Dylemat - nie wiem którą karmę wybrać?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Dylemat - nie wiem którą karmę wybrać?

Postprzez dariotka 10 wrz 2008, o 08:14

Co myślicie o tej karmie dla szczeniąt dużych ras?
http://www.kuchniapupila.pl/pies/karmy_ ... 1408047014
lub
http://www.kuchniapupila.pl/pies/karmy_ ... 1409064201
Mam 2-miesięcznego owczarka i nie wiem którą wybrać. Pomóżcie proszę.
dariotka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Rashi 10 wrz 2008, o 08:53

jezeli juz bym miala wybierac to orijen- slyszalam same pochlebne opinie
karma ProFormance tez jest dobra....
zobacz sobie karmy na telekarma.pl chyba taniej wychodza (http://www.telekarma.pl/p1464/orijen.pu ... 135.kg.htm)
zobacz sobie jeszcze karmy royal canin i acana
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez dariotka 10 wrz 2008, o 09:04

Dziękuję. Póki co karmię EUKANUBĄ ale hodowca poleciła mi PROFORMANCE z kolei ORIJEN też jestem zainteresowana. Pomyślę jeszcze nad ROYALEM.
dariotka
 

Postprzez Anashar 10 wrz 2008, o 14:57

Ja bym wybrał Orijen. jest lepsza od royala, bo bezzbożowa. w tej chwili na Polskim rynku jest mało takich karm. Ziarna zbóż dostarczają tanich kalorii (po to są używane), ale mają zbyt duża ilośc węglowodanów która może przyczynić się do otylości, cukrzycy i prowadzić w przyszłości do innych problemów zdrowotnych.

Dlatego ja jestem za karmami bez zbożowymi, jeżeli kogoś na nie stać. Bo to ta najwyższa półka. Z bez zbożowych są dostępne na naszym rynku Orijen i Taste Of The Wild. Z tych co znam ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez dariotka 10 wrz 2008, o 20:21

W obu tych karmach nie jest podane czy mają te odpowiednie składniki na stawy. Dla mnie jest to bardzo ważne. Teraz już sama nie wiem, czy w ogóle warto je kupować. Choć przyznam, ze już byłam w trakcie zamawiania ORIJENa. Będę również psu podawać ARTROFLEX, ale jeśli będzie w karmie też coś na stawy to sunia będzie dostawać w mniejszych ilosciach, by nie przedawkować. W EUKANUBIE są te składniki, ale nie jestem do niej ani do ROYALA przekonana. Co zrobić :(
dariotka
 

Postprzez Gość 10 wrz 2008, o 20:41

Rozejrzyj się po karmach Nutra Gold lub Acany - mają dla Large Breed Puppy specjalne karmy z bardzo dobrym (moim zdaniem) składem.
Gość
 

Postprzez dariotka 12 wrz 2008, o 14:56

Dziękuję za pomoc. Zdecydowałam się na Orijena. Jak się przejje to kupię Acanę lub Proformance. Zastanawiam się czy mogę mieszać dwie karmy Orijena i Proformance. Słyszałam, że wtedy nie jest tak wrażliwy na zmianę karmy na inną. Przypominam że to szczeniak 2-miesięczny.
dariotka
 

Postprzez Gosinka 14 wrz 2008, o 22:48

Szczerz mówiąc nie eksperymentowałabym tak. Karmy jednak różnią się składem i można niechcący wyrządzić psu krzywdę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dariotka 15 wrz 2008, o 15:30

Czekam na Orijena. Mam nadzieję że jutro dojdzie, ponieważ moja sunia strasznie się drapie po eukanubie. Mam nadzieję że na Orijena nie będzie uczulona. Gosinka posłucham Twojej rady i nie będę mieszać karmy. Jeśli chodzi o psy to nie mam doświadczenia a nie chcę żeby jej zaszkodziło.
Avatar użytkownika
dariotka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 15:20
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez EsHa. 18 wrz 2008, o 21:02

DObry wybór Ornijen ;) .
A jakiego masz tego owczarka :lol: :?:
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Valar 19 wrz 2008, o 08:41

Co do Orijena, to bardzo dobra karma, ale mój białas nawet nie chciał jej tknąć. Dariotka zajrzyj na forum bialasów, tam jest dużo rozważań na temat żywienia białasów :). Sama miałam na początku ciągłe dylematy...
Valar
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 09:05
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez dariotka 21 wrz 2008, o 17:15

EsHa. Mam białego owczarka szwajcarskiego 2,5-miesięcznego.
Valar niestety ale musiałam zrezygnować z Orijena. Nie wiem nawet czy mojemu białasowi by smakowało. Zamówiłam Proformance i jestem na etapie wprowadzania karmy, ale ma zmniejszony apetyt :( Moze jej nie smakuje :(
Myślę że jeśli będzie jeść większe dawki dzienne, to mimo wszystko zaryzykuję i kupię Orijena. Gdyby okazało się że Orijen uczula, to dawki będą na tyle duże że szybko skończy cały worek i nie będzie zalegać.
Avatar użytkownika
dariotka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 15:20
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Valar 21 wrz 2008, o 19:51

Dariotka, czy masz sunie z polskiej hodowli :)? Zajrzyj na forum białyowczarek.pl... :)
Valar
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 09:05
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez dariotka 21 wrz 2008, o 20:29

Valar, tak mam sunię z Polski. Najpierw zarezerwowałam w Czechach, ale okazało się że będzie z dłuższą sierścią, wiec zrezygnowałam. Mam krótkowłosą :)
Avatar użytkownika
dariotka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 15:20
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Alisha-Emma 13 kwi 2009, o 19:15

Białe szwajcary są cudowne :) Choć ja osobiście to wolę te z dłuższą sierścią. Ogólnie to bym poleciła Acanę, bo ona tez jest bez zbóż, ale dla białasa to nie jest dobry wybór, ponieważ ma za dużo Beta-karotenu i owczarki stają się kremowe, a nie białe.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości

paw prints
cron