jaka karma?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Michał 12 sie 2006, o 18:46

Mleko musi być koniecznie kozie :!: Krowie jest ciężko strawne dla psa, ponieważ nie było przeznaczone dla niego tylko dla krowiego cielaczka, który ma inny żołądek...
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Miłośniczka_zwierząt 13 sie 2006, o 09:51

mam pytanie czemu nie wolno psu podawać produktów mlecznych
Miłośniczka_zwierząt
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 lip 2006, o 23:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Gość 13 sie 2006, o 11:46

Dzięki za odp. Jeszcze jedno pytanie jeżeli chodzi o jaja kurze. Czy można podawać szczeniakowi? Mój uwielbia jajecznicę :)
Gość
 

Postprzez Michał 13 sie 2006, o 14:39

Raz na tydzień (maksymalnie) można podawać surowe żółtko, byle nie wprost z lodówki, bo jest za zimne. Jajecznicy (chyba) nie można dawać, bo zawiera za dużo tłuszczu i (jeśli było przyprawiana) soli.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Ania_Ś 16 sie 2006, o 17:51

Czy Ja wiem czy nie wolno podawać produktów mlecznych :roll: . Niektórzy podaja psu np jogurt. Fjona po mleku miała biegunke jak była mała i teraz go nie dostaje.
Fjona dostaje suchą karmę i domowe jedzenie : chleb z smalcem lub pasztetem, makaron, jarzyny, jakieś mięsko, twaróg i raz w tygodniu żółtko. Dostaje też czasem to co my jemy ale jeśli nie jest za tłuste i zbyt przyprawione.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Michał 16 sie 2006, o 18:07

Jasne, że można dawać produkty mleczne! Byle nie były z mleka krowiego :wink: .
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez bogna 16 sie 2006, o 19:14

hmm a moje [sy dostaja mleko praktycznie prosto od krowy bo pare min po dojeniu i nic im nie jest:D:D
bogna
 

Postprzez bery-m 22 sie 2006, o 17:18

Jak jestem na wsi i biorę mleko od gospodarza to po powrocie ustawia się kolejka: pierwsze koty i pies rodziców potem Bilasek ,bo goni koty. Wskazane jest rozcieńczać mleko woda,bo jest za tłuste.Koziego nie próbowałam. Bily je w umiarkowanych ilościach twaróg i raz w tygodniu dostaje żółtko bez białka ,bo szkodzi psu.Lubi saszetki; wołowina i kurczak, ale w galarecie.Wieczorem je suche, ale z paroma kroplami oliwy z oliwek. Myślałam o karmie Royal ,ale troche za droga na moją kieszeń do codziennego jedzenia.Bily natomiast zupełnie olewa marchewkę i kasze. Czasami zje ryż lub mannę na wywarze rosołowym . Przepada za kurczakami.
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez goguni@ 15 sty 2007, o 15:31

Ja swojego psa karmię acaną, A czasem daje mu rózne kosteczki
I jeszcze czasami makaron z mięsem:) :wink: I takie psie przysmaki :wink:
chociaz lubi tez owoce :lol: :lol: :lol:
"Możesz mieć psa z rodowodem, możesz mieć championa i psa, który wszystko wszędzie zawsze wygra, ale pamiętaj jedno pies jest bo to byś miał najlepszego przyjaciela, a on chce jednego: być przez Ciebie kochanym!"
by goguni@ ;)
Avatar użytkownika
goguni@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 387
Dołączył(a): 25 lis 2006, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postprzez doxa 13 maja 2007, o 15:00

MAM SZCZENIAKA RASY DOBERMAN MA 2 MIESIĄCE, UWIELBIA JESC SER BIAŁY, GOTOWANE ZUPKI I PSIE PRZYSMAKI ALE CHCIAŁABYM JEJ UROZMAICIC TO MENI PROSZE O ODPOWIEDZ CO MOGE JESZCZE JEJ DAWAĆ DO JEDZONKA :) :) :D
doxa
 

Postprzez szczotek 13 maja 2007, o 19:12

doxa napisał(a):MAM SZCZENIAKA RASY DOBERMAN MA 2 MIESIĄCE, UWIELBIA JESC SER BIAŁY, GOTOWANE ZUPKI I PSIE PRZYSMAKI ALE CHCIAŁABYM JEJ UROZMAICIC TO MENI PROSZE O ODPOWIEDZ CO MOGE JESZCZE JEJ DAWAĆ DO JEDZONKA :) :) :D


Nie mów, że tylko tym ja karmisz :shock: Jej MENI jest leko ubogie, wręcz nieodpowiednie. Wprowadz gotowanego kurczaka, marchewke równiez gotowaną, a na inne posiłki to może suchą karme :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

mleko

Postprzez wet. 13 cze 2007, o 15:38

mleka nie powinno się podawać psom jak równiesz kotom gdyż od mleka następuje fermentacja jelit, biegunka i wymioty. Choć zależy to też od budowy organizmu psa czy kata. Ja radziła bym raczej podawać codziennie świerzą wodę psu jak i kotu a zimą czasem nawet rosół (oczywiscie obok miski z rosołem powinna znaleść się miska ze świerzą wodą) Woda to podstawa.
wet.
 

Postprzez Psia Lady 15 cze 2007, o 14:19

mam dwa koty i oba piją wodę
bardzo mnie to zdziwiło ze koty wode psy to rozumiem ale koty?????? teraz wiem ze koty też piją wode :D :D :D
Wszystko można kupić, ale miłości zwierząt - NIE!!!
Avatar użytkownika
Psia Lady
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 cze 2007, o 13:33
Lokalizacja: Dąbrowa

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości

paw prints