jak lub czym karmic szczeniaka

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ma-dzik 30 kwi 2008, o 13:31

Moi rodzice dzisiaj patrzą jak daję suni suchą karmę i pytają: "to nie karmisz resztkami ze stołu?" :shock: :shock: :shock: :ojej:
Ma-dzik
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 30 kwi 2008, o 16:44

Ma-dzik napisał(a):Moi rodzice dzisiaj patrzą jak daję suni suchą karmę i pytają: "to nie karmisz resztkami ze stołu?" :shock: :shock: :shock: :ojej:


Faktycznie szok.... :shock: .

już wiadomo czym twoi rodzice karmiliby psa... :roll:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Spanielu$Koczka 1 maja 2008, o 12:52

ale rodzice, dziadkowie mają takie podejście... moja mama też się dziwiła, że tyle kasy wydaje na karmy dla psa, jak mogłabym dawać ziemniaki z sosem :roll: a znajoma mojej mamy zawsze mówi: "kiedyś dawało sie resztki i psy żyły"
moja odpowiedź na to jest żyły, ale krótko... i w "niefajnym" zdrowiu ..
jak często rozmawiam ze starszymi paniami to też mówią że piesek je resztki z obiadu a dla uzupenienia witamin daje psu pedigree... masakra... :shock:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Nie wiem czym i jak przygotowac jej jedzenie:(

Postprzez aGa i Doris 21 lip 2008, o 10:59

Mam ją dopero 1 dzień. Kupiłam wczoraj karme w sklepie <pedigree> ale widze ze ona jest zła... Nie wiem co moge jej dac do jedzienie, ona ma jakies 3 miesiace. Jest to rasowy piesek.
aGa i Doris
 

Postprzez Psiarka 21 lip 2008, o 11:12

A co zalecił hodowca?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Magda* 21 lip 2008, o 12:23

Nie wiem co moge jej dac do jedzienie
Suchą karmę, jednak pedigree to nie najlepszy wybór. Napisz jakiej rasy jest piesek i czym był karmiony w hodowli. Napewno coś doradzimy.
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez leonberg 21 lip 2008, o 12:33

czym był karmiony psiak u hodowcy? to wazne. nalezy podawac mu taka sama karmę i w podobnych porach. zmieniajac do starej dodajemy nowa zwiekszajac proporcje systematycznie. pomecz hodowce. powinien powiedziec ci czym karmic psiaka. jesli nie masz z nim kontaktu kup karme dostosowana do wielkosci i wieku psiaka. dobrze bys skonsultowała jej sklad z wetem i dobrała suplementy. takie karmy jak pedigree mozna podawac psiakowi gdy dorosnie i bedzie miał mniejsze potrzeby zywieniowe, niewazne jak pieknie jest napisane na opakowaniu.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez maziax 21 lip 2008, o 21:06

a gdybyś nadal miała problem, proponuję nadal suchą karmę jako bazę i powoli wszystkiego po trochu (z obserwacją czy piesek nie dostał biegunki po czymś) byleby było ugotowane i na początku nie smażone
maziax
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 22:32

Postprzez pauli 21 lip 2008, o 23:01

maziax napisał(a):a gdybyś nadal miała problem, proponuję nadal suchą karmę jako bazę i powoli wszystkiego po trochu (z obserwacją czy piesek nie dostał biegunki po czymś) byleby było ugotowane i na początku nie smażone


a później może być smażone?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez maziax 22 lip 2008, o 12:57

pauli napisał(a):
maziax napisał(a):a gdybyś nadal miała problem, proponuję nadal suchą karmę jako bazę i powoli wszystkiego po trochu (z obserwacją czy piesek nie dostał biegunki po czymś) byleby było ugotowane i na początku nie smażone


a później może być smażone?


byleby nie na kiepskim tłuszczu (tzn, specjalnie dla psa nie wyciagam patelni) i oczywiście należy sprecyzować to później- nie bedzie to tydzień oczywiście
maziax
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 22:32

Postprzez Magda* 22 lip 2008, o 18:42

maziax napisał(a):
pauli napisał(a):
maziax napisał(a):a gdybyś nadal miała problem, proponuję nadal suchą karmę jako bazę i powoli wszystkiego po trochu (z obserwacją czy piesek nie dostał biegunki po czymś) byleby było ugotowane i na początku nie smażone


a później może być smażone?


byleby nie na kiepskim tłuszczu (tzn, specjalnie dla psa nie wyciagam patelni) i oczywiście należy sprecyzować to później- nie bedzie to tydzień oczywiście
:ojej: :ojej:
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez pauli 22 lip 2008, o 23:01

Magda* napisał(a):
maziax napisał(a):
pauli napisał(a):
maziax napisał(a):a gdybyś nadal miała problem, proponuję nadal suchą karmę jako bazę i powoli wszystkiego po trochu (z obserwacją czy piesek nie dostał biegunki po czymś) byleby było ugotowane i na początku nie smażone


a później może być smażone?


byleby nie na kiepskim tłuszczu (tzn, specjalnie dla psa nie wyciagam patelni) i oczywiście należy sprecyzować to później- nie bedzie to tydzień oczywiście
:ojej: :ojej:


madga - no nie? :roll:

maziax - a możesz rozszerzyć przyczyny [skąd to wziąłeś] jak również skutki [zdrowotne...] smażenia psu jedzenia?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez gosia_sara 23 lip 2008, o 11:54

co do suchych karm bardziej polecam Bento Kronen, Nutro Choice, Orjen
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Re: jak lub czym karmic szczeniaka

Postprzez Iagar 4 lis 2018, o 21:25

Ja uważam, że najlepiej skonsultować się w tej kwestii z dobrym weterynarzem
Iagar
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lis 2018, o 10:45

Re: jak lub czym karmic szczeniaka

Postprzez Rokko 8 lis 2018, o 13:57

Dobra karma to podstawa prawidłowego żywienia psów. Pamiętaj też aby żaden z domowników nie dokarmiał psa resztkami. Ostatnio czytałem, że mleko niekoniecznie służy szczeniakom: https://www.purina.pl/psy/beyond/czy-ml ... la-cielaka Pamiętam, że kiedy Rokko był mały, moja mama nalała psu mleko i nie czuł się dobrze :(
Avatar użytkownika
Rokko
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 paź 2018, o 13:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints