labrador jedzenie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

labrador jedzenie

Postprzez ewa000 15 lip 2008, o 13:27

mam takie pytanie jak odzywiac doroslego labradora bo brakuje juz mi pomyslow a chcialbym cos zmienic ?
ewa000
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 13:02

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 15 lip 2008, o 14:11

a czym do tej pory jest karmiony?
pies nie potrzebuje urozmaiceń i zmian, im bardziej stały rodzaj pokarmu - tym lepiej dla psiego żołądka :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: labrador jedzenie

Postprzez Luśkaa 20 lip 2009, o 12:33

ewa000 napisał(a):mam takie pytanie jak odzywiac doroslego labradora bo brakuje juz mi pomyslow a chcialbym cos zmienic ?


Cóż... ja osobiście polecam karme peedigre senior . Jest na prawdę bardzo dobra ! Chociaż ja za miesiąc będe miała małego Labradorka ! ; ) Jest duży wybór tych karm, więc myślę, iż Twój pies na pewno w nich zasmakuje !

To zbilansowane jedzenie dla psów starszych powyżej 8 roku życia, które zawiera: specjalną kompozycję witamin i minerałów; dodatek niezbędnych kwasów tłuszczowych wspomagających mobilność ruchową psa; delikatne granule zapewniające lepsze przyswajanie pokarmu; mniej kalorii, aby zapobiegać nadwadze. Dostępne w smaku: z jagnięciną i ryżem.
Ostatnio edytowano 20 lip 2009, o 12:55 przez ValdeQ, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Scaliłem dwie wypowiedzi
Luśkaa
 

Re: labrador jedzenie

Postprzez ValdeQ 20 lip 2009, o 12:58

A dlaczego polecasz akurat tę karmę, która nie cieszy się dobra opinia wśród znawców? Chyba nie na podstawie reklamy? Dlaczego polecasz dla psa w nieznanym wieku karmę typu "senior"? Jakie masz doświadczenie w żywieniu żeby coś polecać?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: labrador jedzenie

Postprzez TLx4ku 21 lip 2009, o 07:18

Mam takie pytanie odnośnie podawanie ciągle tego samego pokarmu. Dlaczego uważa się że jedzenie dla psa nie powinno być urozmaicone??
Ostatnio próbuje karmić psa gotowym BARF-em i tam wręcz trzeba urozmaicać pokarm. tz. Dawać różne mięsa, podroby itd...


Proszę o odpowiedź...

Pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Re:

Postprzez Mrówka 21 lip 2009, o 08:09

pauli napisał(a):a czym do tej pory jest karmiony?
pies nie potrzebuje urozmaiceń i zmian, im bardziej stały rodzaj pokarmu - tym lepiej dla psiego żołądka :)



nie byłam bym w 100% pewna. Przecież psu też potrzebne są witaminy? Powinien jeść nabiał mięso? tzn. ja się za bardzo nie znam ale tak czytałam :) Pozdrawiam.
Mrówka
 

Re: labrador jedzenie

Postprzez mArGoSiA 21 lip 2009, o 11:08

Potrzebuje witamin ale częste zmiany pokarmu powodują biegunki.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: labrador jedzenie

Postprzez TLx4ku 21 lip 2009, o 12:50

Ale czym nazywamy częste zmiany pokarmu np:
Worek karmy 15kg, po tym worku jakaś inna karma
albo
Codziennie inne mięso (gotowy Barf) . . .

Brak dolegliwości przy bardzo zróżnicowanym pokarmie !

Więc nie rozumie o co chodzi z tym stałym pokarmem..Proszę o wyjaśnienia

Pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Re: labrador jedzenie

Postprzez Mrówka 21 lip 2009, o 14:45

TLx4ku ;) chodzi o to że stałe pokarmy to np.
Śniadanie: karma z wątróbką
Obiad:Wątróbka
Kolacja: znów "coś z wątróbką"
Przekąski: wątróbka...
A przecież pies potrzebuje jakiś odmian nie?

;) Pozdrawiam :)
Mrówka
 

Re: labrador jedzenie

Postprzez mArGoSiA 21 lip 2009, o 17:25

Pies nie potrzebuje odmian. Pies to nie człowiek i jego organizm inaczej reaguje na zmianę pokarmu.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: labrador jedzenie

Postprzez pauli 21 lip 2009, o 19:26

pies nie potrzebuje odmian, pies to nie człowiek i tyle.
stały pokarm - to zbilansowane [czyli bogate w witaminy i minerały o właściwych proporcjach białka, tłuszczy i węglowodanów], ale jednorodne pożywienie. czyli - albo stale sucha dobrej jakości karma w ilości odpowiedniej do wieku i wagi psa, albo stale gotowane psie jedzenie. mieszanie urozmaicanie dodawanie dziwnych rzeczy - typu zgarnianie psu do miski resztek ze stołu - nie, bo może rozregulować psie trawienie. pewnie - są psiaki, które mają żołądki z żelaza i mogą zjeść wszystko i nic im nie jest. mój taki nie jest - tak długo jak długo dostaje tylko swoje jedzenie - jest z trawieniem a więc i z kupami ok.

ja wypowiadam swoje zdanie, pewnie w oczach niektórych jestem ortodoksem w kwestii żywienia - bo pies to pies, ma dostawać psie i żadnych ludzkich bajerów - żadnych wędlin, żadnych przypraw, żadnych słodyczy. ale wydaje mi się, że po to się ma psa, by o niego dbać i karmić świadomie - i myśleć o tym, co się będzie działo z psimi nerkami i wątrobą, gdy pies będzie miał te naście lat :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: labrador jedzenie

Postprzez Mrówka 22 lip 2009, o 09:45

stały pokarm - to zbilansowane [czyli bogate w witaminy i minerały o właściwych proporcjach białka, tłuszczy i węglowodanów], :) O to mi chodziło. POŻYWIENIE MA BYĆ ZBILANSOWANE ale nie tak żeby np.żaden z posiłków nie zawierał białka czy czegoś innego ? nie ?
Mrówka
 

Re: labrador jedzenie

Postprzez TLx4ku 22 lip 2009, o 13:53

To bardzo poważnie brzmi: "zbilansowany" :) :) Na jednej ze stron o Barfie jest napisane że to tekst wymyślony przez producentów karm. Nasi dziadkowie, rodzice wychowali psy bez ZBILANSOWANYCH karm. Karmiąc normalnym jedzeniem, odpadkami itd. Ich psy były zdrowe, żyły 15lat :) Teraz "nowoczesne" psy karmione ZBILANSOWANYMI karmami są chorobliwe, mają problemy ze stawami, kościami, sierścią itd....

Dla mnie ten argument jest najważniejszy przeciwko WSZYSTKIM karmom (nawet tym najlepszym jak Orijen, Biomill itp)


Pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Re: labrador jedzenie

Postprzez ValdeQ 22 lip 2009, o 14:15

TLx4ku napisał(a):To bardzo poważnie brzmi: "zbilansowany" :) :) Na jednej ze stron o Barfie jest napisane że to tekst wymyślony przez producentów karm. Nasi dziadkowie, rodzice wychowali psy bez ZBILANSOWANYCH karm. Karmiąc normalnym jedzeniem, odpadkami itd. Ich psy były zdrowe, żyły 15lat :) Teraz "nowoczesne" psy karmione ZBILANSOWANYMI karmami są chorobliwe, mają problemy ze stawami, kościami, sierścią itd....


TLx4ku, masz rację... do pewnego stopnia. Ja widzę w tym rozumowaniu pewne luki:
:arrow: "Jedna ze stron o Barfie" jest tak samo wiarygodna jak strony "producentów karm", nie bardziej. Czyli jeśli sluchamy argumentów jednych, słuchajmy tez i drugich.
:arrow: "Zbilansowany" odnosiło się do diety ludzkiej zanim w ogóle wymyślono gotową karmę dla zwierząt. Słowo to oznacza "zrównoważony".
:arrow: Psy nasze współczesne nie są tymi samymi psami, co psy naszych dziadków, pod względem genotypów i fenotypów. Tak jak i my, ludzie.
:arrow: Nawet te "odpadki" naszych dziadków miały zupełnie inny skład (bardziej zbilansowany?) niż nasze współczesne odpadki.
:arrow: Stwierdzenie, że psy karmione gotowa karmą chorują, a karmione odpadkami są zdrowe jest nieuprawnionym uogólnieniem.

Zgadzam się w zasadzie w 100% z dwoma tezami:
:arrow: Gotowe karmy są produkowane z niepełnowartościowych składników (czyli odpadków).
:arrow: Niektóre słowa są zawłaszczane przez korporacje i zaburzają nam normalny odbiór rzeczywistości.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: labrador jedzenie

Postprzez TLx4ku 22 lip 2009, o 19:25

Hey.

Ja nie stwierdzam że BARF jest super i tak powinno się karmić psy. Ja mówię ogólnie o karmieniu psów domowym sposobem! Tz. Kawał mięsa, ryż,makaron, warzywa,owoce...

Ja od pewnego czasu swojego czworonoga karmię BARF-em i jestem zadowolony ale ABSOLUTNIE nie stwierdzam że to jest najlepsza opcja! Zgadzam się z tobą że tu także działa marketing.(taki już ten nasz współczesny świat) :)

Człowiek się rozwiną, ewoluował co w czasie tej ewolucji jadł!??na pewno niczego nie bilansował, nie liczył kalorii !! Współczesny człowiek liczy kalorie, bilansuje jedzenie a wygląda coraz gorzej, jest coraz słabszy, brak mu kondycji, choruje itd...Co tu dużo ukrywać sami się trujemy jedząc przetworzone jedzenie! Marketing działa niestety daliśmy się wciągnąć po same uszy do tego bagna !

Wiadomo jak karminy psa odpadkami z naszego stołu (cukierki, chleb, ziemniaki, ciasteczka, kawałki pizzy) to faktycznie niezbyt mądrze robimy !

Zgodzę się że uogólniać nie można. Pies jest taki jak dba o niego właściciel. Ale ja nie znam zdrowego psa który je wyłącznie suchą karmę...Ale to mówię na podstawie własnych obserwacji, doświadczeń.


Pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości

paw prints