DOBRA KARMA DLA ALERGIKA

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez OWCZARZ 31 paź 2007, o 20:10

A jeszcze jedno, czy ktoś jeszcze miał do czynienia z karmą Diamond Lamb, jak się u Was sprawowała? :D
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 31 paź 2007, o 22:01

już o tym pisałam :)
Atena napisał(a):
Diamond Naturals Lamb&Rice i Beef&Rice
- karmy bardzo fajne, dobrze przyswajane, choć na początku małe gazy. Niestety granulki to porażka jak dla mnie, suka w ogóle nie czuła, że coś je :? Działanie antyalergiczne ok.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez OWCZARZ 3 lis 2007, o 20:26

No fatk Atena ale liczę równiez na opinie innych. U nas narazie ok na tej karmie :)
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez OWCZARZ 8 lis 2007, o 23:03

No niestety po kilku dniach stosowania dosc czeste rozwolnienia i gazy po Diamond Lamb. I co tu teraz zrobic z drugim workiem 9 kg? :twisted:
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Atena 9 lis 2007, o 07:15

sprzedać :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 9 lis 2007, o 21:14

No cos Ty a ktoz kupi ta karme...Jak bedzie chciał to sobie zamowi:)
Gość
 

Postprzez Katica 10 lis 2007, o 10:31

Ja polecam dla alergików Frank's Pro Gold Sensitive- na bazie Indyka i Ryżu. Naprawde probowałysmy juz wszystkiego, od eliminacyjnej diety z Eukanubą Dermatosis, pozniej była prowokacja. Najpierw Biomill Sensible (jagniecina i ryz)- jedna z najlepszych karm na rynku jakie są, niestety po 2 tygodniach pies sie skrobał, drapał, łupiez :(
Rowniez proba z Acana Salomon i Potatoes- znów masakra, wysypka, drapanie, fuj... rozwolnienie, nie wiem co go mogło tu uczulic, chyba konserwanty...
I w koncu juz sobie powiedziałam ostatnia proba, jak nie poskutkuje to do konca zycia Eukanuba Dermatosis, i jak narazie 3 tydzien jest spokoj. Pies sie nie drapie, kupki piękne, malutkie raz dziennie, ma duzo energi, siersc jak narazie piękna. Do tego podaje psu łyzke tranu+oliwa, co drugi dzień, i Biotyne z betakarotenem, a jak dodaje warzywa do posiłku to posypuje zmielonym lnem :)
Katica
 

Postprzez OWCZARZ 10 lis 2007, o 20:09

Katica, tak tylko w Krakowie nie mozna dostac tej karmy Frank's Pro Gold. Zastanawiam się nad Eukanuba Dermatosis ale wychodzi strasznie drogo. Royal Hypoalergenic nie wiem czy sie za tą cenę opłaca.
Mysle jeszcze o Eukanubie Sensitive Skin, ale skoro na Acane Salmon zle reagował rozwolnienia to na Eukanube Sensitive Skin gdzie jest tylko mieso z tyb moze byc podobnie.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katja 11 lis 2007, o 10:08

OWCZARZ napisał(a):Katica, tak tylko w Krakowie nie mozna dostac tej karmy Frank's Pro Gold. Zastanawiam się nad Eukanuba Dermatosis ale wychodzi strasznie drogo. Royal Hypoalergenic nie wiem czy sie za tą cenę opłaca.
Mysle jeszcze o Eukanubie Sensitive Skin, ale skoro na Acane Salmon zle reagował rozwolnienia to na Eukanube Sensitive Skin gdzie jest tylko mieso z tyb moze byc podobnie.

Na acane salomon zareagował moj pies tez zle, ale na eukanube dermatosis nie, a ona jest tylko z ryb...
To faktycznie dziwne ze nie ma ich w Krakowie, własciwie są tylko we Wrocławiu i Warszawie. Oni dystrybucje mają przez siec sklepów zoo. KAKADU. Moze jakis sie wkrótce u was otworzy ;) A jak nie to moze warto napisac do dystrybutora moze prowadza wysyłkowa, albo przez jakis internetowy...
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez marmara_19 13 lis 2007, o 00:27

tylko rybna jest juz orijen, moje ejdza teraz proformance i jets ok, aczkolwiek my skaczemy po akrmach typo pro power i tych dla alergikow;p w zaleznosci od zapotrzebowania
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Marcin Dondelewski 15 lis 2007, o 21:54

BENTO KRONEN Growth Lamb & Rice

BENTO KRONEN Maxi Lamb & Rice

BENTO KRONEN Multi Croc

BRIT Adul Lamb & Rice
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez OWCZARZ 15 lis 2007, o 23:55

Bento Kronen Maxi- wielkie granulki- moj preferuje małe.
Bento Multi Croc i brit za słabe jakosciowo.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katja 16 lis 2007, o 08:03

Dowiedziałam się niedawno od znajomej wet, która siedzi w karmach że weszła na nasz rynek ciekawa karma holistyczna od Nutro Choice.
NUTRO HOLISTIC CARE:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... pies/59115

Są juz pierwsze dobre opinie od osób które jej spróbowały u swoich "problematycznych" psów.
Niestety cena w tym sklepie int. jest dość nieciekawa, bo można ją dostać w o wiele korzystniejszej. My chyba niedługo spróbujemy, aaa i granulki są nieduże, jak to w Nutro.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez OWCZARZ 28 lis 2007, o 16:39

No niestety Nutro Choice odpada przynajmniej narazie ze względu na cenę.

Diamond Lamb się nie sprawdził, pies kończy ją ale często miewa rozwolnienia i gazy, więc nie specjalnie mu służy.

Tak wogóle po kazdej karmie czy to z kurczakiem czy jagnięciną czy łososiem miał uczulenia, tak że to prawdopodobnie nie alergia pokarmowa.

Więc trzeba się bedzie zdecydować na jakąś niezłą karmę z kurczakiem za niewygórowaną cenę.

Może Acana, może Proformance który już kiedyś jadł jeden worek i było ok. Chyba ta druga bo jest trochę lepszą karmą od Acany.

Zastanawiam się jeszcze nad Propac. A może wrócę do Chicken Soup, chociaż to już wydatek 159 zł. Trzeba się będzie na coś niedługo zdecydowac.

Co doradzacie sposród tych własnie karm:

Acana
Proformance
Propac
Chicken Soup
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katja 28 lis 2007, o 17:08

chicken soup. Reszta ma za dużo zbóż, oprócz tego ze moga uczulać, to są do niczego nie potrzebne.
Acana jak dla mnie zabardzo naszpikowana chemią- mam wiele osob skarżących się na tą karmę, Propac moim zdaniem kiepska jakośc, cena nie najgorsza ale ja bym tym nie karmiła.
Proformance się w miarę dobrze na tym tle prezentuje ale i tak nie dokońca jestem przekonana, ma tyle samo dobrych co złych opini.
Ja bym zdecydowanie wybrała CHS.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron