Ośmio-miesięczna suczka ze schrnoska.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Ośmio-miesięczna suczka ze schrnoska.

Postprzez Lexlite 14 wrz 2007, o 23:09

Witam,
chciałbym opowiedzieć o mojej sprawie.
W środę adoptowałem 8 miesięczną kundelkę ze schroniska.
Gdy przyszedłem z nią do domu, od razu się bawiła wygłupiała i turlała.
Moja matka kupiła puszkę dla psa i podała jej, jadła aż się jej uszy trzęsły.
Następnie zabrałem ją na mały spacer. Byłem u kolegi na jego terenie ogrodzonym płotem rozmawiałem z nim, Mika (bo tak ją nazwałem) wszamała trochę trawy. Gdy wróciłem do domu piesek się uspokoił i się zdrzemnoł.
Po ok. 4 godzinach poszedłem z nią na podwórko i zwymiotowała pokarmem z puszki, i od tego momentu jest jakaś taka dziwna. Nic nie je, tylko ciągle pije wodę - ale nie siusia. Następnego dnia wybrałem się do schroniska z sunią by odebrać kartę zdrowia pieska, po drodze miała biegunkę tak rzadką że przypominało to wodę. Powiedziałem weterynarzowi o całej sprawie a on odparł na to iż to normalne że ma takie objawy - ponieważ nie jest przystosowana do takiego pożywienia i ogólnie jest zestresowana. Pomyślałem że będzie na drugi dzień ok, że będzie normalnie jeść i pić. Ale nadal to samo, tylko woda i żadnego sikania :(.
Ma 4 miseczki, jedna z pokarmem puszka+ryż+marchewka, druga to sucha karma, trzecia mleko a czwarta to woda - i tylko ją rusza.
Praktycznie ciągle leży i śpi. Ale reaguje na bodźce. Gdy wróciłem dzisiaj ze szkoły przywitała mnie i trochę żeśmy się poturlali na podłodze i zaczepiali. A tak to mogła by ciągle leżeć i spać. Zabrałem ją do babci która też ma od 3 miesięcy psa z tego samego schroniska i pieski normalnie sie bawiły lizały się, podszczypywały się i przewracały się nawzajem. Aha jeszcze jedno dzisiaj podczas obiadu gdy widziała kostki kompletnie oszalała na ich widok, dałem jej same chrząstki czy jak to się tam nazywa - te białe z boku kości :P I jadła to z prawdziwym apetytem :)
Nie wiem czy to normalne objawy psa ze schroniska, czy nie więc wolę się upewnić. Czytałem jeszcze na różnych stronach że może to być choroba nerek ale nie jestem weterynarzem i nie jestem pewien. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Lexlite
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Asmax 15 wrz 2007, o 08:26

Jakiej firmy ta "puszka"?

Te miski stoją tak przez cały dzień??
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Lexlite 15 wrz 2007, o 08:51

Puszka firmy Chappi.
Tak przez cały dzień leżą.
P.S.
Piesek był na wszystko szczepiony.
Lexlite
 

Postprzez Panibee 15 wrz 2007, o 09:20

Przesadzasz z tym jedzeniem. Powinny stać 2 miski, jedna z wodą, a do drugiej 5 razy dziennie powinno być podawane jedzenie. Wraz ze wzrostem szczeniaka częstotliwość podawania jedzenia się ogranicza. Jeśli weterynarz powiedział, że jest wszystko dobrze, to nie nam podważać jego diagnozę. Obserwuj szczeniaczka i, jeśli będziesz miał wątpliwości, idź jeszcze raz do lekarza.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Asmax 15 wrz 2007, o 09:32

No skoro Chappi to rozumiem. Karmy/puszki typu Heppy, Pedigri i inne reklamówki, Nie "pasują" niektórym psom i powodują pewne skutki uboczne. Zmień karme/puszkę na jakąś inną, np. Brit - cena porównywalna do tych reklamówek a jakość lepsza.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Bordomaniak 15 wrz 2007, o 12:51

Myślę że swoje robi stres, oraz faktycznie karma! Gdy adoptowaliśmy Hakera było to samo! Najpierw zjadł to co dostał a póżniej wymiotował! Niestety schronisko zniszczyło mu przewód pokarmowy, i musi dostawać specjalistyczną karme!
Myślę że powinniście suni gotować jedzonko(mięso, ryż warzywa) i podawać w małych ilościcach ale często! Jeżeli objawy nie ustąpią powinniście wybrać się do weta!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez olwo 16 wrz 2007, o 07:47

I nie dawaj jej mleka - większość psów nie toleruje laktozy ;)
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints