Ile żarełka

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez m.m 8 cze 2008, o 20:57

leonberger.go.pl napisał(a):ja na pieczenie ciasteczek jestem za leniwy :oops: lecz bardziej ambitnym nie zabraniam :wink:


Przy robieniu tych ciastek nie namęczysz się- sprawdzałam :mrgreen: Składniki szybko się ze sobą łączą, wystarczy wymieszać, później wyłożyłam wszystko na blachę z papierem do pieczenia ( nie chciało mi się formować małych ciasteczek). Piekarnik upiecze za nas, po upieczeniu wystarczy pociąć lub pokruszyć upieczoną masę na kawałki i gotowe.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 8 cze 2008, o 22:11

m.m napisał(a):
leonberger.go.pl napisał(a):ja na pieczenie ciasteczek jestem za leniwy :oops: lecz bardziej ambitnym nie zabraniam :wink:


Przy robieniu tych ciastek nie namęczysz się- sprawdzałam :mrgreen: Składniki szybko się ze sobą łączą, wystarczy wymieszać, później wyłożyłam wszystko na blachę z papierem do pieczenia ( nie chciało mi się formować małych ciasteczek). Piekarnik upiecze za nas, po upieczeniu wystarczy pociąć lub pokruszyć upieczoną masę na kawałki i gotowe.


dzisiaj piekłam :) darowałam sobie "ciapanie" ciapek :roll: i fakt - super szybkie - rozmazać ciasto na papierze a potem pociąć na kostki :) a pies pilnuje piekarnika cały czas :lol:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez priboj 8 cze 2008, o 22:17

Chwilowo w nagrode psiakowi to daje suchą kromke chleba a dokladniej to małe jej kawałeczki tak, że wciąge ja w sekunde i dalej możemy się bawic czy uczyc :-)

Co do sucej karmy - od jutra spróbuje rzejsc na karmienie 2:1 czyli 2x ryż z mięskiem - gotowany i na jeden posiłek tylko karma a jak nie będzie chciała ruszyć to troszke rosołku dodam.


A co sądzicie na temat dawaniu psu PYZ (inaczej kluski na parze) ??
Żonka chciała dac dzisiaj psiakowi a ja nie za bardzo byłem do tego przekonany.
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pauli 8 cze 2008, o 22:36

priboj napisał(a):A co sądzicie na temat dawaniu psu PYZ (inaczej kluski na parze) ??
Żonka chciała dac dzisiaj psiakowi a ja nie za bardzo byłem do tego przekonany.


JA sądzę tak - pies ma swoje jedzenie, ludzie mają swoje ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez priboj 8 cze 2008, o 22:41

pauli napisał(a):
JA sądzę tak - pies ma swoje jedzenie, ludzie mają swoje ;)


nie mówie tu o "resztkach" ze stołu tylko "czystych" pyzuniach które nie zostały rozdzielone do obiadku :-)
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pauli 8 cze 2008, o 22:44

ale dla mnie to jedno i to samo :) mój pies dostaje z ludzkiego jedzenia tylko suchy chleb :) [bo dałby się za niego pokroić ;)]
nie wiem czy pyzy by zaszkodziły czy nie.. pytanie jest takie - po co skoro ma swoje jedzenie ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Diana S 9 cze 2008, o 00:10

Dokładnie tak jak mówi Paulina ludzie mają swoje jedzenie Obrazek psy swoje.... Obrazek

Może spróbuj się zamienić: Lea będzie jadła to co ty a ty zjedz jej posiłek.

Psu nie jest potrzebne jedzenie ludzkie, kiedy ma swoje....

tym bardziej, ze jeżeli zjadła swój posiłek (wcześniej) byłoby to już dokarmianie przed następnym posiłkiem.... Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez draca-ena 9 cze 2008, o 21:06

Ech, a my z nowu z Lily mamy przeboje bo odkad skapla sie, ze suche to jej jedyne zarcie (poczatkowo chyba myslala, ze dodatek :D) to nie chce jesc ;).

Ale ja latwo oszukac - gotuje jej ryz/kasze (ostatnio kasze i nawet z sosikiem, pozostalosc po obiedzie znad jeziorka ;)) i doslownie plaska lyzke stolowa jej dokladnie wmieszam w karme - i wtedy bez problemu zje. A samo suche jej nie podchodzi (tzn. zje mi z reki, smakuje jej, ale tak zeby jesc tylko to ,to nieee). No nic, chyba bede musiala przy tym zostac, moze jak np. bede miala na obiad rosol to zamiast ryzu/kaszy doleje jej do karmy troche rosolu :). Nie mam innego wyjscia ;).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez leonberger.go.pl 10 cze 2008, o 10:04

draca-ena napisał(a):Ech, a my z nowu z Lily mamy przeboje bo odkad skapla sie, ze suche to jej jedyne zarcie (poczatkowo chyba myslala, ze dodatek :D) to nie chce jesc ;).

Ale ja latwo oszukac - gotuje jej ryz/kasze (ostatnio kasze i nawet z sosikiem, pozostalosc po obiedzie znad jeziorka ;)) i doslownie plaska lyzke stolowa jej dokladnie wmieszam w karme - i wtedy bez problemu zje. A samo suche jej nie podchodzi (tzn. zje mi z reki, smakuje jej, ale tak zeby jesc tylko to ,to nieee). No nic, chyba bede musiala przy tym zostac, moze jak np. bede miala na obiad rosol to zamiast ryzu/kaszy doleje jej do karmy troche rosolu :). Nie mam innego wyjscia ;).


a po co rosołki i inne dodatki? :D jesli karma jest odpowiednio dobrana i w odpowiedniej ilosci to dodatki beda tylko tuczyły psiaka.
nie chce niech nie je. zgłodnieje to wszystko zje :D pies do tygodnia moze nie jesc. trzeba tylko psiaka obserwowac. jesli pije wode i nie jest osowiały to tylko marudzenie. zyjac dziko nie jadłby codziennie. nie traktujcie psa jak człowieka.
innym sposobem ( jesli mamy mniej twardy charakter niz nasz pies :lol: ) jest postawienie miski z karma na stole podczas posiłku domowników np podczas obiadu. psiak niech obserwuje ( to ze nie mozna mu nic dawac przy stole to chyba nie trzeba dodawac :lol: ) po jedzeniu dajemy psu jego miche w taki sposob by myslał ze dostaje reszte z naszego posiłku. w ten sposob mam 2w1. pies je karme i mamy ustalona hierarche w domu :lol:
leonberger.go.pl
 

Postprzez draca-ena 10 cze 2008, o 12:45

Leonberger - tylko, ze ona sobie przy samej karmie naprawde glodowke robi, przeciez nie stwierdzilam tego po 15 minutach ;). Zreszta, ona ma jeszcze do mnie uraz (albo raczej do karmy), wpychalam jej w karme antybiotyk ;). Z reki zje, a tak to nieee... A nie bede jej przeciez z reki caly czas karmic ;).

Podejrzewam, ze pewnie i tak nie bede tak robic wiecznie bo bez przesady, ale po ostatnich przebojach ze sterylka, glodowka przed nia, antybiotykami, wole zeby teraz miala normalny tryb jedzenia posilkow przez jakis czas, a potem moze sobie nie jesc nawet tydzien ;). Zreszta, karme i tak ma Light, i tak w mniejszej ilosci skoro dodaje jej ta az lyzke kaszy/ryzu, wiec na razie jest okej ;).

No i w moim domu nie ma takiego czegos jak wspolny obiad - zwykle kazdy je osobno, w vinnym pokoju, o innej porze i co innego ;). Dlatego pomysl jedzenia przy nas odpada ;). Zreszta na to jest jeszcze zbyt bojazliwa - w moim pokoju jest super, a na pozostalej czesci mieszkania chodzi jak trusia, na jakies energiczniejsze ruchy, glosne odglosy ucieka gdzie pieprz rosnie, nie zjadlaby tam karmy choc i tak juz jest lepiej z tym strachem ;).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez leonberger.go.pl 10 cze 2008, o 19:34

to jak długo nie jadła? naprawde mozesz ja przegłodzic. nic sie nie stanie :D
leonberger.go.pl
 

Postprzez draca-ena 10 cze 2008, o 19:59

Cos ponad 3 dni, jak juz opadl jej wilczy glod po glodowce przedsterylkowej ;).
Lazila do miski, wachala i wracala ;). A z reki zjadla, ale bez przesady, nie bede jej karmic z reki (dawalam jej na rece karme, a w niej antybiotyk, to dlatego w ogole sie dowiedzialam ze tak ruszy ;)) ;).
Bede musiala ja przeglodzic, bo mowilam, ze wieczniegotowac nie bede, w kazdym razie prawdopodobnie po tym jak ten ugotowany woreczek kaszy sie skonczy (bo teraz podgrzewam sobie tylko codziennie).
W kazdym razie jest psem po przejsciach, mieszkala na ulicy i podejrzewam, ze nie jadla tam codziennie ;).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez leonberger.go.pl 10 cze 2008, o 20:49

draca-ena napisał(a):Cos ponad 3 dni, jak juz opadl jej wilczy glod po glodowce przedsterylkowej ;).
Lazila do miski, wachala i wracala ;). A z reki zjadla, ale bez przesady, nie bede jej karmic z reki (dawalam jej na rece karme, a w niej antybiotyk, to dlatego w ogole sie dowiedzialam ze tak ruszy ;)) ;).
Bede musiala ja przeglodzic, bo mowilam, ze wieczniegotowac nie bede, w kazdym razie prawdopodobnie po tym jak ten ugotowany woreczek kaszy sie skonczy (bo teraz podgrzewam sobie tylko codziennie).
W kazdym razie jest psem po przejsciach, mieszkala na ulicy i podejrzewam, ze nie jadla tam codziennie ;).


psiak po przejsciach, nie martw sie wiec, jest przyzwyczajona do głodowki, jak zgłodnieje to karme zje. nic jednak nie zaszkodzi bys porozmawiała z wetem. nasz nam tak poradził i poskutkowało. za bardzo rozczulalismu sie nad psiakiem. fajnie ze przygarnełas psiutka. wiecej osób zamiast pytac skad wziasc tanio lub bez rodowodu powinno wybrac sie do schroniska.
leonberger.go.pl
 

Postprzez draca-ena 10 cze 2008, o 22:26

Pani wet jest zdecydowanie za karma u niej ;). Zwlaszcza, ze poczatkowo miala schudnac (wiadomo, trudno jest dobrze wszystko porcjowac przy gotowanym, a jesli pies ma jeszcze schudnac to ojojoj ;)), ale po sterylce aborcyjnej ubylo jej 2 kg i ma wage idealna bez odchudzania :lol:.
I sprostuje, ze nigdy nie byla w schronie- adoptowalam ja z domu tymczasowego, ktory to dom wzial ja z ulicy ;).

Bedzie trza ja przetrzymac, po prostu wolalam aby po tej sterylce, podczas brania antybiotykow, mi sie tak nie przegladzala, tylko miala ta stala pore (z drugiej strony chce jej ten tryb dnia uregulowac tez, takze z jedzeniem ;)).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez leonberger.go.pl 11 cze 2008, o 10:17

draca-ena napisał(a):Pani wet jest zdecydowanie za karma u niej ;). Zwlaszcza, ze poczatkowo miala schudnac (wiadomo, trudno jest dobrze wszystko porcjowac przy gotowanym, a jesli pies ma jeszcze schudnac to ojojoj ;)), ale po sterylce aborcyjnej ubylo jej 2 kg i ma wage idealna bez odchudzania :lol:.
I sprostuje, ze nigdy nie byla w schronie- adoptowalam ja z domu tymczasowego, ktory to dom wzial ja z ulicy ;).

Bedzie trza ja przetrzymac, po prostu wolalam aby po tej sterylce, podczas brania antybiotykow, mi sie tak nie przegladzala, tylko miala ta stala pore (z drugiej strony chce jej ten tryb dnia uregulowac tez, takze z jedzeniem ;)).

schron czy tymczas jednego psiaka na ulicy mniej, bedzie mu u ciebie duzo lepiej niz tam. wiecej osob powinno tak robic a nie kupowac psa za 200-300 zł na targu. w ten sposob bedzie mniej handlarzy i mniej schronisk.
co zas sie tyczy weta i karm- nie chce napisac ze probował wepchnac ci karme weterynaryjana ktora jest dosc droga. nie kazdy wet jest uczciwy i nie kazdy to oszust, bardzo łatwo kogos obrazic. na wszelki wypadek odwiedz inna klinike. zobaczysz co powie inny lekarz. moze twoj pupil wymaga czegos poza normalna dystrybucja? a jesli nie to tez doradzi co podawac psu. nasz nam zalecił nie szlec po dorosnieciu psa. przez 18 mc karmilismy royalem a teraz idzie arion + czasem tran dla dodania omega3 wiec wydatki na karme sa o polowe nizsze niz poprzednio. psiak ma wyniki super. siersc piekna, psiak zdrowy i dobrze rozwinięty (championat w 4 wystawy dowodem ze taka dieta sprzyja rozwojowi psa).
czy odchudzac łatwo sprawdzisz po zeberkach :D jesli na boczkach czuc pod palcami to ok, jesli jest tłuszczyk to wiecej ruchu i mniej karmy, jesli nie chce suchej - gotuj płucka, troszke marchewki, troszke tranu dla witaminek. plucka sa zalecane wlasnie na diete odchudzajaca dla psa, nie maja tluszczu, sa duze objetosciowo a lekkie.
leonberger.go.pl
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints