Prosze o pomoc - szczeniaczek karmienie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Prosze o pomoc - szczeniaczek karmienie

Postprzez Evunia 7 maja 2008, o 19:54

Prosze o pomoc
znalazłam dwa małe szczeniaczki (wyrzucone w worku foliowym).
Nie wiem ile dokładnie maja, ale jeszcze nie widza na oczka.
Przez pierwsze 3 dni karmiłam mlekiem kozim przez smoczek, potem kupiłam Bebiko. Jeden piesek niestety dostał rozwolnienia i dzisiaj nic nie zjadł.
Czym mam go karmić, czy sa specjalne odzywki, mleko? Weterynarz zamkniety i musze sama dac sobie z tym rade. Czy jechac i szukac mleka koziego??
Evunia
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 7 maja 2008, o 19:56

Koniecznie zabierz je szybko do weta...

lekarz ci dokładnie wszystko wyjaśni....
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 7 maja 2008, o 20:04

Gdybym tylko mogła juz byłabym u weta, ale nie ma w mojej miejscowości, a najblizsze pogotowie jest kawał drogi stąd. :(
Gość
 

Postprzez bjossa 7 maja 2008, o 20:46

w książce pt " młody pies w domu" Claudi Ludwig jest napisane tak

Do odchowania 'psiego oseska' bez matki, oprócz czasu i cierpliwości potrzebna jest konkretna wiedza. Zwrócic trzeba uwagę na następujące rzeczy:
*nasze normalne mleko spożywcze zawiera za dużo cukru, toteż nalezy kupić specjalne mleko dla szczeniąt-fizjologiczny odpowiednik mleka matki. Wystepuje ono w postaci proszku. Proszek nalezy wymieszac z gotującą wodą i ostudzic do temperatury ciała.
*osesek potrzebuje duzo ciepła. nalezy go polożyć na termoforze owiniętym w ręcznik, który jednak nie może być nigdy za gorący. Bedzie to napewno duzą pomocą. Ale najważniejszy jest kontakt z ciałem.
* w pierwszym tygodniu szczeniaka trzeba karmic co2-3 godziny, takze nocą. Popiskując da nam znać, że nadeszła pora na karmienie buteleczką. Z czasem posiłki beda obfitsze, a okresy pomiedzy karmieniami dłuzsze. Ilość pokarmu, jaką nalezy dac szczeniakowi, zalezy od jego wieku, ale i od jego wielkosci. Najlepiej zapyatc lekarza.
*aby pobudzic oddawanie kału i moczu psie matki masują jezykiem po karmieniu brzuszek swojego szczeniecia. I my musimy to robic. Brzuszek masujemy palcami oczywiscie a nie jezykiem.
WAŻNE: karmiąc szczeniaka buteleczką nalezy nasladować naturalną sytuacje karmienia. Trzymajmy zatem maleństwo na ręku lub ramieniu w taki sposób zeby mogło sie opierac o jakąś powierzchnię i ją uciskac. jest to odrcuh instynktowny, przy pomocy którego szczenię pobudza wydzielanie mleka z gruczołu matki.
Szczenieta w wieku3- tygodni mozemy zacząc dokarmiac pokarmem stałym, na przykład skrobanym lub zmielonym mięsem z płatkami jęczmiennymi.
UWAGA: Także, po otwarciu oczu, najczesciej 13 dnia szczenie jeszcze nie widzi w pełni. Dopiero około 17 dnia zaczyna rozpoznawac zaryzy przedmiotów.

Inna mozliwoscią wychowania psich sierotek jest matka zastępcza.



http://www.obywatelpies.pl/index.php?pr ... od_id=1229
tutaj masz mleko dla szczeniat


ale sie rozpisałam :wink:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bjossa 10 maja 2008, o 17:33

i co z pieskami?
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Evunia 20 maja 2008, o 09:02

Piszę o tym jak poradziłam sobie z tym moim problemem (sorry, że tak późno odpisuje, ale nie miałam możliwości). Tego wieczora pojechałam do znajomej po mleko kozie i pomogło, w nocy już nie było biegunki :)
- na nast, dzien oczywiście kupiłam Biowet, ale mleko kozie nadal moje szczeniaczki uwielbiają.
Od 5 dni już widzą! I sa takie piękne!
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
Evunia
 

Postprzez Evunia 20 maja 2008, o 09:03

I jeszcze jedno - to są amstafki.
Evunia
 

Postprzez bjossa 20 maja 2008, o 09:45

bardzo sie ciesze że udało Ci sie je tak odchować :)
zamierzasz je zatrzymać?
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Evunia 20 maja 2008, o 20:06

Ja mam juz dwa psiaki (kundlka i white terierka) oraz dwa koty więc amstafków nie będę mogła zatrzymać :(
Mam ich zdjęcia, alnie wiem jak sie dołącza.
Evunia
 

Re: Prosze o pomoc - szczeniaczek karmienie

Postprzez madzia24031994 27 gru 2009, o 14:22

mam w domu szczeniaczka który ma 3 dni .. urodził sie tylko jeden. matka zmarła 3 dni po tym gdy nie mogla urodzic reszty ;(
nie wiem co zrobic.. karmie go butelką, i dostarczam mu cipła.. ale on cały czas jest zimny ;(
nie chce zeby umarł, pomocy ;(;(
madzia24031994
 

Re: Prosze o pomoc - szczeniaczek karmienie

Postprzez mArGoSiA 27 gru 2009, o 15:07

Natychmiast do weta!

Tak właśnie kończy się dopuszczanie swojej suki bez najmniejszej wiedzy! :evil: szkoda suki
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Prosze o pomoc - szczeniaczek karmienie

Postprzez ValdeQ 27 gru 2009, o 15:22

Odchowanie jest możliwe ale niełatwe. Kup mleko zastępcze dla szczeniąt oraz buteleczkę z takim małym smoczkiem. Oprócz karmienia musisz go masować. Jak tylko skończy się okres świąteczny idź do weta. Szkoda suczki, trzy dni cierpiała :cry:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Prosze o pomoc - szczeniaczek karmienie

Postprzez zeberka161 27 gru 2009, o 21:50

no tak z pewnoscia idz do weta z maluszkiem trzymam kciuki aby udalko ci sie go odchowac

ale fakt szkoda suczki moze masz nauczke ze suczek bez uprawnien sie nie rozmnaza a juz wogole gdy do tego nie ma sie zadnej wiedzy.

nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo teraz dbaj o maluszka.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: Prosze o pomoc - szczeniaczek karmienie

Postprzez pieskun 30 sty 2010, o 10:58

Witam
Mam taką radę NIE dowalajcie ludziom którzy mają problem z karmieniem szczeniaczków... bo nie na wszystko ma wpływ właściciel i kiedy umiera maluszek to boli jak cholera i bez względu na to czy to był rodowodowy czy nie. Każdy sam wyciągnie wnioski !!!
Co do szczeniaczków to uważam że
1 powinno się dzwonić do weta w każdej podejżanej sytuacji WET
2 mieć przygotowane przed porodem preparat mlekozastęoczy lub zwykłe mleko w proszku ( nie dla dzieci bebiko i inne nie nie nie) glukoze i pipetkę do podawania osłabionemu szczniakowi do buzi roztwór glukozy ( mleko kozie świetny pomysł - moża dostać takie w proszku) Termometr i w razie słabniecia szczeniaka mierzyć temp powinno byc około 39 c
3 lodówke przenośną ( wrazie potrzeby można zawieść szczeniaka do weta z termoforem w środku)
4 UMOWIONEGO weta że w tych dniach będzie rodziła suka i może esię przydać
5 Dowiedzieć się jak rozpoznac objawy zbliżającego się porodu
6 zrobić zapasy dla siebie ( jedzenie kawa i co tam kto jescze potrzebuje aby nie spać 3-4 dni :-) )

A reszta w rękach Psiego manitou
pieskun
 


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints