Czym zacząć karmić 3tyg. Dobermana ???

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Czym zacząć karmić 3tyg. Dobermana ???

Postprzez Ropuch 25 lip 2008, o 11:56

Witam wszystkich posiadaczy swoich pupili :) Od dzisiejszego dnia posiadam Dobermana z mieszanką owczarka...Jest to młoda psinka i chcę dobrze zadbać o jego jadłospis... Chciałem zapytać czy mogę kupić mu gotową karmę z mięskiem,ryżem i jakimiś warzywami temu młodemu szczeniakowi :?: I jak długo mogę go tym karmić :?: Dziękuje za szybkie odp :!: :wink:
Ropuch
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 25 lip 2008, o 12:20

zasadniczo to 3 tygodniowy pies [nie pomyliłeś się? 3 tygodnie a nie 3 miesiące?] powinien jeszcze ssać matkę. więc to co ma jeść to zależy od tego ile on w końcu ma :) bo jak 3 tygodnie to skąd masz takie niemowlę? :roll:
na rynku jest mnóstwo lepszych i gorszych karm suchych - zajrzyj do wątku o nich i tam na pewno ktoś ci doradzi ;) no i czym teraz go karmisz? czym karmiła go osoba u której dotąd przebywał? nie powinno się drastycznie zmieniać rodzaju jedzenia bo mogą być rewolty brzuchowe ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez leonberg 25 lip 2008, o 12:58

Ropuch
mleko dla szczeniat RC, nie wiem tylko czy jest w sprzedazy poza klubem hodowców RC?
jedyna jakie jest na allegro to:
http://www.allegro.pl/item406246088_mle ... oclaw.html
nie wiem nic na temat jakosci tego mleczka, bedzie na pewno lepsze niz zadne.

jesli psiak ma 3 tyg to tylko to ew z miksowane z karma dla szczeniaczków ale to dopiero od 4 tyg.
skad ty masz takiego malucha :?:
czy zdajesz sobie sparwe ze za szybkie odsadzenie od suki i brak rodzenstwa ma bardzo duzy wpływ na psychike psiaczka? to ma byc doberman, rasa dosc agresywna a na dodatek zmieszny z jakim innym psem. mozesz miec w przyszłosci klopoty z opanowaniem psa.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Ropuch 25 lip 2008, o 13:15

Ojjj dzięki wielkie za rady ^^ macie racje pomyliłem się ma on 3 miesiące :) Przpraszam i jeszcze raz dziękuje za waszą pomoc ! :) :oops:
Ropuch
 

Postprzez leonberg 25 lip 2008, o 13:28

3 miesiace to normalny wiek. szczenior nie potrzebuje mleka. mozesz mu gotowac jedzonko lub kupic gotowa karme. nie oszczedzaj. psiak by był zdrowy musi miec na czym urosnac. czym był karmiony przez hodowce? podawaj to samo a chcac zmienic karme dodawaj nowej systematycznie az zastapisz stara. szkoda ze nie zainteresowałes sie tym zanim wziełes psiaka :cry:
przyłoz sie w wychowaniu, dobermany potrafia byc słodkie ale moga byc tez groznie. twoj bedzie takim, jakim go wychowasz.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pauli 25 lip 2008, o 13:44

uf, to dobrze że to pomyłka :) więc w takim razie zajrzyj do działu o karmach, tam na pewno ktoś ci coś poleci ;)
leonberg - coś kiepsko szukasz ;) :lol:
http://www.allegro.pl/item404377653_royal_canin_mleko_1_stage_milk_0_4_kg.html
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Ropuch 25 lip 2008, o 14:01

Oooo w tej chwili karmie go taka karmą, którą można przegotować...główne składniki to ryż,zmielone mięsko i jakieś warzywa :) Smakuje mu ^^ Jest baardzo silny heh ^^
Ropuch
 

Postprzez leonberg 25 lip 2008, o 15:01

no to mnie zaskoczyłas :-D
myslałem ze RC nie jest dostepne poza oficjalna dystrybucja. dla hodowców sa specjalne opakowania i warunki umowy zabraniaja odsprzedazy innym.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Ropuch 25 lip 2008, o 21:55

jeszcze mam prośbę ! :) Zna ktoś przepis na jakieś jedzonko dla takiego psiaka ? Sam spróbował bym mu zrobić ^^ Proszę podajcie jakiś :) :roll:
Ropuch
 

Postprzez pauli 26 lip 2008, o 00:18

Ropuch napisał(a):jeszcze mam prośbę ! :) Zna ktoś przepis na jakieś jedzonko dla takiego psiaka ? Sam spróbował bym mu zrobić ^^ Proszę podajcie jakiś :) :roll:


ja gotowałam gotuję i póki będę mogła - będę gotowała ;) jestem zwolennikiem samodzielnie przygotowywanego jedzenia a nie suchych chrupek ;) ale jak chcesz karmić gotowanym - skonsultuj to z wetem - zapytaj o preparaty mineralno-witaminowe [dla malucha fosforan wapnia!!], które trzeba dodawać żeby psiak zdrowo rósł ;)
a przepis? to zależy jakie mięsko. kurczak, wołowina, serca wołowe i cielęce. do wyboru do koloru, do czego masz dostęp ;)
proporcje powinny być mniej więcej takie: 50% ryżu [ryż jest najlepszym dodatkiem, może być ostatecznie makaron - ale szybciej się psuje, kasza nie], 25% warzyw [marchew, buraczki] i 25% mięsa.
przy gotowaniu kurczaka - na pozostałym rosołku można ugotować od razu ryż ;) bardziej opłaca się gotować na raz więcej, potem popakować w jakieś pojemniki i mrozić. gotować psu, a zwłaszcza szczeniakowi który wcina z 5 razy dziennie - to się można zaharować :)
mam nadzieję że nie namieszałam, ale pora późna.. :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Ropuch 26 lip 2008, o 04:47

Dzięęęki wielkie ^^ :) Zaraz ide na zakupy po składniki :wink: Tylko czekam,aż sklepy otworzą bo w lodówce dla małego póki co nycz ne widze :? W nocy zjadł mi cały jogurt naturalny :roll:

Przepis na pewno świetny :D Dziękuuje :)

PS.
Mój znajomy ma 4 tyg. szczeniaczka, zastanawia się czy można już go kąpać...Lub używać jakiegoś preparatu na pchły... Wie ktoś coś na ten temat :?: :arrow:
Ropuch
 

Postprzez pauli 26 lip 2008, o 09:44

jak nie będzie miał biegunki po tym jogurcie - to śmiało w niego pchaj taki jogurt i biały ser [chudy lub półtłusty, tłusty za tłusty ;)] nawet codziennie :) dla szczeniaka to bardzo dobre jedzonko :)

Ropuch napisał(a): Mój znajomy ma 4 tyg. szczeniaczka, zastanawia się czy można już go kąpać...Lub używać jakiegoś preparatu na pchły... Wie ktoś coś na ten temat :?: :arrow:


4 tygodnie? czy 4 miesiące? :wink: bo 4 tygodnie to z mamą powinien być.
jak pies jest bardzo brudny i śmierdzący to trzeba wykąpać, delikatnie, w specjalnym szamponie dla szczeniąt, po kąpieli dokładnie wysuszyć żeby się nie przeziębił [mimo upałów może go przewiać ;)]. a preparaty na pchły? dla 4 tygodniowego? to zajrzyj do wątku o pchłach i kleszczach, ale wydaje mi się że to za małe dziecię na krople przeciw insektom :roll:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints