Na zatwardzenie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Na zatwardzenie

Postprzez Gosinka 3 mar 2008, o 09:00

Moja psina jadła w sobotę kość i wczoraj miała straszne zatwardzenie. Robiła 4 podejścia do kupy po 1-2 bobki. I widziałam, że strasznie się męczyła. Nigdy wcześniej nie zdażyło się to w takim stopniu. Co można podać zapobiegawczo, aby pomóc w wypróżnianiu? Czy surowe jabłko tak jak w przypadku dzieci pomoże? Czy może zwiększyć tego dnia ilość siemienia lnianego?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 4 mar 2008, o 18:03

zaparzone siemię lniane razem z glutami jak będzie większy problem to na przykład laktulozę w syropie.
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 7 kwi 2008, o 19:22

ja na zatwardzenie proponuję podawać pieskowi kawałki słoninki,na początek niewielkie,na mojego psa działa :wink:

ewentualnie możesz mu podać trochę mleka,kefiru,twarogu etc.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 8 kwi 2008, o 14:42

zgadzam się, siemie lniane, konkretnie te gluty do wypicia, jabłko jak najbardziej też. może być surowa marchew [warzywa owoce które pies lubi i mu nie szkodzą, źródło błonnika czyściciela kiszek ;)].
mozesz tez dosypac do jedzenia lyzke suchego siemienia lnianego [w brzuszku napecznieje i pokryje sluzowa otoczka mase kalowa i pojdzie lepiej ;)].
moze nastepnym razem, zapobiegawczo, rownolegle z podaniem psu kosci, daj mu glutki z siemienia do picia a do miski dosyp troche ziarenek siemienia? :)
Gość
 


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints