YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez anetitol1 22 paź 2010, o 19:25

droga Sissy jeśli chodzi o włos yorka i ludzki to nie dokładnie o to mi chodziło ale w pewnym sensie masz racje :) powinnam w tej kwestii się najpierw zastanowić jak powinnam napisać to co miałam do przekazania za co wszystkich przepraszam. to prawda każdy sam powinien dobrać sobie odpowiednią częstotliwość kąpieli dla swojego pupila np. mój psiak ma średniej długości włos i uwierz mi na słowo że musi być on wykąpany raz w tygodniu w przeciwnym wypadku jest on bardzo niemiły w dotyku i śmierdzi, wiem że każdy pies jest inny jak i również brudzi się inaczej. Pragnę podkreślić że po odpowiednich zabiegach po kąpieli psince nic się nie stanie i nie dostanie on zapalenia płuc ale trzeba pamiętać żeby zawsze dobrze i w odpowiedni sposób wysuszyć yorka, a przez okres zimowy najlepiej kąpać psiaka wieczorem tak żeby przez noc zdążył ochłonąć.
anetitol1
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez piesek 29 paź 2010, o 19:14

Ja myśle że kupywać yorkowi do żywienia czeba : twaróg,suchom karme,witaminy,smakołyki.
Szampony i odżywki :Senso, wiem tylko to bo daje swojemu yorkowi ten szmpon ale żadnych odżywek jego włosy są jakie są.
Prosze nie spożywać yorkom szamponów z zologicznego ale od fryzjera.
O yorka czeba dbać ale nie zabardzo tylko to co pisalam.
I tak o w sprawie legowiska musi być mięciutka i wygodna jeżeli nie to york przeyjdzeie do łózka.
Ostrzegam że yorkom nie można dawać sórowych mięs ani szynek tylko pare drobiu .
Jeżeli york ma problemy z jedzeniem to czeba jechać do weterynarza bo yorki często chorują.
Mój york ma 3 lata i bardzo lubi spać zawsze bierze 8 misiów i z nimi śpi.
Aha yorki w Chinach były wykożystywane do łapania szczurów i mysz są sprytniejsze od kota i potrafią bardzo dużo.
Natomiast yorki miniatórki są jak wiem leniwe i sie boją a zwykłe są agresywne i czasem spokojne.
Yorki mają przednie łapki i tymi łapkami potrafią bardzo badrzo dużo.
No to tyle o yorkach napisała eym wiencej ale nie moge .
Dowiecie sie jak bedziecie mieć yorka .
piesek
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Sissy 30 paź 2010, o 13:57

Komentować nie będę, bo sama nie wiem, czy śmiać się, czy płakać :roll:
Piesek wspomniał o tym, co nurtuje mnie od dłuższego czasu-jak to jest z podawaniem psu drobiu? Co prawda Gość je zaleca, ale myślę,że się nie obrazi, jeśli nie uwierzę :wink: Nie ukrywam,mój pies czasami drób jadał(pierś z kurczaka). Słyszałam jednak(już sama nawet nie wiem,gdzie-albo u weta,albo w zoologiku),że karmienie psa wszelkiego rodzaju ptactwem może prowadzić do alergii skórnych i ogólnych problemów zdrowotnych ze skórą. Czy to prawda?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez anetitol1 4 lis 2010, o 19:56

york miniaturka??? nie ma czegoś takiego jak york miniaturowy bo po prosu ten niby mini to najczęściej najsłabszy szczeniak z miotu, według standardów wystawowych york ma być tej normalnej wielkości a te niby mini są od ręki dyskwalifikowane. więc podsumowując te yorki miniaturki niby leniwe są zwyczajnie na coś chore i trzeba się z takim psem pofatygować do weta bo na bank coś takiemu psiakowi jest, yorki z reguły są bardzo żywiołowe w takim stopniu że czasem mamy już dość zabawy a nasz pupil ciągle tryska energią nawet po intensywnym dwu godzinnym spacerze.
anetitol1
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Izabela M&L 11 maja 2011, o 19:27

mój maluch ( york ) miał od urodzenia podgalane uszka ponieważ kupiłam go od fryzjerki :)
teraz ma piękne stojące uszy - nie polecam zadnych klei bo to psa okropnie męczy . Jak nie wieżycie sami sobie poklejcie uszy tym dziadostwem !! Gdyby to mój york mial klapnięte i gdyby golenie nic nie pomogło dałabym my spokój od jakiś głupich gumek czy klei i kochalabym go takim jakim jest :)
Mam ogromne doświadczenie w opiece nad tą rasą ( bo miałam kilka tych psiaków ) i moge dać dużo cennych rad . Jeśli ktoś chciałby się mnie zapytać coś w dziedzinie tych psiaków służe e - mail'em : izziy@wp.pl
gorąco polecam :)
Izabela M&L
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Kasiak321 20 lut 2013, o 20:50

leonberg napisał(a):jeśli założymy że Yorkshire Terrier jest psem, to częste kąpiele nie wyjdą mu na zdrowie a więc wiedza Sissy jest jak najbardziej wystarczająca.
jeśli jednak Yorkshire Terrier jest tylko maskotką właściciela, to kąpiel raz w tygodniu to stanowczo za mało! ja swoje misie kapałem częściej, nawet 3 razy dziennie jak mnie naszła ochota a inne pluszaki ( takie w typie misia ) kąpałem tylko raz w tygodniu. po 2 latach jednak z przedszkola przenieśli mnie do szkoły i nie mogłem już kąpać swoich maskotek wraz z innymi dziećmi.
ciekawi mnie kiedy York zostanie znów psem i zacznie być traktowany jak każdy inny pies myśliwski, któremu po częstych kąpielach w szamponach i odzywkach grozi przeziębienie i choroby skórne. :evil:
psy kapiemy tylko gdy jest to niezbędne! usuwanie naturalnej warstwy tłuszczu ze skóry i włosa tuz przy skórze, naraża psa na marzniecie. błoto i piach wyczesuje się po obeschnięciu.
psy wystawowe to inna bajka, te niestety kapie się często. w Polsce są dozwolone kosmetyki poprawiające "urodę" i właściciele z nich korzystają. jednym z podstawowych zabiegów poprawiających wygląd sierści jest kąpiel i suszenie.

I tutaj się okropnie mylisz ! Fakt że yorki sa hołubione przez właścicieli ale to nie świadczy wcale o tym żeby ich właściwie nie pielęgnować! Yorki mają włos a nie sierść ( nie mają podszerstka) dlatego już po tygodniu ich włosy się kleją i zwijają w kołtuny. Gdybyś nie wykąpał yorka przez miesiąc jak to się czyni u innych ras to masz pewne że Twój york nadawał by się tylko do ogolenia maszynką na 5 mm długości włosa.
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez cockermanka 21 lut 2013, o 10:33

Kasiak321, yorki mają sierść jak każdy pies. Tyle tylko, że nie mają podszerstka. Znam yorki kąpane co 2 miesiące i jakoś wcale nie muszą być golone maszynką :roll: , z włosem nic złego się nie dzieje - ale podstawą pielęgnacji jest regularne czesanie i nie dopuszczenie do skołtunienia się sierści. Częste kąpiele bez rozczesania to jest dopiero dramat!
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Kasiak321 23 lut 2013, o 19:54

Nie wyobrażam sobie rozczesać yorka po 2 miesiącach jego nie kąpania. Mówię tu oczywiście o psie z długim włosem. Co do sierści ..... może się mylę :) ale na co dzień mam styczność i z yorkami i z innymi psami jak na przykład westy i powiem Ci jedno jest różnica między sierścią a włosem. Zresztą zapytaj obojętnie jakiego właściciela który ma yorka - nigdy Ci nie powie że jego pies ma sierść tylko że ma włos. :)
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez cockermanka 25 lut 2013, o 00:37

Kasiak321 napisał(a):Nie wyobrażam sobie rozczesać yorka po 2 miesiącach jego nie kąpania.

Nie musisz :P
Kasiak321 napisał(a):Co do sierści ..... może się mylę :) ale na co dzień mam styczność i z yorkami i z innymi psami jak na przykład westy i powiem Ci jedno jest różnica między sierścią a włosem.

Rzecz w tym, że to są po prostu różne gatunki sierści :mrgreen:
Kasiak321 napisał(a): Zresztą zapytaj obojętnie jakiego właściciela który ma yorka - nigdy Ci nie powie że jego pies ma sierść tylko że ma włos. :)

:rotfl:
zapytaj każdego właściciela yorkopodobnego psa, a powie Ci,że ma rasowego psa :rotfl:
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Kasiak321 25 lut 2013, o 20:56

Powiem tak.... co się wypowiadasz odnośnie kąpania yorków skoro nigdy takiego psa nie miałaś? Wbili Ci w głowę pewnie na innych forach że yorki się kąpie tak samo jak inne psy co jest głupotą! Tyle w temacie.
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez cockermanka 25 lut 2013, o 22:55

Myślę,że o pielęgnacji nie tylko yorków wiem zdecydowanie więcej niż Ty. I nie czerpię tej wiedzy z for,a od fachowców z najwyższej półki (europejskiej) w branży groomerskiej na seminariach i warsztatach. Tyle ode mnie tym temacie, bo widzę,że szkoda mojego czasu...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Bokserunio 26 maja 2013, o 12:34

Oj nie ma się o co obrażać ;)Moim zdaniem nie można by najlepszym w wielu rasach psów. Najwięcej przydatnych informacji dostaniesz zawsze od hodowców danej rasy.
Bokserunio
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 17:08
Imię psa: Maurycy
Rasa psa: kundelek

Poprzednia strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

paw prints