jak często karmić szczeniaka?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberger.go.pl 9 cze 2008, o 10:21

zdarzyło mi sie ze byłem na przeswietlenieu z moim psiakiem u Pana Siembiedy. to jeden z najlepszych w polsce spec. od przeswietlen i dysplazji. czekajac na nasza kolej pomagałem przytrzymac na stole 4 mc owczarka. lekarz juz przed przeswietleniem powiedział ze ma klopot. przeswietlenie tylko to potwierdziło, szczeniak miał o 1 cm krotsza noge. wet ktory skierował wlasciela tez cos podejrzewal, nie podobał mu sie szczenior. weterynarze sa rozni. sa naciagacze-partacze i sa fachowcy ktorzy kochaja swoja prace i nie przekłada sie to na wysokosc rachunku do zapłacenia. mieszkam we wrocławiu i korzystam z "Vetan-a" ja sam chcialbym sie tam leczyć :lol:
popytaj. nie wierze ze jest tylko jeden wet ktorego mozna polecic i ktory rozumie ze srednia krajowa tak naprawde zarabia niewiele osob w polsce :D
i by ktos nie pomyslał ze kozystam z niego tylko ze wzgledu na ceny: Pani Ania jest dobrym fachowcem, nawet jesli sie zdarzy ze nie jest czegoś pewna, zrobi wszystko by psiaka wyleczyc, skieruje do odpowiedniego specjalisty, pomeczy prof. na akademi rolniczej itd. a do tego jest strasznie sympatyczna. potrafi zadzwonic do domu z pytaniem czy psiakowi lepiej po lekach. achhh chiałbym by moj lekaz rodzinny tez taki był. marzenia :( [/b]
leonberger.go.pl
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gosinka 11 cze 2008, o 20:49

Pytał się ktoś ile podawać gotowanego. Wcale nie na oko!
Trzeba znać wagę psa - tyle ile pies wazy w kg tyle dag mięsa potrzebuje dziennie. To jedna trzecia, kolejna część to warzywa, kolejna to ryż, ew. makaron, ew. kasza gryczana.
Przykład - pies ważący 35 kg potrzebuje ok. 1 kg żarełka dziennie, w tym 35 dag mięsa, 35 dag warzyw, 35 dag wypełniacza. W zależności od tego ile posiłków jada, na tyle się to dzieli. Oczywiście to tego różne dodatki, typu witaminki, olej z pestek winogron, żółteczko raz w tygodniu, siemię lniane itp. itd.
Zastrzegam, że to zalecenia dla psa już wyrośniętego, podejrzewam że szczeniakom należy to trochę zmodyfikować, czyli trochę więcej, ale nie sądzę aby więcej niż 25%
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

?

Postprzez palemka16 14 cze 2008, o 09:42

Czy 3 tygodniowe szczeniaki mogą pić wode??
palemka16
 

Re: ?

Postprzez Ania_Ś 14 cze 2008, o 17:38

palemka16 napisał(a):Czy 3 tygodniowe szczeniaki mogą pić wode??

A po co mają pić wodę :?: Mleko im jest potrzebne :!:
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Gość 18 cze 2008, o 15:36

a od ilu miesięcy można karmić psa karma dla dorosłych psów np.z puszki mój 3 miesięczny mieszaniec je nadal karmę"junior"jednego rodzaju...czy mogę już mu powoli kupować urozmaicona "dla dorosłych psów"??
Gość
 

Postprzez draca-ena 18 cze 2008, o 16:06

Przeciez to jeszcze szczenior, karma dla szczeniat jeszcze jak najbardziej odpowiednia.

O ile wiem, przejsc na karme dla doroslych powinno sie wtedy, kiedy psiak juz nie rosnie. I o ile wiem, duze rasy rosna dluzej. Ale i tak proces ten trwa ok. roku (mniejsze psy w wieku doroslym oczywiscie)? Tu nie jestem pewna.

Edit: Znalazlam takie cos.
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez m.m 18 cze 2008, o 19:51

Zazwyczaj na opakowaniu karmy producent określa wiek psa, od którego można mu daną karmę podawać.
3 miesięczny psiak nie powinien jeszcze jeść karmy dla psów dorosłych.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez olwo 19 cze 2008, o 09:06

Tak z ciekawości... Jaką karmę dajesz psiakowi :?:
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints