labrador jedzenie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: labrador jedzenie

Postprzez ValdeQ 22 lip 2009, o 21:04

Osobiście znałem rottweilera, który był karmiony przez całe życie wyłącznie suchą karmą, wyłącznie tanią z supermarketu, taka przy której Pedigree to rarytas. Do tego nigdy nie był szczepiony, u weta chyba nigdy nie był. Przeżył 11 lat, co jak na tę rasę jest całkiem dobrym wynikiem, a że znałem go te całe 11 lat to mogę zaświadczyć, że nie chorował. Raz miał kleszcza i złapał od niego babeshiozę, z której wyszedł o własnych siłach.

Uwaga: nie namawiam nikogo do takiego chowu psa. Chciałem tylko pokazać, że na każdy pogląd znajdzie się kontrprzykład.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: labrador jedzenie

Postprzez Flavii 10 lis 2009, o 12:58

Mam pytanko, Kilka dni temu "przyszedł do nas piesek -labrador, dorosły... Nie jestem znawcą psów więc nie mam pojęcia ile może mieć, Zrobiłam ogłoszenia ale nikt się nie zgłosił, więc prawdopodobnie u nas zostanie, przeczytałam że nie należy mieszać karmy suchej i gotowanej no u nas było różnie gdyż nie sądziłam że zostanie, a nie chce go oddawać do schroniska. Poczekamy jeszcze kikla dni i pewnie pojedziemy z nim do weterynarza, ale do czego zmierzam, otóż nie wiem jaką diete ten piesek miał do tej pory, ale wygląda na zadbanego ma obroże ale bez danych właściciela, więc czym powinnam go karmić do czasu wizyty u weterynarza, kiedy ten mam nadzieje mi powie coś więcej...??
Flavii
 

Re: labrador jedzenie

Postprzez ValdeQ 10 lis 2009, o 15:37

Co do właściciela, obejrzyj czy nie ma tatuażu w uchu lub pachwinie, a jak będziesz u weta to również czy nie ma czipa.

Jeśli wygląda na dorosłego - podawaj karmę dla dorosłych. Karm 2 razy dziennie, a jeśli jest wychudzony - 3 razy. Nigdy 1 raz dziennie.

Z tym mieszaniem to się nie przejmuj. Dla porządku możesz podawać raz dziennie suchą, a drugi raz gotowane, możesz też karmić tylko gotowanym (wtedy suplementujesz witaminy i minerały) albo tylko suchą. Suchą karmę staraj się kupić w sklepie zoologicznym, nie spożywczym. Kup mały worek, np. 3 kg, bo nie wiadomo co mu smakuje. Świeża woda zawsze dostępna. Obserwuj czy nie ma biegunki lub innych objawów złego przyswajania, czy nie puszcza bąków. To jest zawsze objaw złego odżywiania, nigdy nie jest "normalne u psa".

Powodzenia i pisz na forum jak się zwierz chowa.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: labrador jedzenie

Postprzez mArGoSiA 10 lis 2009, o 15:39

Jeżeli nie wiesz czym pies był karmiony to i tak zapewne biegunki nie unikniesz. Możesz mu podawać zarówno jedzenie gotowane jak i suche i właściwie wizyta u weterynarza nie musi zmieniać psiego jadłospisu. Jeżeli zdecydujesz się na jedzenie gotowane to np. ryż,mięsko,warzywa +witaminy jeżeli sucha karma to też jakaś dobra tzn. nie Chaapi i inne marketówki.

Sprawdź u weta czy pies nie ma czipa bo może jednak ktoś go szuka skoro miał obrożę. Zgłoś też ten fakt w schronisku,może tam się zgłosi jego właściciel. Będziesz miała spokojne sumienie :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints