Jak karmić?Owczarek niemiecki 6 miesięcy

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Jak karmić?Owczarek niemiecki 6 miesięcy

Postprzez IJO 17 cze 2005, o 12:47

Mam owczarka długowłosego 6-cio miesięcznego,chciałbym zasiegnąć porady jak go karmić:ostatnio ma problemy z jedzeniem może to przez te upały.Je mi teoretycznie tylko wieczorem a w sumie powinien jeszcze pare zary dziennie.Do tego wychudł troche biedaczyna ale to pewnie przez to że teraz strasznie rosnie.A może jest cos co wzmaga apetyt(nie koniecznie wizyta u weterynarza i zastrzyki)
IJO
IJO
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2005, o 12:21

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez cogar 29 cze 2005, o 12:30

Wizyta u weta i tak się przyda, choćby tylko po to, żeby zobaczyć czy wszystko z nim w porządku. A czym go karmisz? Z moich propozycji to ACANA, HILL, PURINA PRO PLAN, EUKANUBA. A to, że nie je w czasie upałów to nic strasznego. Obserwuj go tylko, czy nie zmienia mu się jakoś nastrój, nie jest smutny, mało ruchliwy, jeśli będzie się tak kilka dni zachowywał to już zdecydowanie zalecam wizytę u lekarza.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 29 cze 2005, o 13:56

IMHO nie wymieniłeś dwóch najlepszych: Nutro Choice i ANF.

Potem te wymienione.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Jadzia 29 cze 2005, o 16:11

A kiedy był odrobaczany :?: I czy jest już po wszystkich szczepieniach :?:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez cogar 30 cze 2005, o 14:01

Nie spotkałem się osobiście z tymi karmami, ale Twoją skromną opinię oczywiście szanuję. A mógłbyś napisać czemu są lepsze?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 1 lip 2005, o 10:31

ANF jest od lat uznany za lidera w swojej klasie czyli super premium ale jeszcze nie human grade. W każdym razie zawsze jest w czołówce ocen. To oczywiście dotyczy głównie USA, bo jak na Polskę trochę drogi jest.

Co do Nutro Choice polegam głównie na zdaniu zaprzyjaźnionej hodowli kaukazów. Tam jest 15 wielkich psów, potencjalnie podatnych na choroby lub powikłania związane ze złym żywieniem. Masz pojęcie ile one żrą? I ile by trwało i kosztowało leczenie gdyby były źle żywione? No więc nie są wbrew oczekiwaniom na taniej karmie, tylko jednej z najdroższych, właśnie Nutro Choice. I za tą decyzją stoją lata własnych doświadczeń i zebranych opinii. Które ja respektuję, bo nie mam szans zbliżyć się do takiej skali problemu.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez cogar 1 lip 2005, o 18:34

Wiem ile to musi jeść, sam Cogar zjada 30 kilo miesięcznie, podejrzewam, że Kaukaz je podobnie, co daje w sumie 450 kilo karmy miesięcznie.
Ja dziękuję, na ACANIE to jest jakieś 3600 zł miesięcznie licząc poważną zniżkę. Hodowcy Cogara mieli 5 Wilczarzy, ale żywili je POLKARMEM i nie narzekali. Cogar też długo Polkarm jadł, ale moim zdaniem mu nie smakowało, więc mu zmieniliśmy.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints
cron