Jaka karma?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Jaka karma?

Postprzez _izka_ 3 lis 2007, o 19:01

Jaka będzie najlepsza karma dla psa w typie jamnika, waży 7 kilo ma 3,5 roku. Miał już acanę i eukanubę ale mu nie odpowiadaly.I czy podając tą karmę którą mi polecicie, będę mogła podawać też inne lludzkie jedzenie (np.twaróg, żółtko, mięso) od czasu do czasu?
_izka_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 19:21

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Cavalier 4 lis 2007, o 09:43

_izka_ napisał(a):Jaka będzie najlepsza karma dla psa w typie jamnika, waży 7 kilo ma 3,5 roku. Miał już acanę i eukanubę ale mu nie odpowiadaly.

Orijen, Royal Canin, Purina Pro Plan, Brit, Gilpa, Nutra Nuggets... to tylko niektóre z dobrych karm, piesek sam musi zadecydować, która będzie dla niego najodpowiedniejsza.
_izka_ napisał(a):I czy podając tą karmę którą mi polecicie, będę mogła podawać też inne lludzkie jedzenie (np.twaróg, żółtko, mięso) od czasu do czasu?

Myślę, że tak, od czasu do czasu można (mając na myśli ludzkie jedzenie, chyba nie myślisz o czekoladzie?).
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Re: Jaka karma?

Postprzez _izka_ 7 lis 2007, o 18:48

Cavalier napisał(a):mając na myśli ludzkie jedzenie, chyba nie myślisz o czekoladzie?

:) Jasne, że nie myśle o czekoladzie. Napisałam o co mi chodzi
_izka_ napisał(a):np.twaróg, żółtko, mięso
_izka_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 19:21

Postprzez Marcin Dondelewski 15 lis 2007, o 21:49

poprostu musisz probowac roznych karm typowo dla ras malych czy konkretnie jamnika i zobaczysz czy bedzie jadl czy nie.

W ten sposob bedziesz wiedziec co chce jesc.

Dobrze jest raz na jakis czas zmieniac mu karme, zeby mial urozmaicenie i zeby sie nie znudzil jedna karmą :)
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez OWCZARZ 15 lis 2007, o 23:56

Psu nie trzeba zmieniac karmy jesli mu odpowiada smakowo i dobrze po niej wyglada, dobrze ja przyswaja. Te koniecznosci zmian to wielki mit.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Cavalier 16 lis 2007, o 22:09

OWCZARZ napisał(a):Te koniecznosci zmian to wielki mit.

Nie do końca. Raz na kilka lat można zmienić karmę... :roll:
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Atena 17 lis 2007, o 15:46

Cavalier napisał(a):
OWCZARZ napisał(a):Te koniecznosci zmian to wielki mit.

Nie do końca. Raz na kilka lat można zmienić karmę... :roll:

a w jakim celu :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Katja 17 lis 2007, o 18:24

Są rózne teorie. Napewno nie powinno się zmieniać psu karmy zbyt często. Natomiast jedni weterynarze twierdzą ze można nie zmieniać wogole a innie ze jaknajbardziej co kilka 15kg worków nalezałoby zmienić.
Ja osobiście uważam, że warto zmienić psu karmę choćby ze względu na porę roku, ewentualnie na to kiedy ma większe wydatki energetyczne. Jezeli pies np w trakcie zimy ma normalną dawkę ruchu czyt. codzienny spacer około 1 godz-1,5 ( w zależności od rasy) a w lecie np ma ostry kilkugodzinny trening to jasne ze będzie inne zapotrzebowanie na energię itd.
Ale nie zgodzę się ze zmianą karmy bo pies nie chce jesć- nie ma czegoś takiego ze nie chce- psu jest naprawde obojętne co zjada, to my go uczymy co by mogł jeśc i w ten sposób psujemy go troche... Moja jak nie chce jeśc to zamiast nowej karmy ma głodówkę, i zazwyczaj na drugi dzień juz wogole nie marudzi ;)
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Weimaromaniaczka 17 lis 2007, o 22:00

Katja napisał(a):
Ale nie zgodzę się ze zmianą karmy bo pies nie chce jesć- nie ma czegoś takiego ze nie chce- psu jest naprawde obojętne co zjada, to my go uczymy co by mogł jeśc i w ten sposób psujemy go troche... Moja jak nie chce jeśc to zamiast nowej karmy ma głodówkę, i zazwyczaj na drugi dzień juz wogole nie marudzi ;)

Sorry,ale gdyby psu było naprawdę obojętne co je to pasł by się pewnie na łące,albo wcinał karmę dla chomików :( .W taki sposób to można psa i do Pedigree Pala namówić :roll:
Avatar użytkownika
Weimaromaniaczka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 115
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 17:42

Postprzez Katja 18 lis 2007, o 12:43

no i bardzo często psy Pedigree wcinają chętnie bo jest tak nafaszerowane chemią i wzmacniaczami zapachów ze psy się ślinią na jego widok- zapach.
Sory ale mnie wrecz szokuje jak niektórzy zmieniają psu karmę bo mu nie smakuje. Ja rozumiem gdy pies nie toleruje, nie przyswaja dobrze- ok, jak najbardziej zmienic. Ale jesli tylko nie ma na nią ochoty no to proszę mi wybaczyc, ale to jest niepoważne. Ludzie mają kilka tysięcy kubków smakowych na języku, a pies- zaledwie kilkadziesiąt czy cos koło tego, i wbrew pozorom wielu "naszych" smaków nie czuje. To my się delektujemy zapachem, widokiem i smakiem jedzenia, pies je bo jest głodny i aby zaspokoic potrzeby organizmu. Także takie roztkliwianie jest moim zdaniem krzywdzące.
I mówiąc ze psu jest obojętne nie mam na myśli ze będzie jadł trawę czy paszę dla chomików bo to wiadomo ze pies to mięsożerca, i to powinno byc podstawą, ale chodzi mi jak niektórzy ludzie wywalają czy tez sprzedają swiezo napoczęte worki karmy bo ich psiulek nie chce jeśc i sie krzywi :shock: haha Ja wyznaję zasadę nie chce zjeśc to niech nie je, i nigdy pies mi nie grymasił dłuzej niz jeden/dwa dni, a taka głodówka zdrowemu psu napewno nie zaszkodzi.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Weimaromaniaczka 18 lis 2007, o 13:30

Zwracam honor! Troszkę za bardzo jak na moje potrzeby :wink: streściłaś Swoją wypowiedź i przez to zrozumiałam ją opatrznie.W takim wypadku zgadzam się z Tobą :)
Avatar użytkownika
Weimaromaniaczka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 115
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 17:42

Postprzez Gość 11 mar 2009, o 09:20

hehe a moje psy to jaką suchą karmę bym nie dał to myślą godzinę zanim ruszą a pedigri to szczególnie niechętnie jedzą. Ale co innego to tonami by zjadły.
Gość
 

Postprzez Paulinka... 11 mar 2009, o 13:30

Masz bardzo mądre psy skoro nie chcą jeść Pedigree bo to jest syf a nie karma :!: Zmień im chociażby na Purine Dog Chow , albo Ariona - nie są to karmy najwyższej jakości , ale lepsze od Pedigree , a w podobnej cenie.
Najlepiej by było gdybyś psa karmił DOBRĄ suchą karmą ( Eukanuba, Royal Canin , Purina ProPlan) .
Paulinka...
 

Postprzez DonKamillo 11 mar 2009, o 23:14

Czy ktos slyszal o karmie select gold?
DonKamillo
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 16:56

Postprzez Gość 18 mar 2009, o 14:44

Ale purina Dog chow nie rożni się zanadto od marketówek, już bardziej Arion.
Gość
 

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints