3 miesięczny charcik włoski

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

3 miesięczny charcik włoski

Postprzez nowy 6 mar 2008, o 13:42

Witam!!!

Przeczytałam wszystkie posty na temat karm. Niestety nie wiem w dalszym ciągu która jest najlepsza.
Mam 3 mies. charcika włoskiego, od małego był karmiony Royalem starterem, teraz z polecenia weta karmie go Royalem juniorem , ale zauważyłam że ma coś na kształt łupieżu, łuszczy mu się nieznacznie skóra i troszkę się drapie (nie ma pcheł , sprawdzałam). Myślę , że to wina karmy. Chciałabym ją zmienić ale nie wiem na jaką, sprzedawca w sklepie powiedział że najlepsza jest Biomill Junior Mini aż 50 % mięska i np. coś tam jest że kupki nie śmierdzą itp.

Poradźcie mi jaką karmę mam kupić??

Cena nie gra roli ponieważ to mały piesek i mało je, więc stać mnie na jak najlepszą karmę, byle bym nie płaciła na darmo.
nowy
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 6 mar 2008, o 13:59

bo nie można określić tej najlepszej. Jest grono karm z górnej półki, o bardzo dobrej jakości, ale różne psy będą różnie reagowały na tą samą karmę. Jednemu będzie służyć lepiej, drugiemu gorzej. Ja bym wybrała na Twoim miejscu coś spośród tych (kolejność nie ma znaczenia): Purina Pro Plan, Bento Kronen (linia Nutritional Balance), Best Choice, Fish4Dogs, Acana, Nutro Choice, Nutra Nuggets, Nutra Gold, ProFormance, Hill's, Orijen. Ufff, troszkę tego się nazbierało :lol:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez nowy 6 mar 2008, o 15:28

Dzięki, a co powiecie o tym Biomilu? czy jest wart swojej ceny?
nowy
 

Postprzez Gość 6 mar 2008, o 21:13

To na pewno dobra karma, ale jeśli bym miała tyle wydać to kupiłabym Orijen, Taste Of The Wild, Fish4Dogs, ewentualnie Chicken Soup. Uważam, ze są bardziej warte swojej ceny.
Gość
 

Postprzez aGula1810 13 mar 2008, o 12:18

Karm dobrej jakości jest sporo ale twoim zadaniem jest
spróbować podać kilka z nich by zobaczyć jakie będą efekty
czy nie będzie zmian skórnych, czy się nie będzie drapał itp
z mojego doświadczenia polecam Hilsa z jagnięciną
jest bardzo delikatna i nie uczula tak jak mięso z kurczaka.
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

Postprzez Gość 13 mar 2008, o 16:37

ale niestety hill's wersja lamb & rice zawiera drób, poza tym ma więcej zbóż niż mięsa, wg mnie biomill jest lepszy od hill'sa.
Gość
 

Postprzez Gosinka 13 mar 2008, o 19:51

To może Purina Pro Plan z łososiem?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 miesięczny charcik włoski

Postprzez Charcik Wloski 25 mar 2008, o 12:02

Tez mam charcika.

Serdecznie odradzam ci wszelkie Purina Pro Plan itd. Moj piesek mial po tym problemy. Nasz lekarz wogolepowiedzial, ze dieta zbyt wysoka w bialko moze powodowac u psa podraznienia skory.

Tutaj masz opis roznych karm: http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Takiemu malemu szczeniakowi to zostawilabam ta sama karme ktora dostal od hodowcy. Jezeli karmiony by Royal Canine to moze lepiej kontynuowac Royal Canine.

Do tego kup psu naturalny tluszcz rybny z lososia norweskiego i kazdego dnia daj mu lyzeczke jako taki uzupelniacz.

Mozesz tez u weterynarza zapytac o srodek z olejami zestawionymi specjalnie dla psa - zawieraja omega-3 i omega-6 oleje w odpowiednich proporcjach wlasnie dla czworonogow.

Ja takie "lekarstwo" kupilam u lekarza-psiego dematologa i naszemu charcikowi to bardzo pomoglo. Troche to trwa zanim zadziala (pare tygodni) ale resultaty sa super.

Ten olej jest dostepny wylacznie u weterynarza u nazywa sie EFA-Z bodajze firmy Virbatec. Zaiwera oleje w proporcjach (Omega-6/Omega-3 :5/1).

Powodzenia!
Charcik Wloski
 

Re: 3 miesięczny charcik włoski

Postprzez Atena 25 mar 2008, o 12:25

Charcik Wloski napisał(a):Tez mam charcika.

Serdecznie odradzam ci wszelkie Purina Pro Plan itd. Moj piesek mial po tym problemy. Nasz lekarz wogolepowiedzial, ze dieta zbyt wysoka w bialko moze powodowac u psa podraznienia skory.

to, że twój piesek miał problemy, to nie znaczy, że wszystkie będą je miały... o tym cały czas piszemy, że to co służy 9ciu psiakom, 10mu nie będzie służyło. A to co powiedział wet, jest prawdą.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: 3 miesięczny charcik włoski

Postprzez Charcik Wloski 25 mar 2008, o 18:31

Atena napisał(a):
Charcik Wloski napisał(a):Tez mam charcika.

Serdecznie odradzam ci wszelkie Purina Pro Plan itd. Moj piesek mial po tym problemy. Nasz lekarz wogolepowiedzial, ze dieta zbyt wysoka w bialko moze powodowac u psa podraznienia skory.

to, że twój piesek miał problemy, to nie znaczy, że wszystkie będą je miały...


To fakt ale mozna sobie zrobic taki test na temat zywnosci - kazdy skladnik wedlug typu itd. (jest cala lista kryterii) dostaje okreslona ilosc punktow. I wedlug tego testu, ta karma Purina Pro Plan dostalaby ocene niedostateczna - w skali A, B, C, D F - gdzie A jest ocena najlepsza (bylo tez A+) to mi wyszla Purina Pro Plan cos chyba C czy D. Sama bylam zaskoczona.

Zreszta tu jest link:
http://www.iheartpaws.com/articles/35/3 ... Page3.html

Na podstawie tego artykulu mozna sobie test zywnosci dla psa samemu zrobic.
Charcik Wloski
 

Postprzez ValdeQ 27 mar 2008, o 15:15

A właśnie, o ile pamiętam karma Canidae pojawiła sie w Polsce, ale jakoś jej w ogóle nie widuję. Ktoś wie o jej losach?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 27 mar 2008, o 15:30

ValdeQ napisał(a):A właśnie, o ile pamiętam karma Canidae pojawiła sie w Polsce, ale jakoś jej w ogóle nie widuję. Ktoś wie o jej losach?

w sieci można ją kupić.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gosc 28 mar 2008, o 13:38

Moj pies probowal Canidae ale mu nie smakowala. Tylko, ze jemu akurat to najlepiejs makuja takie najgorsze mozliwe karmy :-(
Gosc
 

Postprzez Spanielu$Koczka 30 mar 2008, o 10:03

ja bym poleciła coś z Hill's.. może jakaś dietetyczna ? Wet juz Ci doradzi :)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Atena 31 mar 2008, o 07:31

Gosc napisał(a):Tylko, ze jemu akurat to najlepiejs makuja takie najgorsze mozliwe karmy :-(

a to to akurat normalne jest :lol: wszelkie marketówki i inne badziewia mają mnóstwo polepszaczy smakowych, dzięki czemu psy je bardzo chętnie jedzą.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints