YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Sissy 19 sty 2009, o 15:14

Dokładnie to co Marta powiedziała.
Tylko jedno ale-Marta nie uwzględniła,że włosy yorków się przetłuszczają,więc kąp9iele powinny być troszkę częstsze. Raz na miesiąc wystarczy.
A co do uszek-pomaga podgalanie ich.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 19 sty 2009, o 20:07

Sissy napisał(a):Dokładnie to co Marta powiedziała.
Tylko jedno ale-Marta nie uwzględniła,że włosy yorków się przetłuszczają,więc kąp9iele powinny być troszkę częstsze. Raz na miesiąc wystarczy.
A co do uszek-pomaga podgalanie ich.


Tak samo pomoże wiązanie mocno kitki na czubku głowy :| czcze gadanie. Będą miały stanąć to same staną.
I przetłuszczanie się włosów nie uzasadnia kąpiel np co tydzień. Odpowiednia pielęgnacja, czesanie zapobiega przetłuszczaniu się włosa.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roksana789 19 sty 2009, o 20:22

No nie do końca czcze, podgalanie uszu zniejsza obciężenie uszek i łatwiej stają pamiętajmy że Yorkom cały czas rośnie włos
Roksana789
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sty 2009, o 12:37

Postprzez mwijatak 19 sty 2009, o 21:06

Roksana789 napisał(a):No nie do końca czcze, podgalanie uszu zniejsza obciężenie uszek i łatwiej stają pamiętajmy że Yorkom cały czas rośnie włos


Nie jestem ani miłośnikiem yorków ani hodowcą, ale mam przyjemność pojawiać się na wystawach wśród wyżej wymienionych. To co słyszę z ich ust jest załamujące :? To jest pies, na dodatek terrier a to co robią ludzie i hodowcy z tą rasą jest przerażające :idea: Nie jestem ani za podklejaniem uszu (tyczy się to wszystkich stojącouszych ras) ani za podgalaniem po to żeby stanęły (ze względów higienicznych, estetycznych inna sprawa - sama swojej seterce podcinam włos na uszach, bo wszystko w nich przynosi) ani za wiązaniem kitek, kręceniem papilotów etc. To co ma stanąć i tak stanie bez naszej pomocy :idea: Chyba, że wynika to z braku wapnia to inna sprawa. A jeśli nie stanie najwyraźniej tak mu było pisane :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sissy 20 sty 2009, o 11:30

ALe wiązanie kitek to nie tylko dla ozdoby. Jako,ze yorki posiadają bardzo długi włos,wchodzący w oczy,to owa kitka zaprzestaje temu.
Poza tym standard rasy tego wymaga. Tak samo jak stojące uszy.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mwijatak 20 sty 2009, o 18:26

Sissy napisał(a):ALe wiązanie kitek to nie tylko dla ozdoby. Jako,ze yorki posiadają bardzo długi włos,wchodzący w oczy,to owa kitka zaprzestaje temu.
Poza tym standard rasy tego wymaga. Tak samo jak stojące uszy.


Może niedługo we wzorcu znajdzie się taka wzmianka :?: Raz byłam przy ringu podczas oceny i sędzia kazał zdjąć wszystkie kokardki, spineczki i gumeczki, więc ze standardem nie ma to nic wspólnego. A wiele psów ma wchodzący włos w oczy i jakoś nie widzę ponów, briardów itp. ras z gumeczkami na głowie. Poza tym przy oczach włosy można przystrzyc tak jak podgolić uszy co Roksana789 wcześniej wymieniła.
Poza tym większość pytań dotyczy psów nie posiadających metryki w związku z czym dyskusję można uznać za niebyłą, bo jak można rozmawiać o czymś co nigdy może nie mieć miejsca. Może mu uszy staną a może nie... a może jutro będzie padał deszcz a może będzie świeciło słońce...

Koniec :idea:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tęczova 20 sty 2009, o 18:51

Osobniki wystawiane niejednokrotnie wymagają upinania długiej szaty, aby zbyt długi włos nie powodował np. łzawienia oczu.


więc chyba może tak być :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Karma

Postprzez maal 5 cze 2009, o 15:15

też mam yorka ma on nie całe 16 tygodni. I wiem już sporo na temat tej rasy psów. Nie tylko sucha karma, trzeba mu dać trochę też zmiekczonej bo jesli bd jadł same suche jedzenie to mogą im sie "popsóć" zęby, tak samo jak mojej koleżanki yorkowi się "popsóły" i mowieli mu wymienic na sztuczne za tysiąc zł. więc to troche sporo kasy .
maal
 

Re: Karma

Postprzez Sissy 5 cze 2009, o 18:07

maal napisał(a):Nie tylko sucha karma, trzeba mu dać trochę też zmiekczonej bo jesli bd jadł same suche jedzenie to mogą im sie "popsóć" .


Co za bzdura :roll:
Zmiękczoną(tzn. rozmoczoną w wodzie) suchą karmę jedzą szczenięta,które jeszcze nie nauczyły się samodzielnie ,,chrupać'' karmy w swej normalnej postaci. Jedzenie tylko suchej karmy nie wpływa na psucie się zębów.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Jowizna26 29 lis 2009, o 19:48

Mały szczeniak york,do 7tyg,powinien jesc karme Royal Canin dla szczeniaków,piszą do 5 razy dziennie,ale nie które yorki jedza 3 razy dziennie.Karma powinna być namoczona,nie za dużo wody.Karme zalewamy gorącą wodą ,wtedy karma lepiej pęcznieje,zostawiamy do ostygnięcia!
Gdy piesek skończy 8tyg,można podawać juz mu karme suchą,ale zawsze obok musi stać miseczka z świeżą wodą,gdy wody brak pieskom psuja sie nerki i oczywiscie jak każdy zwierzak lub człowiek musi pić wode pare razy dziennie.
Gdy szczeniak nie ma przykrego zapachu,nie musimy pieska kąpać zbyt często!Kąpiel zaczynamy pierwszą 0d 10-12 tyg.
Do tego czasu,gdy np:piesek drapie sie,ponieważ swędzą go pchły,możemy zakupić spray na pchły dla Yorków(HILTON)koszt.ok.10zł(zapach cytrynowy)
Weterynarze ,mówią,ze nie trzeba golić uszek by stanęły i ,że stana napewno w 4 -5 miesiącu napewno.Ale ,każdy robi jak uważa,nigdzie nie jest napisane,ze nie wolno golić uszek to tylko nasza indywidualna sprawa jak chcemy,aby nasz piesek wyglądał;P
Przycinanie pazurków-W Pazurkach jest rdzeń(jeśli przytniemy za mocno pazurki to poleci trochę krwi a taką łapke musimy wsadzić np:w mączke ziemniaczaną
Uszy zakraplamy wtedy ,gdy zauważymy wydzielinę-gdy jej nie ma uszka są zdrowe i nie ma potrzeby zakraplać!
Po ukończeniu 8 tyg-suchą szczoteczką dla piesków(do żebów)zaczynamy uczyc pieska mycia ząbków,poprzez częste wkładanie szczoteczki do ust,piesek wtedy gryzie,po 12tyg.możemy nałożyć odrobinę pasty dla szczeniąt.
Piesek mając 7-8 tyg ,może jesć już kurczaka gotowanego,małe kawałeczki,jajko na twardo(drobno posiekane)
serca(drobiowe)tez w kawałeczkach-do tego możemy ugotować troszke białego ryzu lub makaronu,ale pamiętaj ryż lub makaron musi być rozgotowany!!!i tez makaron dusimy na drobno!!!
Możemy zetrzeć surową marchewke(na papke)-wymieszać z ryżem!
Ogólnie poza tym może jesć,biały i żółty ser(białko bardzo potrzebne)
Niedawać Mleka!!!!!!!!!!!-Słodyczy-!!!!!!!!!!!!!!!-Potraw z przyprawami!!!!!!!!!!!!!!!!!Śmierc dla pieska to kośći drobiowe,mogą przebić jelita;/
Mam nadzieje,że pomogłam;P
Jowizna26
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Dominika:) 1 sty 2010, o 21:09

Witaj! :D Gdy kupowałam yorka to była pokazana matka(gdy właściciel nie pokaazał by matki powinnaś sie o to upmnieć!)
Gdy go kupiłam piesek miał kwarantanne i nie wychodzil na dwór 3 dni ponieważ był szczepiony:) na poczaątku aby nie siusiał naszych rzeczy podkładalimsmy gazety tak ten pan z hodoli nam radził:) ja mojego pieska od pierwszego wyjscia na dwór uczyłam go chodzic na smyczy uczyłam go aby szedł przy nodze itp:
Gdy wychodoze z moimi pupilkiem na dwór to nie musze go barać na smycz ponieważ idzie koło nogi bo jest tego nauczonyy od malenńkiego:)ja kompie psa co 2 tyg ponieważ york nie ma zwykłej sierści tylko prawdziwe włosy!Hodwaca doradził mi aby jadł karme ''Royal Canin na szczeniaczków""
Chciałam rónwiez przypomnieć ,żę psy o rasie york nie może jeść wszystkiefgo ponieważ te psy śą pardzo delkiatne i gdy cos złego zjedzą może to odchorować!
Ja mojemu yorkowi daje takie małe białe kościki można je zanleść w karzdym sklepie zeologicznym oraz nie raz dostaje takie malłe szczoteczki które zapobieguja próchnicy zębów
Dominika:)
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez mArGoSiA 1 sty 2010, o 21:30

A z jakiej hodowli masz pieska? 8)
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez yorczek9 2 sty 2010, o 13:42

zajrzyj na mój blog wszystko tam będzie a co do jedzenia dawaj mu mleko,jakąś karme dla szczeniaków,(najlepiej royala) czyt.rojala. ale to później a na początek : mleko,no tą karme w mleku, mieso trochce a reszte znajdzesz na moim blogu tu masz link : http://yorki-psiaki.bloog.pl wszystko znajdziesz tam mam nadzieje że pomogłam :mrgreen: :mrgreen:
yorczek9
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez mArGoSiA 2 sty 2010, o 15:14

Niekoniecznie musi być Royal. Są inne,o wiele niekiedy lepsze karmy. I mleka też się nie zaleca.

Karmę w mleku?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Mam Yoreczke Dejzi

Postprzez emilia-hodowca 18 lut 2010, o 17:10

YORKA kąpie się wtedy kiedy jest brudny. Brudny jest wtedy kiedy się w czymś wytarza albo jego sierść pozostawia ślad na ludzkiej, głaszczącej go dłoni.
Jak zbędnego papierka nie ma (dla ogółu czytających - rodowodu/metryki) to mogą mu nigdy nie stanąć, więc zbędne Twoje pytanie o to. Dawaj mu pokarmy bogate w wapń.
Jak skóra pieska się łuszczy i ma "upież" to trzeba iść do lekarza, bo to znaczy, że YORK jest chory.
Nie da się oduczyć psiaka siusiania na dywany i podłogę. Da się za to wychodzić z pieskiem tak często żeby nie zdążył nasiusiać na dywan lub podłogę. Czyli po każdym jedzeniu/spaniu/zabawie. Na początek tak wychodzi, że co godzinę.[/quote]




Yorkshire terrier ma włos a nie sierść !!!!!!!!!!!!!
więc jak sie nie znasz to nie pisz!!!!! :|
emilia-hodowca
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron