York i jego żywienie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

York i jego żywienie

Postprzez justam 16 lip 2007, o 22:22

Witam. Od 2 dni mamy w domu 7-tygodniowego yorka. Prosze poradźcie co najlepiej podawać mu do jedzenia i w jakich ilościach. Od hodowcy dowiedziałam się (i tak robię), że piesek powinien jeść 5 razy dziennie, suchą karmę (Royal dla małych psów), oraz wołowinę. Jednak usłyszałam dzisiaj, że lepsze jest mięsko z kurczaka... Nie wiem sama. Mieszać? Co jeszcze można podawać? Trochę się martwię, bo piesek się klimatyzuje i nie je zbyt wiele, a może właśnie to jest ta norma?
justam
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ruselek 17 lip 2007, o 12:54

Po 1. to za szybko Ci oddał psa ten CHodowca. Skoro Ci powiedział, że jest na suchej karmie to tym go karm, Podawaj mu czasami Kurczak + ryż + marchewka.
Ruselek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 123
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 21:35

Postprzez justam 17 lip 2007, o 15:38

Dlaczego uważasz, że za szybko???? Podobno już 6-cio tygodniowy piesek jest gotowy do rozłąki. Miałam kiedyś kundelka, którego wzięłam właśnie w 6 tygodniu i świetnie się rozwijał. Niewiele się dowiedziałam... Może ktoś jeszcze udzieli mi jakiś rad na temat jego żywienia. Na przykład jak często piesek powinien dostawać jedzenie?
justam
 

Postprzez Ruselek 17 lip 2007, o 16:09

Bo ten 8 tydzień jest ważny dla psa. Przecież Ci już powiedział CHodowca ile razy masz go karmić :roll:
Ruselek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 123
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 21:35

Postprzez justam 17 lip 2007, o 19:10

Co człowiek to inna rada... Bardzo przepraszam, ale jeśli nie miałeś/aś ochoty udzielić mi rady czy wskazówki, trzeba było po prostu nie pisać. Piesek miewa się dobrze, jutro mamy wizytę u weterynarza i wszystkiego dowiem się od fachowca. Tak będzie najlepiej.
justam
 

Postprzez ValdeQ 17 lip 2007, o 21:25

Pięć razy dziennie w tym wieku jest OK.

Rzeczywiście kiedyś uważano, że 6 tygodni to wlaściwy wiek, ale obecny stan wiedzy wskazyje na 8 tygodni.

Pseudohodowcy pozbywaja sie jednak szczeniat jak najwczeaniej, żeby przerzucić na wlaścicieli koszt utrzymania i szczepienia. Ze szkodą dla psychiki psa.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 22 lip 2007, o 14:25

Ruselek, dlaczego odrazu twierdzisz, że pies jest zakupiny z "chodowli"??? :?

oczywiści zaszybko od matki odszedł...


wowłowina nie jest dobrym mięsem dla psa. tak jak pisesz, lepszy jest kurczak. ogóle dobrze karmisz swojego psiaka. gorój mu też od czasu do czasy ryż z mięskiem i warzywami itp. :)
Gość
 

Postprzez ValdeQ 22 lip 2007, o 17:58

Co jest niedobrego w wołowinie :?: Proszę o informację.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 22 lip 2007, o 18:21

ojej, przepraszam, wołowinę pomylilam z wieprzowiną :oops:
Gość
 

Postprzez justam 22 lip 2007, o 21:48

Witam ponownie. Piesek jest jednak mięsożerny :) i sucha karma mu nie smakuje za bardzo. Za to kurczaczek bardzo :) Po wizycie u weterynarza dowiedziałam sie., że waga naszej suni jest znakomita, może nawet za duża. Dlatego nie powinnam podobno dawać mu narazie witamin, bo przerośnie swoja wagę. Nie wiem sama, ale stosuje się do wskazówek lekarza. A piesek nie został kupiony z hodowli - to tak dla zainteresowanych... Świetnie się zaklimatyzował i jest kochany, pomimo tego, że obgryza tapetę wszędzie gdzie się da, prawie przegryzł kabelek od neta i najbardziej kocha moje klapki japonki, a ja tez je kocham. I tu mały konflikt interesów zaistniał :lol:
justam
 

Postprzez Gość 23 lip 2007, o 08:55

Dlatego nie powinnam podobno dawać mu narazie witamin, bo przerośnie swoja wagę

:shock: :shock: :shock:
nie iwem co mają witaminy do masy ciała :?
Gość
 

Postprzez jaaaaaa 12 sie 2007, o 14:52

co ja mam zrobic kiedy moj psiak nie chce jesc swojego jedzonka a sucha karme ledwo tknie?? co jest nie tak??
jaaaaaa
 

czy 7 tygodniowy jork może pić mleko?

Postprzez magda 5 sty 2008, o 17:39

to drugi dzień pieska u nas, właściciel radzi aby podawać mu jeszcze 3,2% mleko a ja słyszałam że dla yorka mleko jest zabronione. Pomóżcie bo sama nie wiem czy podawać mu te mleko?
magda
 

Re: czy 7 tygodniowy jork może pić mleko?

Postprzez czarny_motyl 5 sty 2008, o 17:43

magda napisał(a):to drugi dzień pieska u nas, właściciel radzi aby podawać mu jeszcze 3,2% mleko a ja słyszałam że dla yorka mleko jest zabronione. Pomóżcie bo sama nie wiem czy podawać mu te mleko?


na 99% psiak nie ma rodowodu prawda?
co do mleka malutkie ilosci mozna ale to nie jest wskazane lepiej nauralny jogurt
a tak wogole ile psiak ma?
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gość 5 sty 2008, o 18:04

piesek ma 7 tyg i rzeczywiście jest bez rodowodu :wink:
Gość
 

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints