jak często karmić szczeniaka?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

jak często karmić szczeniaka?

Postprzez mójnowynick 26 maja 2008, o 14:25

witam. mam dwumiesięcznego spanielka (sunia). jest u mnie juz od tygodnia i jak do tej pory (do dzisiaj) sama gotowałam dla niej jedzonko (ryż+trochę kaszy+marchewka+mięsko z kurczaka). jednak dzisiaj kupiłam suchą karmę dla szczeniąt Eukanuba. Na niej jest napisane, że szczeniak w wieku 2 m-cy powinien zjadać dawkę 135 gram tej karmy w dawkach podzielonych w ciągu dnia. Domowe żarełko podawałam suni 3-4 razy dziennie. Ile razy mam podawać suchą karmę, tak samo?
dzięki za odpowiedzi bardziej doświadczonych posiadaczy czworonogów
pozdrawiam:)
magda
mójnowynick
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2008, o 14:02

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Veroonica 26 maja 2008, o 14:38

Trzymaj się dalej tego że podajesz suni gotowane jedzonko 3 razy dziennie.
Suchą karmę możesz jej rozłożyć na porcje np. 3x dziennie po 45g jako taki smakołyk po jedzonku gotowanym.
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Diana S 26 maja 2008, o 15:21

Veroonica napisał(a):Trzymaj się dalej tego że podajesz suni gotowane jedzonko 3 razy dziennie.
Suchą karmę możesz jej rozłożyć na porcje np. 3x dziennie po 45g jako taki smakołyk po jedzonku gotowanym.


Dlaczego sucha karma jako smakołyk po jedzeniu?

sucha karma możnę śmiało podawać jako normalny posiłek.

Jeżeli ktos nie gotuje.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Veroonica 26 maja 2008, o 15:41

Zrobi jak będzie uważała.
Może podać jako normalny posiłek lub też po jedzeniu, jeśli pies będzie miał ochotę. :)
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez cockermanka 26 maja 2008, o 17:03

Przede wszystkim musisz zdecydować,jaki sposób żywienia przyjmiesz.
Jeśli zamierzasz przestawić małą tylko na suche,to musisz robić to systematycznie,stopniowo zamieniając proporcje gotowanego i suchego.
Jeśli ma jeść mieszane,to część posiłków gotowanych zastąp suchym (też stopniowo).
Acha - wyrzuciłabym kaszę z jadłospisu - dodałabym biały ser i surowe żółtko ze dwa razy w tygodniu.
Dwumiesięczny szczeniak powinien jeść minimum 4 razy dziennie.

Veroonica nie bardzo rozumiem Twój zamysł...podając sucha po posiłku dojdzie do tego,że pies będzie prezekarmiony,a to w okresie intensywnego wzrostu nie jest korzystne dla stawów - nawet u spaniela...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Postprzez Diana S 26 maja 2008, o 17:19

Veroonica napisał(a):Zrobi jak będzie uważała.
Może podać jako normalny posiłek lub też po jedzeniu, jeśli pies będzie miał ochotę. :)


Ale po co podawać po posiłku? sucha karma to kolejne jedzenie... (posiłek)

Pies zawsze bedzie miał ochote na żarełko.... a co za tym idzie z psa szybko zrobisz toczącą się beczkę.

Gdybym zastosowała się do Twojej rady przy mojej Zarze (jak była szczeniakiem) to miałabym baryłkę już teraz....

Bo jeść to ona mogłaby bez przerwy....
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Veroonica 26 maja 2008, o 17:57

No ok mój błąd... :D
Ale na opakowaniu pisze aby karmę podawać w dawkach podzielonych w ciągu dnia. Czy do tego mamy się stosować tylko wtedy gdy pieskowi nie podajemy gotowanego jedzonka :?: :P
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Diana S 26 maja 2008, o 20:14

Veroonica napisał(a):No ok mój błąd... :D
Ale na opakowaniu pisze aby karmę podawać w dawkach podzielonych w ciągu dnia. Czy do tego mamy się stosować tylko wtedy gdy pieskowi nie podajemy gotowanego jedzonka :?: :P


Dokładnie...

sucha karma jest posiłkiem... jeżeli ktos nie gotuje... dawkę dzienną rozdzielasz sobie w ciągu całego dnia...

Moje jedzą tylko suche... dawka dzienna jest rozłożona na dwa posiłki...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez mójnowynick 26 maja 2008, o 20:15

cockermanka napisał(a):Acha - wyrzuciłabym kaszę z jadłospisu - dodałabym biały ser i surowe żółtko ze dwa razy w tygodniu.
Dwumiesięczny szczeniak powinien jeść minimum 4 razy dziennie.

..


czy ten biały ser mam dodać suni do gotowanego ryżu z mięskiem? czy jakoś osobno podawać?
zamierzam docelowo karmić małą przewagą suchego pokarmu, a raz na np. dwa dni podawać jakieś dania gotowane. może tak być?
aha i jeszcze jedno pytanie. Nuka dostała strasznego łupieżu na zadzie i grzbiecie. w sumie to nie wiem czy to jest łupież, bo jak do mnie przyszła to miała zupełnie czyściutką skórę (sprawdzałam). myślę, że popełniłam błąd żywieniowy, bo przez pierwsze dwa dni poiłam sunię wodą z krowim mlekiem (jakoś wydawało mi się że nie lubi samej wody). chyba od tego mleka dostała uczulenia na skórze. wczoraj ją oglądałam i ma rozdrapaną skórę aż do krwi, zrobił jej się strupek:( czy mogę jej podawać zwykłe wapno w syropie na uczulenie? może jej przejdzie po wapnie? kupiłam takie najzwyklejsze, bezsmakowe wapno i mam zamiar jej je podać jutro po porannym posiłku. czy uważacie, że jej nie zaszkodzi? proszę o odpowiedź i dzięki :)
mójnowynick
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2008, o 14:02

Postprzez cockermanka 26 maja 2008, o 20:34

mójnowynick napisał(a):czy ten biały ser mam dodać suni do gotowanego ryżu z mięskiem? czy jakoś osobno podawać?

Ja szczeniętom daję biały ser (co kilka dni dodaję do niego surowe żółtko) np.jako drugie śniadanie albo podwieczorek - jako oddzielny posiłek.
mójnowynick napisał(a):zamierzam docelowo karmić małą przewagą suchego pokarmu, a raz na np. dwa dni podawać jakieś dania gotowane. może tak być?

Myślę,że lepiej by było,gdyby codziennie pies dostawał podobny jadłospis - czyli np. 2 x suche,raz gotowane,raz biały ser. Takie przestawianie co dwa dni - szczególnie u szczenięcia może nie najlepiej wpłynąć na układ trawienny.
mójnowynick napisał(a):aha i jeszcze jedno pytanie. Nuka dostała strasznego łupieżu na zadzie i grzbiecie. w sumie to nie wiem czy to jest łupież, bo jak do mnie przyszła to miała zupełnie czyściutką skórę (sprawdzałam). myślę, że popełniłam błąd żywieniowy, bo przez pierwsze dwa dni poiłam sunię wodą z krowim mlekiem (jakoś wydawało mi się że nie lubi samej wody). chyba od tego mleka dostała uczulenia na skórze. wczoraj ją oglądałam i ma rozdrapaną skórę aż do krwi, zrobił jej się strupek:( czy mogę jej podawać zwykłe wapno w syropie na uczulenie? może jej przejdzie po wapnie? kupiłam takie najzwyklejsze, bezsmakowe wapno i mam zamiar jej je podać jutro po porannym posiłku. czy uważacie, że jej nie zaszkodzi? proszę o odpowiedź i dzięki :)

Krowie mleko często jest powodem biegunek,być może że jest powodem odczynu alergicznego...ale może tez się okazać,że psica jest uczulona na mięso drobiowe...
Może to też być taka reakcja na stres związany ze zmianą domu...
Jeśli to takie wapno w syropie dla dzieci,to myślę że możesz podać.
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Postprzez priboj 26 maja 2008, o 23:38

Podepne się pod temacik o żarełku

A co sądzicie o podawaniu psu ryżu gotowanego, kurczaka z dosypką małej ilości suchej karmy ??

Pytanko bo do końca nie wiem ile małej (9 tyg.) podawać tego jedzonka gotowanego ?? Ważyć jakąś ilość na wadze czy w tych pojemnikach co do karmy dodają odmierzyć ??

Zawsze daje jej na oko (około pół woreczka ryży tj. jakieś 50g+troszke mięska i troszke suchej karmy)
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez aGula1810 4 cze 2008, o 14:18

Na oko????
O jo joj,
na opakowaniu karmy masz tabelę żywienia
oraz powinieneś dostać od sprzedawcy miarkę
Instrukcja jest prosta,
wystarczy znać WAGĘ psa i nazwę karmy
no i dopasować to do tego co znajdziesz na miarce
Pozdrawiam
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

Postprzez priboj 4 cze 2008, o 20:35

Tylko, że suchej karmy daję mu mało - w większości to właśnie ryż i mięsko kurczaka.
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Diana S 5 cze 2008, o 13:14

priboj napisał(a):Tylko, że suchej karmy daję mu mało - w większości to właśnie ryż i mięsko kurczaka.


No to po prostu gotujesz... ok. Obrazek

Ja nie gotuję.... (nie mam na to czasu) podaję suchą.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez priboj 5 cze 2008, o 22:03

tak w większości to żarełko gotowane - tylko jaka powinna byc tego miarka, aby psiaka nie przekarmić i żeby gruby nie był :-)

Ile mu sie nałozy tyle zje. Dostaje 3 razy dziennie, nie jest podkarmiany pomiędzy posiłkami i widze, że to mu starcza ale troszke sie boje zeby za dużo nie dostawała psinka moja - nie chce kulki tylko psas :-)

Dużo sie rusza na dworze z moim synem wariuje albo ze mną :-)



Za 3 tyg. ostatnie szczepionko (wścieklizna) i dawaj dusza na długie spacery po lesie :-)
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints