pokarm dla szczeniaczka

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

pokarm dla szczeniaczka

Postprzez barbara 4 lis 2007, o 22:37

hej! mam 8 tygodniową sunię(jest to mój pierwszy piesek}.Do tej pory dostawała karmę Royal Starter, lecz chciałabym powoli przejść na tańszą karme.Mam pytanie- jak to zrobić ( czy mogę mieszać obie karmy?) i czy ktoś poleci mi coś tanszego a pełnowartosciowego? czekam niecierpliwie
barbara
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Panibee 5 lis 2007, o 09:24

To nie ten dział, a poza tym dlaczego chcesz zmieniać karmę? Dobra, pełnowartościowa karma to inwestycja w zdrowie Twojego psa.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez ValdeQ 5 lis 2007, o 11:59

Przy zmianie karmy nie tylko można, ale należy mieszać. Delikatny układ pokarmowy szczeniaczka źle znosi raptowne zmiany.

Musisz mieć zapas obydwu rodzajów karmy. Najpierw mieszasz 3/4 starej karmy z 1/4 nowej, zapas conajmniej na 3 dni. Potem podajesz pół na pół stara z nową, również nie krócej niż 3 dni. Następnie 1/4 starej mieszasz z 3/4 nowej. Na koniec już tylko nowa karma. Trzydniowe okresy to minimum, dłuższe są lepsze. Musisz wyliczyć potrzebny zapas, najmniej wychodzi ilość potrzebna do pięciodniowego karmienia.

Co do rodzajów karmy, to w dziale Żywienie jest wiele tematów.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez barbara 5 lis 2007, o 14:25

dzięki! jeszcze pytanko: ostatnio ugotowałam mojej suni potrawke z kurczaka, marchwi i ryżu,bez przypraw, dodałam witaminy Can-Vit i ..... nie bardzo chce to jeść. Chciałabym żeby raz dziennie jadła coś domowego, ale jak to zrobić?
i jeszcze- weterynarz powiedział ze powinna jesc 4, 5 razy dziennie w tym wieku( 8 tygodni) a ona jest u nas już 8 dni i je 3 razy dziennie. Ma tak zostać? może to głupie pytania ale chyba jepiej spytać :wink:
barbara
 

Postprzez ValdeQ 5 lis 2007, o 14:55

Powinna jeść 5 razy dziennie.

Co do potrawy, prawdopodobnie nie odpowiada jej zapach preparatu witaminowego. Spróbuj z witaminami w tabletkach (ale oczywiście takimi dla szczeniąt, nie "ludzkimi"), często szczenięta zjadają je chętnie, jeśli nie, to można podać w gałce pasztetu z puszki.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez barbara 5 lis 2007, o 15:47

dzisiaj zjadła wszystko!!! :D chyba ostatnio zrobiłam za gęste.
a szczeniaczkowi powinno sie też dawać pokarm z puszek?
bo ja daję karmę i raz to jedzonko domowe :D
barbara
 

Postprzez ValdeQ 5 lis 2007, o 18:54

Można dawać jedzenie z puszek (byle nie tych "supermarketowych") ale można się też bez nich obejść. A bez suchej karmy raczej nie da rady, przynajmniej do całkowitej dorosłości.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez olwo 6 lis 2007, o 16:17

lecz chciałabym powoli przejść na tańszą karme

A na jaką :?:
mam nadzieję, że nie na Pedigree, chappi albo coś podobnego...
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez barbara 6 lis 2007, o 18:56

nie, myślałam o czymś troszkę tańszym od Royala.Royal kosztuję kg ok 21 zł/kg a w moim sklepie zoologicznym są karmy od 10 zł/kg.Ale nic na siłe,mój piesek musiałby to zaakceptować. A może powiecie co Wasze psiaki chętnie wsuwają? :D ps.super, ze jest to forum, dla takiego żółtodzioba :D jak ja to istna skarbnica!!!!! ostatnio byłam z moją sunią u wet, który po 3 minutach rozmowy skasował 10 zł za poradę :!:
barbara
 

Postprzez ValdeQ 6 lis 2007, o 21:37

barbara napisał(a):wet, który po 3 minutach rozmowy skasował 10 zł za poradę :!:


To chyba chce Cię uzależnić :lol: U nas na wsi porada wet. to 30 do 50 złotych (wizyta, nie liczę leków albo zabiegów). 8)

(Ja akurat mam super specyficzny układ i nie placę, więc nie mam powodów do zrzędzenia, podaję tylko typową stawkę)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints