Karmienie labradora - szczeniak

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Grzesiek 6 kwi 2008, o 17:45

Mam w domu 10 tyg labradora - przywieziony tydzień temu. Problem w tym, że psiak cały cza ma biegunkę, lecz pozatym nic mu nie dolega - jest żwawy, bawi się, biega. Chodowca mówił że w ciągu dwóch, trzech dni to normalka (zmiana otoczenia, wody), ale teraz to już ponad tydzień, wiec zaczynam sie martwić.
Na wyprawkę dostałem od chodowcy suchą karmę Royal, w chwili obecnej niestety psiak wcina Friskies Junior (wiem wiem już doczytałem - syf). Zamówiłem już na Allegro Royal Canin Labrador Retriever Junior 33 lecz mnie kilka dni zanim przesyłka dotrze.
Czy problemy z biegunką mogą być związane z kiepskiej jakości karmą? Psiak był cztery razy odrobaczany wiec to nie może być powód biegunki.
Czy karma którą zamówiłem jest najbardziej odpowiednia dla takiego szczeniaka, czu też macie inne propozycje?
Jutro jadę do Wet'a na drugie szczepienie wiec od razu sie dopytam o problemy z biegunką, ale może macie jakieś rozwiązanie do zastosowania od zaraz?
Avatar użytkownika
Grzesiek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 08:34
Lokalizacja: Częstochowa i okolice
Rasa psa: labrador

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 6 kwi 2008, o 17:56

biegunka może być spowodowana zmianą karmy (że już nie wspomnę na co... ). A jest możliwość, że psiak coś zeżarł na dworze? czy przestrzegacie kwarntanny?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 6 kwi 2008, o 18:20

tak długo trwająca biegunka, może znacznie odwodnić szczeniaka i doprowadzić nawet do jego śmierci. koniecznie przed podaniem szczepionki powiedz o biegunce, teraz na postaraj się znaleźć całodobową aptekę i podaj smectę strzykawką bądź węgiel ( najlepiej kup jedno i drugie).


w tym wieku ja bym podawała karmę typu puppy, a nie junior.


p.s. mam nadzieję, że kupiłeś psa od hodowcy, a nie chodowcy:)
Gość
 

Postprzez Gosinka 6 kwi 2008, o 20:17

Biegunka może być związana z kiepską jakością karmy. Może lepiej do czasu otrzymania zamówionej nowej karmy ugotuj ryż z marchewka i kurczakiem (tylko małe kawałeczki mięsa). Będzie zdrowiej, a do weta to ja bym już leciała, bo może się odwodnić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Spanielu$Koczka 7 kwi 2008, o 18:58

a szczeniaczek był szczepiony na parwowiroze albo dostał surowice? mam nadzieje, ze tak... bo te biegunki u szczeniaków mogą mieć różne podłoże. Ja po takiej ostrej biegunce bym podała Hill's właśnie na problemy żołądkowe.
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Grzesiek 7 kwi 2008, o 21:33

Tak po kolei:
- trochę się wygłupiłem z tym "chodowcą" to fakt:)
- biegunka jest rzeczywiście spowodowana kiepskiej jakości karmą - Wet stwierdził, że to jakbym przeszedl z polędwicy na pasztet:)
Rufus dostal zastrzyk i tabletki, a po powrocie zjadł miskę kleiku ryżowego z gotowanym kurczakiem.
Zamówioną karme zmieniłem na Royal Canin Maxi Babydog - podobno jest najlepsza jak pies ma problemy z trawieniem, a dopiero później (ok 5 miesiąca) zmiana na RC Labrador Junior.
- drugie szczepienie Wet przesunął na koniec tygodnia - aż psiak całkiem dojdzie do siebie

Dzięki za wszystkie porady
Avatar użytkownika
Grzesiek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 08:34
Lokalizacja: Częstochowa i okolice
Rasa psa: labrador

Postprzez mArGoSiA 7 kwi 2008, o 21:39

forumowiczom bardziej chodziło o to czy piesek ma rodowód :wink:

ja proponuję albo dawać pieską suchą,dobrej jakości karmę albo możesz mu gotować (ryż,mięsko,warzywa) i też będzie dobrze :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez bjossa 7 kwi 2008, o 21:45

jak brutus ma takie długotrwale biegunki to dostaje nifuroksazyd.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 25 kwi 2008, o 13:57

Mamy labradorka w podobnym wieku. Na szczescie mojemu nic nie było w nowym otoczeniu. Dawałam ta sama karme co hodowczyni. Szybko zamówilam nastepna porcje i na drugi dzien juz cała paka 15 kg byla u mnie w domu.
Gość
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez priboj 20 maja 2008, o 21:40

Grzesiek napisał(a):Mam w domu 10 tyg labradora - przywieziony tydzień temu. Problem w tym, że psiak cały cza ma biegunkę,...


No to witam kolege - identyczny problem tylko ze mała ma 8 tyg. a biegunka trwała 3 dni :-)

Grzesiek napisał(a):Tak po kolei:
- trochę się wygłupiłem z tym "chodowcą" to fakt:)
- biegunka jest rzeczywiście spowodowana kiepskiej jakości karmą - Wet stwierdził, że to jakbym przeszedl z polędwicy na pasztet:)
Rufus dostal zastrzyk i tabletki, a po powrocie zjadł miskę kleiku ryżowego z gotowanym kurczakiem.
Zamówioną karme zmieniłem na Royal Canin Maxi Babydog - podobno jest najlepsza jak pies ma problemy z trawieniem, a dopiero później (ok 5 miesiąca) zmiana na RC Labrador Junior.
- drugie szczepienie Wet przesunął na koniec tygodnia - aż psiak całkiem dojdzie do siebie

Dzięki za wszystkie porady



Więc u mnie dostała 2 zastrzyki na jelitka coś tam i wzmacniający przez 2 dni. Też jadła kleik - aż się jej uszy trzęsły i jakies elektrolity do picia (proszek do rozpuszczenia w wodzie) i jak narazie ok.
W międzyczasie była też gotowana marchewka a na karme mamy przechodzić stopniowo tak około 20% dzieńnie aż do pełnej dawki (chyba, że od razu problem się powtórzy-oby nie.) A karma to firmy BOSCH Junior.
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Nieska194 15 kwi 2009, o 17:04

Cześć mam małego Labradora poradzcie mi jaka jest najlepsza karma i co najlepiej mu dawać do jedzenia!
Avatar użytkownika
Nieska194
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 16:50

Postprzez MoNiK 16 maja 2009, o 23:42

witam;) mam od 8 tyg labradorka od1.5 tyg jest ze mna. Nie mam pojecia co mu dawac do zjedzenia bo... albo nei chce jesc, albo ma biegunke lub zamiast zjesc to rozwala po mieszkaniu :( jest mlody wiec musi sie odrzywiac jak najlepiej ... a tutaj nic mu tj nie pasuje :( probowalam dac mu gotowany ryz(ma biegunke), kasze z miesem z puszki(junior)-jak zje raz to pozniej nic wiecej nie chce zjesc;/ , sucha karme(wcale jej nie je ), boje sie ze nie dostarcze mu odpowiedniego wyzywienia... doradzcie cos , z gory dziekuje ;)
MoNiK
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 maja 2009, o 22:39

Postprzez Maja_Saba 3 lip 2009, o 14:05

MoNiK NIE DAWAJ Labradorowi kaszy!! To im bardzo szkodzi!

Spróbuj polać karmę śmietanką. I mocz karmę, żeby była miększa, bo mały ma jeszcze mleczaki.

Nieska194 Ja karmiłam moje Purina Puppy albo Friskies Puppy, czasem dawałam ryż z mięskiem i marchewką :)
MAJA
Obrazek

SABA
Obrazek
Avatar użytkownika
Maja_Saba
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 kwi 2009, o 19:17
Lokalizacja: Poznań (okolice)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Labrador

Postprzez m.m 3 lip 2009, o 16:16

Maja_Saba napisał(a):MoNiK NIE DAWAJ Labradorowi kaszy!! To im bardzo szkodzi!


Jakiej kaszy dokładnie ma nie podawać i dlaczego?
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Aniiia 27 paź 2009, o 15:19

Witam wszystkich ja własnie od niedawna mam 6 tygodniową sunię Labradorka,jest wspaniała!.
Osobiscie polecam karmę Royal Canin maxi baby dog( karma dla szczeniaków ras dużych) moja psinka ja uwielbia, nie ma po niej biegunki i rośnie jak na drożdzach! Jestem calkowicie przekonana do tej karmy ponieważ mój brat ma hodowle labradorków i od początku podaje tylko tą karmę, po czym jak dotąd ani jeden psiak nie zachoroował!!!
pozdrawiamy z moją Czokii
Aniiia
 

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints