Co dawać west highland terrierowi- szczeniaczkowi

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Co dawać west highland terrierowi- szczeniaczkowi

Postprzez mama 19 sie 2007, o 17:06

Witam. Mam 7 tygodniowego west highland white terriera. Dostałam wyprawke w postaci porcji Eukanuby zmieszanej z jakąś inną karmą. Bardzo proszę o przykład jadłospisu dla takiego maluszka. Chciałabym podawać mu jeden posiłek gotowany przeze mnie. Reszte gotowe. Mały ma zapędy w strone miski kota z kurczaczkiem i łososiem w sosie (gotowym). Dzisiaj ugotowałam mu ryz z marchewka i kurczaczkiem.Bardzo mu smakowało. Jaką inne karme można dawac dla takiego maluszka? Eukanuba troche bije po kieszeni. Mam stracha, bo to taka kruszynka
mama
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Panibee 19 sie 2007, o 19:46

Ech, piesek nie jest z hodowli? Tyle tu gadamy, a dalej jak grochem o ścianę... Ale do rzeczy.
Karm go na razie eukanubą, bo po 1 szczeniaczek może źle znieść zmianę karmy, po 2 żywienie psa w szczenięctwie dobrą karmą, to inwestycja na lata. Źle karmiony szczeniaczek jest chorowitym dorosłym psem. Nowe rzeczy wprowadzaj powoli, jak z niemowlakiem, bo może każdą zmianę odchorować. Bezpiecznie jest ugotować ryż z piersią kurczęcą i marchewką. To, że zagląda kotu do miski, jest normalne. Szczeniakom smakuje wszystko i wszędzie. Na to trzeba uważać. W razie wątpliwości zapytaj weterynarza, zresztą pierwszą wizytę powinnaś mieć już za sobą albo jesteś krótko przed.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Nie z hodowli;)

Postprzez mama 19 sie 2007, o 20:52

Panib..., tak, mam psiaka nie z hodowli i nie rozumiem aluzji w stylu "gorchem o scianę". Nie obraź się, ale szczerze mówiąc zapachniało mi to trochę snobizmem. Nie stać mnie na zapłacenie za psa 2 tys. zł. Weszłam na to forum po to, by uzyskać rady od doświadczonych włascicieli kochanych psów i dziękuję za fachowe i konkretne wypowiedzi:) Piesek ma tatusia rodowego i bardzo grzeczną mamę, ale nie z hodowli. Pozdrawiam wszystkich.
mama
 

Re: Nie z hodowli;)

Postprzez Asmax 19 sie 2007, o 21:59

mama napisał(a):Panib..., tak, mam psiaka nie z hodowli i nie rozumiem aluzji w stylu "gorchem o scianę". Nie obraź się, ale szczerze mówiąc zapachniało mi to trochę snobizmem. Nie stać mnie na zapłacenie za psa 2 tys. zł. Weszłam na to forum po to, by uzyskać rady od doświadczonych włascicieli kochanych psów i dziękuję za fachowe i konkretne wypowiedzi:) Piesek ma tatusia rodowego i bardzo grzeczną mamę, ale nie z hodowli. Pozdrawiam wszystkich.


900 zł :roll: np z wadą zgryzu
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: Nie z hodowli;)

Postprzez Panibee 19 sie 2007, o 23:08

mama napisał(a):Panib..., tak, mam psiaka nie z hodowli i nie rozumiem aluzji w stylu "gorchem o scianę". Nie obraź się, ale szczerze mówiąc zapachniało mi to trochę snobizmem. Nie stać mnie na zapłacenie za psa 2 tys. zł. Weszłam na to forum po to, by uzyskać rady od doświadczonych włascicieli kochanych psów i dziękuję za fachowe i konkretne wypowiedzi:) Piesek ma tatusia rodowego i bardzo grzeczną mamę, ale nie z hodowli. Pozdrawiam wszystkich.
Nie chodzi o snobizm, gdyby Ci się tylko chciało poczytać o różnicy między hodowlą a CHodowlą, wiedziałabyś o czym mówię.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Najpierw oceniaj siebie

Postprzez mama 20 sie 2007, o 07:46

Bardzo mi przykro, ze trafiłam na ludzi,którzy oceniają innych. Skąd wiesz co mi się chciało a co nie?? Nieładnie....
mama
 

Re: Nie z hodowli;)

Postprzez m.m 20 sie 2007, o 08:12

mama napisał(a):Panib..., tak, mam psiaka nie z hodowli i nie rozumiem aluzji w stylu "gorchem o scianę". Nie obraź się, ale szczerze mówiąc zapachniało mi to trochę snobizmem. Nie stać mnie na zapłacenie za psa 2 tys. zł. Weszłam na to forum po to, by uzyskać rady od doświadczonych włascicieli kochanych psów i dziękuję za fachowe i konkretne wypowiedzi:) Piesek ma tatusia rodowego i bardzo grzeczną mamę, ale nie z hodowli. Pozdrawiam wszystkich.


Z całym szacunkiem, ale przesadziłaś z użyciem słowa "snobizm". Skoro weszłaś na to forum, by uzyskać rady, to widocznie czytałaś zakładane tu tematy wybiórczo. Zapewniam, że nikt tu nie uważa posiadania psa z rodowodem za przejaw snobizmu. Tu chodzi o czystość rasy, dobrą psychikę psa i jego zdrowie.
Tu nie chodzi o to, że nie lubimy psów bez "papierka", że uważamy że są gorsze. Pies to pies, kochamy wszystkie- to ludzie którzy tak nieodpowiedzialnie rozmnażają psy są gorsi od prawdziwych hodowców i uważamy że nie powinno się dawać im zarabiać i napędzać im "interesu". A jeśli komuś nie zależy np. na karierze wystawowej psa, może poszukać tańszego, ale z rodowodem, który ma jakąś wadę i nie nadaje się do hodowli. W schronisku tez nie wydasz na psa "2 tys. zł".
Szkoda, że właśnie taką podjęłaś decyzję. Życzę Ci żeby z Twojego psa wyrósł rzeczywiście west highland white terrier. Powiedz szczerze- widziałaś chociaż ten rodowód tatusia, czy uwierzyłaś na słowo?

Poczytaj jeszcze dział "Żywienie" było już sporo tematów na temat żywienia szczeniaków. Karm go 5 razy dziennie, skonsultuj się z weterynarzem- na pewno doradzi, możesz urozmaicić mu dietę o nabiał- jajka, twarożek. Oprócz marchewki możesz też gotować pietruszkę, buraki- nie każdemu psu smakują ;) ale można spróbować.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints