jak długa kwarantanna?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

jak długa kwarantanna?

Postprzez km 15 lip 2008, o 15:42

Witam Wszystkich Forumowiczów,
Zwracam się do Was z prośbą o poradę i informację, dotyczącą okresu kwarantanny po szczepionkach szczenięcych.
Mam 9 tyg. Labradorka i jest już po 2 serii szczepionek - i tu pojawił się problem - jeden lekarz powiedział, ze po tym szczepieniu mogę spokojnie wychodzić z psem na dwór, z zachowaniem ostrożności w kontakcie z innymi psiakami. Drugi powiedział, ze to zdecydowanie za wcześnie, ze trzeba poczekać do 3 szczepionki.
Minął już tydzień od drugiego szczepienia i na razie dzielnie siedzimy w domku, ale szczeniaka roznosi energia, wiec myślimy o wstępnych jakiś spacerkach.
Jakie są Wasze doświadczenia? co doradzacie - zostać do końca w domku, czy zacząć chodzić na pierwsze spacery?!
Dodam tylko, ze mieszkam w dużym mieście, gdzie psiaków dookoła jest całe mnóstwo :)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, k.
km
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 15 lip 2008, o 16:34

a czy to 3 szczepienie to wścieklizna tylko czy wirusówki inne też?
jak tylko wścieklizna - ja bym już wychodziła 10 dni po ostatnim szczepieniu, z zachowaniem ostrożności oczywiście ;)
jak czekają was jeszcze wirusówki - ja bym jeszcze siedziała w domu :) lepiej chuchać na zimne i psiaka wymęczyć w domu - niż później żałować..
pozdrawiam :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints