Jak przyzwyczaić psa do nowej karmy?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Jak przyzwyczaić psa do nowej karmy?

Postprzez Gość 10 sie 2008, o 16:45

kupiłem husky ma on 11miesięcy i nie chce jeść nowej karmy. Poprzedni właściciel mówił że go karmił karmą TESCO najtańszą. Ja mu kupiłem Chappi i nie chce jej jeść. Jak go nauczyć żeby jadł nową karmę?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 10 sie 2008, o 16:54

Proponuje nie karmić psa karmą Chappi/Pedigree ani innymi marketowymi bo to same chemikalia. A w jaki sposób przyzwyczajasz psa do nowej karmy?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Jak przyzwyczaić psa do nowej karmy?

Postprzez Spanielu$Koczka 10 sie 2008, o 17:48

Anonymous napisał(a):kupiłem husky ma on 11miesięcy i nie chce jeść nowej karmy. Poprzedni właściciel mówił że go karmił karmą TESCO najtańszą. Ja mu kupiłem Chappi i nie chce jej jeść. Jak go nauczyć żeby jadł nową karmę?

Ja proponuje stopniowo wprowadzać nową karmę, tzn. tą starą podawać z nową(ale na pewno nie może być to Chappi, raczej eukanuba, acana, hill's, purina) przy czym tej nowej dawać coraz więcej... aż całkiem zaprzestać podawania starej. Myślę, że kilka dni wystarczy do całkowitego przerzucenia się na nowe jedzienie. Tak przynajmniej kazał robić mi wet, bo wcześniej mój pies też był karmiony "marketówkami".
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 10 sie 2008, o 18:19

tylko te karmy są trochę drogie po wychodzi około 10zł za kg za tyle to ja mogę kupić boczek psu i będzie bardziej zadowolony niż z tej karmy. Nie ma jakiś tańszych karm a dobrych??
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 10 sie 2008, o 18:21

Boczek też nie jest zdrowy dla psa. Popatrz na ceny karmy Brit,jest w miarę dobry jakościowo i niedrogi.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Spanielu$Koczka 11 sie 2008, o 09:55

Anonymous napisał(a):tylko te karmy są trochę drogie po wychodzi około 10zł za kg za tyle to ja mogę kupić boczek psu i będzie bardziej zadowolony niż z tej karmy. Nie ma jakiś tańszych karm a dobrych??

rozumiem, że podane wyżej przeze mnie karmy są "droższe", ale nie wyobrażam sobie karmić psa Chappi.. może lepiej gotuj domowe jedzienie psu? ryż, marchewka, kurczak, Twój pies ma już prawie rok, dlatego możesz dać jeszcze np. groszek, czy nawet korzenia pietruszki (to wszystko gotowane i bez żadnych przypraw)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez leonberg 11 sie 2008, o 13:10

bardo przepraszam lecz co do cen karm i kosztów utrzymania psiaka, był czas do namysły przezd jego wzieciem. teraz twoim obowiazkiem jest zapewnienie psu opieki a w tym odpowiedniej karmy, dostosowanej do jego rozwoju. jesli nie wydasz na karme to w przyszłosci prawdopodobnie trzeba bedzie płacic za jego leczenie. proponuje wizyte u dobrego weta by ocenił stan jego zdrowia i sprawdził czy nie potrzebuje dodatkowych suplementów by ewentualnie nadrobic braki. by obnizyc koszt karmy, kupuj ja w duzych opakowaniach. cena za kg bedzie mniejsza. pamietaj by u weta porównac skład karm ktorymi chciałbys karmic oraz porównał dzienna zalecana dawke ( czesto tanich karm podaje sie wagowo wiecej oraz trzeba uzupełniac ich skład suplemaentami co jest dodatowym kosztem ). to co wydaj sie drogie na poczatku wcale takim byc nie musi. w necie kupisz taniej ni w sklepie i dostarcza ci do domu. karma o gorszej jakosci mozna karmic psa po zakonczeniu jego rozwoju lecz nigdy karmami z marketu. pierwsze 2 lata sa najwazniejsze, to one decyduja min. o urodzie i zdrowiu twojego psa. tym bardziej ze kupiłes psa od byle kogo ( zaden szanujacy siebie i swoje psy hodowca nie karmi takim badziewiem!!!!! ) musisz liczyc sie z niespodziankami zdrowotnymi ktore moga w kazdej chwili wyskoczyc i lepiej im zapobiegac niz leczyc bo kosztuje to wiele wiecej pieniedzy nie mówiac o bolu na ktory moze byc narazony psiak. podsumowujac, nie oszczedzaj na zdrowiu psiaka albo poszukaj mu szybko innego domu jesli kwota 200-300 zł mc jest za duza na jego utrzymanie, pluszowa maskotka na regale potrzebuje jedynie odkurzenia co jakis czas.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez bjossa 17 sie 2008, o 18:50

nic dziwnego, że nie chce Chappi. Też bym nie chciała karmy, która jest zła jakościowo.

jeśli chcesz psa karmić dobrze a tanio to polecam Brita. Pamiętaj że takiego chappi podajesz wiecej niż karmy dobrej jakości i mimo że jest tańsza to dawkowanie wcale taniej nie wychodzi. Dodatkowo karmienie psa Chappi może zaowocowac sporymi problemami ze zdrowiem w przyszłości.. a leczenie tanie bynajmniej nie jest. teraz gdy pies jest w okresie intensywnego wzrostu powinien sie dobrze odżywiać. Masz psa, wiec o niego odpowiednio zadbaj. Taniej wychodzi psa dobrze karmić niż źle.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez _m_ 22 sie 2008, o 09:20

Dog Chow Puriny jest tanszy, a nie nalezy do tych z polki marketowych.

Ja osobiscie uwazam, ze z tak karma to tak nie do konca jest. Tzn jezeli piesek nie ma zadnych potrzeb zeby mu podawac caly czas dobra karme to ja oczywiscie nie podawala bym chappi, ale kupila worek dobrej karmy i podawala np. co jakis czas. Standardowo dawalabym jakies miesko z warzywkami i ryzem, lub kasza, jakis serek bialy. Na forum ( juz nie pamietam czy tutaj) wet zalecil nawet podawanie kartoflii, dla psiaka ktory ma alergie, bo tak jak sam mowil, burek na wsi (bez urazy) je to co ludzie, a jest zdrowy i dozywa nawet ponad 20 lat.

Ja podzielam ten swiatopoglad, sama mialam psiaka ktory byl karmiony domowym zarekiem i dozyl 18 lat. Nigdy na nic nie chorowal. Ja to sobie tak wyobrazam, ze mi daja tylko sucha karme, to chybabym umarla. Niestety ja mojej psince musze dawac sucha dobra karme, ale to dlatego, ze musze (zalecenie weterynarza, a ich trzeba sluchac).

Mozesz podawac do tej karmy jakies witaminy, ale UWAGA bardzo latwo jest przewitaminowac psiaka, dlatego podawaj wg opakowania, a najlepiej zapytaj sie weta.

Fakt jest taki, ze ile wlascicieli tyle szkol zywienia, jedny podaja tylko sucha karme, inni tylko domowe. sam zdecyduj.

Jesli chodzi o przyzwyczajenie psiaka to tylko stopniowo, nie nagle!! Bo nagle to po... :lol:

A tak w ogole to czy ten temat nie powinien byc w "zywieniu"??
:?
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tęczova 22 sie 2008, o 09:34

Ten temat jest w żywieniu :)

--

Zgadzam się z tym o burku...
Moja mama opowiadała mi, że mieli kiedyś
takiego psa, który zjadał resztki z obiadu
i zdechł ze starości. Ale to nie jest reguła
mogło się trafić tak, że znalazło by się tam coś
trującego dla psa i koniec.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints