE, CIASTECZKA PSIE I WITAMINY. BARDZO BYM PROSIŁA O RADE JAKIE??
DZIĘKUJE- KAMILLA123
kamilla123
 

york

Postprzez dolores 14 wrz 2008, o 11:03

hej. ja też kupiłam yoreczka gdy miał 6 tygodni. i jestem zadowolona. rozwija się prawidłowo. wszyscy bardzo go kochamy. karmiłam go royalem starterem do 8 tygodnia życia. teraz jest na royal dla yorków junior. zjada go chętnie.
dolores
 

Postprzez dolores 14 wrz 2008, o 11:13

kamila nie mocz karmy. piesek ma ząbki i doskonale sobie z nią poradzi. mokra karma szybko się psuje i ewentualne niezjedzone musisz wyrzucić. na starterze karm go go 8ego tygodnia życia. potem royal dla jorków junior. ja już mojemu podaję ciasteczko ale tylko jedno dziennie. kupiłam ciasteczka dla puppy z EUKANUBA.jeszcze raz powtarzam, że nie jestem zwolędniczką moczenia karmy, myślę, że gdy ją zjada, to przy okazji czyści sobie ząbki. jesteśmy już po pierwszej kąpieli. i oboje przeżyliśmy ją doskonale.
dolores
 

Postprzez KarolinaM 14 lis 2008, o 14:38

Ja ma pieska w typie Yorkshire Terrier.
Aktualnie ma ponad 1,6 roku i karmie go karą Profillum,bo bardzo mu smakuje :)
Jak był mały karmiłam go Royal Canin Sterter a potem Junior :)
Ale chyba mu juz zbrzydła,bo nei chce nawet na nia patrzeć a co dopiero jeść... Eukanuby w ogóle nie tknie mały wybredny szkudnik :o

P.S. Wziełam malucha jak miał 9,5 tyg wiec chyba nie za wcześnie :)
KarolinaM
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 lis 2008, o 13:41
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints
cron