Która karma lepsza?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez TLx4ku 4 gru 2007, o 20:13

Dzięki za radę ! Poszukam tego Bento Kronen. Bo ten biomill i nutro choice trochę za drogie.

Może wiecie która karma z Bento Kronen nadaję się dla rocznego owczarka niemieckiego waga troche ponad 40kg i od ktorego miesiaca dawac mu karme dla psów dorosłych ??

pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Katja 4 gru 2007, o 20:59

Bardzo dobry wybór, mam nadzieje że będzie dobrze służył twojemu psiakowi, ja też mam w planach tą karmę ale zalezy jak suka bedzie sobie radziła z atopią :)
Teoretycznie możesz podawać nadal i juniora ( w nazewnictwie Bento Kronen= Growth, ale możesz też juz zacząć dla dorosłych, sam zadecyduj którą psu juz podac, czy zakończył swój wzrost, czy ma nadwagę czy raczej chudy i niejadek, bo jeśli to drugie to możesz raczej juniorka. I w sumie dla psa większej rasy możesz podawać ciągle Junior az do 18 miesiąca.
Masz np takie opcje:
Jeżeli psiak ma wrażliwy żołądek to - Bento Kronen Growth Lamb & Rice-do 12 miesiąca, lub BK Maxi Lamb & Rice- dla dorosłych dużych psów o wrażliwym żołądku.
Jeśli nie ma z tym problemów to dla dużych ras, powyżej 30 kg jest BK Maxi Growth- do 18 miesiąca życia
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez TLx4ku 5 gru 2007, o 14:45

Z tymi karmami to normalnie każdy ma inne zdanie. W sklepie sprzedawczyni powiedziała, że nie ma lepszej karmy niż Hill's, a że bentokronen to niepopularne i dlatego jej nie maja, hodowca przekonuje, że royalcanin lepszy, weterynarz, że eukanuba . . . ile ludzi tyle zdań. Ale przekonaliście mnie do tego Bento Kronen i już ją zamówiłem (Bento Kronen Maxi Growth)

Dzieki jeszcze raz za rade

Pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Postprzez Bordomaniak 5 gru 2007, o 16:18

Apis jest w połowie pierwszego worka bento kronen i jestem bardzo zadowolona póki co. Poprzednio był na RC i przestał jeść, poza tym ciągle miał zaczerwienione uszy więć przerzuciliśmy się na bento.Gorąco polecam.
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Katja 5 gru 2007, o 17:32

Jasne ze każdy będzie przekonywał do tego co sprzedaje i z czego sam ma zyski. Weterynarze niestety często nie są na czasie z karmami i nadal ślepo polecają Eukanube, Royala itd. bo kiedys tylko te karmy były dobre, ale juz dawno się to zmieniło. Mój wet np nigdy nie poleci tych karm o ile nie są to diety weterynaryjne.
Ze w sklepie Hillsa polecaja nic dziwnego tez mają marżę ze sprzedaży od producenta, hodowcy są zadowoleni zapewne z tego czym karmią.
Ja uważam ze BK to jest bardzo dobra alternatywa wśród karm z wyższej półki, fakt jest mało popularny, ale jeszcze się nie spotkałam ze złą opinią na temat tej karmy. Cena jest rozsądna, jakośc bardzo wysoka :)
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Gosinka 6 gru 2007, o 21:19

Również poprę przedmówców. Jemy już drugi wór Bento Kronen i jest super. Lepiej służy niż Hills, po którym wiele sobie obiecywałam, ale chyba jakość już nie ta.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marcin Dondelewski 11 gru 2007, o 09:49

Katja napisał(a):Ja uważam ze BK to jest bardzo dobra alternatywa wśród karm z wyższej półki, fakt jest mało popularny, ale jeszcze się nie spotkałam ze złą opinią na temat tej karmy. Cena jest rozsądna, jakośc bardzo wysoka :)


Moge także powiedzieć z własnego doświadczenia, że bento kronen jest naprawde bardzo dobrą karmą. Stosują ją także hodowcy psów. A na wystawach psy się pięknie prezentują :)
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Gość 18 sty 2008, o 15:56

Heyka...

Da sie powiedziec ktora karma najlepsza? Szukam karmy dla owczara niemieckiego...ktora polecacie ???RC, Eukanuba, Hills, worek 15kg ma byc nie drozszy niz 200,00zl

Widze ze polecacie bento kronen ale czemu akurat ta karme ?? Sa jakies badania czy co ??


papa
czekam na odpowiedz
Gość
 

Postprzez Katja 18 sty 2008, o 17:49

Badania też są... ale głównie chodzi o to jak się sprawdza u naszych psów... My jemy 1 worek, Bento Kronen Growth Lamb and Rice, i póki co - odpukać- jest dobrze.
Od razu widzę zmianę po Eukanubie, pies ładnie przyswaja, kupki coraz mniejsze, nie drapie się, tylko mniej chętnie je niż tą dermatosis bo aż tak nie "pachnie". Jedyne co mnie troszkę "zniesmaczyło" to fakt iż na 1 miejscu w tej wersji jest ryż, a nie mięso. Może ze względu na alergię i koniecznośc utrzymania niskiego w miarę, poziomu białka... no nie wiem... ale napewno karma ma dobrą jakoś.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Syberianka 22 sty 2008, o 19:14

oby dwie tak samo niskiej jakości :?
ale jeżeli już to dog chow :roll:
Syberianka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 16:32
Lokalizacja: wiesz ?

Postprzez OWCZARZ 24 sty 2008, o 14:03

TLx4ku

jesli mogę wtrącić swoje zdanie, bo zawsze miałem styczność z owczarkami.

Piszesz, że Twoj psiak roczny waży nieco ponad 40 kg. Uważaj z wagą bo wg mnie trochę za dużo waży jak na swój wiek.

Owczarki w wieku jednego rku, ogólnie wogóle psy dużych ras jeszcze nie są ostatecznie wykształcone fizycznie (masa mięśniowa rozwija się gdzies do 1,5-2 lat), więc nie powinien w wieku 1 roku ważyć już ponad 40 kg.

Mój owczarek w wieku 3 lat, waży 45 kg ale jest to wesja długowłosa które zawsze ważą więcej niż krótkowłose.

Natomiast w tego co pamiętam nie ważył w wieku 1 roku już 40 kg, a już nie mówię o krótkowłosym (bo mniemam że takiego masz).

Jeśli chodzi o Bento Kronen to bardzo dobry wybór.

Ja bym tylko pomimo tego iż karma ta posiada składniki na stawy, dodawał mimo wszystko jakiś preparat na stawy osobno, przynajmniej pół dawki profilatycznie (wiadomo jak to jest z tymi preparatami w karmach, niby pisze ile czego jest ale nigdy nie ma pewności, a preparatu na stawy nie przedobrzysz więc nie zaszkodzi podawac dodatkowo) jesli chcesz by psiak miał całe życie stawy w porządku, szczególnie rasa narażona na choroby stawów jaką jest rasa owczarka.
Pozdrawiam.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez TLx4ku 26 sty 2008, o 18:26

Jaki preparat na stawy proponujecie ?? Powiem szczerze, że BentoKronen daje mu rano, a na wieczór gotuje. Do jedzenia gotowanego dodaje Salvikal.

Jeśli chodzi o wagę to jest ok. To nie jest rasowy owczarek niemiecki (trochę przerośnięty) i dodatkowo niejadek :) hehe


http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=22831

To są jego zdjęcia...
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Postprzez Agnieszka 14 lut 2008, o 20:07

No, no, nie ma co oszczędzać! Poza tym jednorazowy zakup 30 kg takiej na przykład eukanuby kosztuje prawie tyle samo co 30 kg karmy ekonomicznej i zarazem uboższej kupowanej np co tydzień w opakowaniach 3 kg. U nas w sklepie karma psia dla juniorka pedigree kosztuje 7,45 Euro za 3kg, co daje 74,50 na 30 kg, zaś 30 kg eukanuby na e-bay kosztuje 80 euro, i do tego dają misia do potarmoszenia albo pałeczki do gryzienia. Rachunek jest prosty.
Avatar użytkownika
Agnieszka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Drezno

Postprzez TLx4ku 16 lut 2008, o 09:34

Zgadzam sie. :)... Moj owczarek niemiecki (15miesieczny) wcina już drugi worek BentoKronen Maxi Growth (165zł) a pedigry (110zł) wiec jakiejś strasznej róznicy w cenie nie ma. Szczerze polecam bentokronen. Na pewno szybko jej nie zmienimy !! Pozdro
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Postprzez LORIA 21 lut 2008, o 18:34

Ja polecam Royal Canin. Juz drugiego psa na nim chowam i jestem bardzoo zadowolona. Ewentualnie Eukanubę. Próbowałam ją dawać mojemu Hassanowi, ale nie chciał jej jeść. Za to moja znajoma ma suczkę Golden Retrievera i karmi Eukanubą i też chwali...
Obrazek
Avatar użytkownika
LORIA
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 13:06
Lokalizacja: Strzegom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints