jak lub czym karmic szczeniaka

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

jak lub czym karmic szczeniaka

Postprzez pusia85 15 kwi 2008, o 19:36

jak lub czym karmic szczeniaka ... wiem ze ze 4, 5, razy dziennie Co podawac zeby było ok :D
pusia85
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 15 kwi 2008, o 19:40

a skąd masz psiaka ? bo jak z hodowli to przez pewien czas powinnaś podawać tą samą karmę,co on i z czasem stopniowo ją zmieniać. A jeżeli jest to jakaś kochana bida ze schroniska to albo jedzonko gotowane (ryż,mięsko,warzywa) albo dobra sucha karma (Acana,Nutra,Brit etc. byle nie Chappi albo Pedigree)

a jakiego masz pieska ?



PS witaj na forum :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez bjossa 15 kwi 2008, o 20:05

a w jakim wieku jest pies? są specjalne karmy dla szczeniąt...
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pusia85 16 kwi 2008, o 17:49

mój psiak ma 7 tygodni jest to kundelek narazie podaje ryz z mięsem i warzywami ( kurczak,indyk) ale chce jej urozmaicić jedzonko żeby nie jadła tego samego wciąż wiec co mogę jeszcze podawać jak szczenie jada 5 posiłków dziennie ...aha mam jeszcze jedno pytanie jaka by była dobra sucha karma? ponieważ czytałam ze chappi i pedigrre są złe :(
pusia85
 

Postprzez pauli 16 kwi 2008, o 17:58

ja swojemu w podobnym wieku dawałam trzy posiłki ryż, mięso, warzywa i dwa posiłki - kasza manna, biały ser [chudy lub półtłusty] i trochę jogurtu.
oczywiście jeśli psiak dotąd nie jadł twarogu i jogurtu - na początek lepiej dac trochę i sprawdzić, czy nie ma sensacji żołądkowych. jak nie ma to można dawać ;)
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Veroonica 16 kwi 2008, o 18:10

Z karm mogę polecić:

-Purina Pro Plan
-Eukanuba
-Royal Canin

Pozdrowionka :!: Obrazek
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez pusia85 16 kwi 2008, o 18:58

próbowałam podać mleko ale po wypiciu odbiło jej sie i toche go zwróciła , twarożek tez podałam to po jakimś czasie zwymiotowała to znaczy ze z nabiału nic nie podawać ?
pusia85
 

Postprzez bjossa 16 kwi 2008, o 19:36

jak widac psina tego nie toleruje wiec nic na siłe.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pusia85 19 kwi 2008, o 20:50

kupiłam karmę Royal canin dla szczeniąt tak mi polecił weterynarz :D jak narazie to psiak wcina ja :)
pusia85
 

Postprzez Gość 20 kwi 2008, o 13:14

pusia85 napisał(a):próbowałam podać mleko ale po wypiciu odbiło jej sie i toche go zwróciła , twarożek tez podałam to po jakimś czasie zwymiotowała to znaczy ze z nabiału nic nie podawać ?


Mleko krowie ( bo przecież o takim mówimy ) nie jest najlepszym pokarmem dla szczeniąt. Poza odmiennym poziomem białka i tłuszczu różni się od mleka suki zdecydowanie wyższą zawartością dwucukru - laktozy. Ten ostatni parametr jest dość brzemienny w skutkach. Mleko krowie może powodować zaburzenia w układzie pokarmowym szczenięcia - bóle brzuszka, wzdęcia, biegunki. Jeśli szczenię jest na tyle małe, że wymaga dokarmiania mlekiem nalezy mu podawać specjalne preparaty mlekozastępcze dostępne u lekarzy weterynarii i w sklepach zoologicznych.
Twarożek, kefir, czy jogurt to zupełnie inna historia. Warto je podawać psu w charakterze smacznych, naturalnych regulatorów procesu trawienia ( źródło kultur bakterii, w które przewód pokarmowy psa jest ubogo wyposażony ), tylko nie należy z tych produktów robić dania podstawowego :)
Gość
 

Postprzez Ma-dzik 28 kwi 2008, o 11:29

Witam wszystkich. :D
Od soboty mamy szczeniaka prawie 3-miesięcznego rasy Kundelek. :wink: Będziemy chcieli karmić ją (to sunia) suchą karmą (Eukanuba, Biomill, Hill's, RC), jednak tam skąd ją wzięliśmy jadła "domowe" jedzenie. Z opisu wynikało, że ryż gotowany z mięsem i warzywami w połączeniu z namoczoną suchą karmą (marki nieokreślonej).
Domyślam się, że trzeba stopniowo zmieniać karmę, ale ile czasu wystarczy - tydzień, miesiąc?
No i jeszcze jedno pytanie - pisząc "warzywa" o jakie chodzi? :oops: Nie mam doświadczenia z psami jedynie z kotami (w tym temacie sama mogę udzielać porad :wink: ).
Pozdrawiam :D
Ma-dzik
 

Postprzez ValdeQ 28 kwi 2008, o 12:00

Najlepiej niewielkie zmiany, trwające kilka dni.
Warzywa: z gotowanych najwięcej marchewki, z surowych też marchewka i zielenina. Nie podawaj pora, cebuli, czosnku.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Ma-dzik 28 kwi 2008, o 14:08

Bardzo dziękuję za odpowiedź. :D
Ma-dzik
 

Postprzez TINA 28 kwi 2008, o 16:42

mam kundelka 9 tyg i karmie go royal canin dla szczeniąt tak polecił mi weterynarz a psiakowi ta karma smakuje
Avatar użytkownika
TINA
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 kwi 2008, o 16:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Veroonica 28 kwi 2008, o 16:59

TINA napisał(a):mam kundelka 9 tyg i karmie go royal canin dla szczeniąt tak polecił mi weterynarz a psiakowi ta karma smakuje


Bardzo dobrze że dajesz pieskowi karmę z wyższej półki, są tacy ludzie którzy myślą że jak kundelek to może jeść byle co :!: akurat znam taką "właścicielkę". :evil:

Pozdrawiam.
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

paw prints