Karma light-jaka najlepsza?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Karma light-jaka najlepsza?

Postprzez Bordomaniak 25 sie 2007, o 14:03

Mam pytanie takie jak w temcie! Ponieważ po sterylce Psotki absolutnie nie możemy osiągnąć odpowiedniej wagi szukam, dobrej karmy light!
Próbowaliśmy już royla,ale niestety Psotka nie ma zmiaru jej jeść!
Może macie już jakieś wypróbowane karmy tego typu??
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 25 sie 2007, o 14:38

Wypróbowałem Nutro Choice. A przed laty Hill's r/d
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Bordomaniak 27 sie 2007, o 16:35

Dzięki z odpowiedź, to nstępną karmą jak spróbujemy będzie Nutro Choice, może ta jej przypadnie do gustu!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Syberianka 21 wrz 2007, o 20:58

Acana, Nurtta Nugetts
Syberianka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 16:32
Lokalizacja: wiesz ?

Postprzez OWCZARZ 28 wrz 2007, o 15:12

Tak, jedna z lepszych karm w wersji light to napewno Nutro Choice. Wogóle karmy amerykańskie są lata świetlne przed tymi europejskimi, jesli chodzi o jakość. Np. Nutro Choice, Chicken Soup, Canidae i długo by jeszcze wymieniać:)
W USA jest długa tradycja produkcji karm, w przeciwieństwie do Europy gdzie producenci dopiero budowali swoje fabryki gdy w USA był już ogromny rynek suchych karm.

Tak, że Nutro Choice zdecydowanie warta wyprobowania :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bjossa 28 wrz 2007, o 17:11

to ja sie podłączę do tematu :roll:

w zoologicznym oststio pani zachwalała karmę firmy "Golden". nie znam tej firmy a chciałabym sie o niej czegoś dowiedzieć. Brutus je Purinę Dog Chow Light ale jakos ostatnio zaczyna wybrzydzać wiec pomyslałam o zmianie. Szukam taniej, dobrej karmy light.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez OWCZARZ 28 wrz 2007, o 17:21

Zapewne chodziło o karme Golden Can ale jest mało znana więc się nie wypowiem na temat.

Co do karm tych tańszych to napewno zmiana na którąkolwiek z poniższych będzie korzystna w porównaniu z Puriną Dog Chow:

Bosch Light
Arion Light
Brit Light &Senior

Ja bym Ci z czystym sumieniem jesli szukasz tanszej karmy polecił Boscha w wersji Light :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bordomaniak 10 lis 2007, o 10:01

Dzisiaj właśnie zamawiam karmy dla moich psów, i natrafiłam na Acane Light. Co niej myślicie, szkukam fotki kulek(interesuje mnie wieklkość bo psotka jest mała i musi mieś odpowiednią wielkość, niestety nigdzie nie mogę znaleść) :(
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Katja 10 lis 2007, o 10:41

OWCZARZ napisał(a):Tak, jedna z lepszych karm w wersji light to napewno Nutro Choice. Wogóle karmy amerykańskie są lata świetlne przed tymi europejskimi, jesli chodzi o jakość. Np. Nutro Choice, Chicken Soup, Canidae i długo by jeszcze wymieniać:)
W USA jest długa tradycja produkcji karm, w przeciwieństwie do Europy gdzie producenci dopiero budowali swoje fabryki gdy w USA był już ogromny rynek suchych karm.

Tak, że Nutro Choice zdecydowanie warta wyprobowania :)


nie wiem na jakiej podstawie wysuwajac za przykład genialny rynek amerykanski jezeli chodzi o karmy, stawiasz tak wysoko Nutro Choice, tam ta karma we wszelkich rankingach jest baaaardzo nisko oceniana...
Porownuje się ja własnie z europejskimi karmami jak RC czy Eukanuba (ktore jak dla mnie, oprócz serii wet diet, sa masakrą)
Co do ChS to sie zgodze. Karma wysokiej jakości, godna polecenia... mimo niepewnego żrodła dostaw miesa- istnieje podejrzenie ze mieso od dostawcow jest konserwowane sztucznie...Chs nadal negocjuje ponoc te dostawy.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez marmara_19 10 lis 2007, o 11:19

Bordomaniak napisał(a):Dzisiaj właśnie zamawiam karmy dla moich psów, i natrafiłam na Acane Light. Co niej myślicie, szkukam fotki kulek(interesuje mnie wieklkość bo psotka jest mała i musi mieś odpowiednią wielkość, niestety nigdzie nie mogę znaleść) :(


Acana ma male okragle plaskie "ziarna" moja malutka jadla ebz problemu;p brit w tej wersji jest z dziurka;p
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Bordomaniak 10 lis 2007, o 11:53

marmara_19 dzięki wielkie już zamówiłam małej tą acane, mam nadzieję że chociaż ta będzie jej smakować...
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ValdeQ 10 lis 2007, o 14:09

Katja napisał(a):nie wiem na jakiej podstawie wysuwajac za przykład genialny rynek amerykanski jezeli chodzi o karmy, stawiasz tak wysoko Nutro Choice, tam ta karma we wszelkich rankingach jest baaaardzo nisko oceniana...


Proszę o informację, gdzie są te rankingi?

Też jestem fanatykiem karm zza oceanu (mam na mysli wytworzone w USA lub Kanadzie, nie mające tyko markę amerykanską).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 10 lis 2007, o 14:35

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... .php/cat/1
z tym fanatyzmem to bym był jednak trochę powściągliwy.
Gość
 

Postprzez Katja 10 lis 2007, o 17:00

To tylko jeden z rankingów :) Sporządzany przez samych amerykańcow wiec nie mozna raczej mu zarzucic stronniczosci wobec np karm europejskich ;) których zresztą w nim zaledwie kilka.

Dodam tylko ze kilka lat spędzonych za oceanem równiez nasuneło mi kilka wniosków w tym temacie, zwłaszcza ze w psim temacie byłam tam na bierząco :)
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Gość 10 lis 2007, o 19:06

Wiadomo że amerykanie faworyzują swój rynek i udział karm europejskich w takich rankingach będzie znikomy. Na pewno nie można zgodzić się, że karmy za oceanu są lepsze od europejskich - to brednie wyssane z palca. Europa ma dużo ostrzejsze przepisy jeżeli chodzi o produkcje żywności oraz przepisy weterynaryjne. W USA i Kanadzie karm jest więcej bo rynek jest większy. Nie znaczy to, że karmy są lepsze. Oczywiście jest kilka rodzynków ale w Polsce niestety niedostępnych.
Gość
 

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints