Czym karmić szczenięta które są przy matce?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Czym karmić szczenięta które są przy matce?

Postprzez aguuusia 15 lut 2008, o 15:10

Witam! Moja sunia ma w tej chwili dwa 16-dniowe szczenięta. W jakim wieku można można zacząć dokarmiać szczenięta:?: czytałam że muszą mieć ok. 3-4 tygodni... wiem że jest tu sporo doświadczonych osób:) bardzo chciałabym dowiedzieć się jakim pożywieniem mam je karmić. Wiem tylko tyle że nie powinno im podawać się mleka a z pokarmów robić papki. Tylko co dokładnie mam im dawać :?: czy ma być to ryż z kurczakiem czy mięso mielone :?: Bardo dziękuję za rady :D pozdrawiam
aguuusia
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez aguuusia 19 lut 2008, o 10:18

Szkoda że nikt nie odpowiedział... kupiłam szczeniętom karmę w puszce GRAN CARNO Junior, firmy ANIMONDA czy to dobry wybór?? na razie podaje im tylko troszeczkę, robiąc papkę z wodą a one z chęcią to wcinają :D daję im malutkie porcyjki 4 razy dziennie, oczywiście ich stałym pokarmem jest nadal mleko matki. Maluchy szybko przybierają na wadze, jutro skończą już 3 tygodnie. Tylko zauważyłam że suka ma już coraz mniej mleka... często gdy szczenięta są przy sutku, szarpią, piszczą tak jakby nie chciało im lecieć. Jedzenie dostaje tak, jak zalecił mi weterynarz. Czy to normalne? może powinnam podawać jej jakąś specjalną karmę? Proszę o rady...
aguuusia
 

Postprzez Syberianka 19 lut 2008, o 18:06

jest taka specjalna karma Royal Canin starter.
z tego co wiem hodowcy często ją stosują.
Syberianka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 16:32
Lokalizacja: wiesz ?

Postprzez Diana S 20 lut 2008, o 13:15

Możesz też skonsultować się z weterynarzem...

Co będzie własciwe dla takich maluszków.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gosinka 20 lut 2008, o 21:27

Specjalne papki dla psich niemowląt ma też w ofercie Bosch i bodajże Bento Kronen.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 47 gości

paw prints