Co zrobić?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Co zrobić?

Postprzez _izka_ 23 wrz 2007, o 18:24

Nie dawno przy okazji szczepień dowiedziałam się od weta że mój piesio jest przebiałczany. Wet spytał jaką karmę podaję- powiedziałam że Acana dla dorosłych psów małych ras i kazał mi podawać tylko ją- żadnego innego jedzenia. Jednak u mnie w domu podawanie psu inaturalnego jedzonka jest nieuniknione. Nie mam jednak czasu by cały czas mu je przygotowywać. Co mam zrobić żeby ani z tego ani z tego nie rezygnować, a psa nie przebiałczać? Czy może mam zmienić karmę? Bardzo proszę o pomoc.
_izka_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 19:21

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 24 wrz 2007, o 19:29

Możesz karmić psa na zmianę jedzeniem suchym i gotowanym. Zrezygnuj z przekąsek i smakołyków, albo je odliczaj od dziennej porcji.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez OWCZARZ 28 wrz 2007, o 15:45

izka z całym szacuniek ale nie ma czegoś takiego jak przebiałczenie-to wierutna bzdura! Może być skaza białkowa, ale nie przebiałczenie. Jesli Twoj lek. wet. rozpoznał "przebiałczenie"- pomyśl o zmianie lekarza :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez _izka_ 28 wrz 2007, o 16:44

OWCZARZ napisał(a):izka z całym szacuniek ale nie ma czegoś takiego jak przebiałczenie-to wierutna bzdura! Może być skaza białkowa, ale nie przebiałczenie. Jesli Twoj lek. wet. rozpoznał "przebiałczenie"- pomyśl o zmianie lekarza :)

:oops: nie wiedzialam że czegoś takiego nie ma :oops:
Ale wet mi mówił że przebiałczanie to znaczy że piesek ma zatoki gruczołów okołoodbytowych przepełbione wydzieliną :?
_izka_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 19:21

Postprzez OWCZARZ 28 wrz 2007, o 16:50

Gruczoły okołoodbytnicze przepełnione i czyszczenie ich raz na jakiś czas przez lek.wet. czy nawet Ciebie nie ma zupełnie nic do skazy białkowej. A już termin przebiałczenie który jest bzdurą jest tu wogóle niewłaściwie uzyty.Lepiej koniecznie zmień weta. :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez _izka_ 29 wrz 2007, o 12:07

OWCZARZ napisał(a):Gruczoły okołoodbytnicze przepełnione i czyszczenie ich raz na jakiś czas przez lek.wet. czy nawet Ciebie nie ma zupełnie nic do skazy białkowej. A już termin przebiałczenie który jest bzdurą jest tu wogóle niewłaściwie uzyty.Lepiej koniecznie zmień weta. :)

Więc czym to przepełnienie jest spowodowane? I jak temu zapobiegać?
_izka_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 19:21

Postprzez Atena 29 wrz 2007, o 12:52

niewłaściwą dietą, która prowadzi do niewłaściwej konsystencji stolca.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 29 wrz 2007, o 13:03

Atena udzieliła Ci odpowiedzi. :) Sprobuj coś zmienic w zywieniu psa, moze przejdz na inna karmę i zobaczysz czy są jakieś efekty 8)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints