Żywienie Samoyeda

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Żywienie Samoyeda

Postprzez Gość 29 wrz 2008, o 13:48

Chciałabym się dowiedzieć jakie karmy są najlepsze, przysmaki. Co najlepiej podawać szczenieciu i dorosłemu Samoyedowi.
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez dariak15 29 wrz 2008, o 14:26

ja polecam karme royal canin i eukanuba 8)
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Re: Żywienie Samoyeda

Postprzez leonberg 29 wrz 2008, o 14:44

Anonymous napisał(a):Chciałabym się dowiedzieć jakie karmy są najlepsze, przysmaki. Co najlepiej podawać szczenieciu i dorosłemu Samoyedowi.

a jaka informacje otrzymałes od hodowcy???
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 29 wrz 2008, o 15:10

Ja jeszcze nie mam pieska :lol:
Gość
 

Postprzez Psiarka 29 wrz 2008, o 15:22

Jeśli bierzesz psa od odpowiedzialnego hodowcy to z pewnością będzie on karmił psa jakąś karmą z wyższej półki :) Jeśli tak będzie to nie widzę powodu, aby zmieniać karmę.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez leonberg 29 wrz 2008, o 16:21

Anonymous napisał(a):Ja jeszcze nie mam pieska :lol:

wiec jestes jeszcze przed zakupem psiaka.
bardzo dobrze ze chcesz dowiedziec sie jak najwiecej ( stad pewnie twoje pytania? )
ja bym jednak zaczał od innej strony. czy odwiedziłes w domu hodowce? czy sprawdziłes w jakich warunkach sa wychowywane szczeniorki? ( kenel, garaz, piwnica czy hodowla domowa? ) czy hodowca zadbał o socjalizacje szczeniat? ( psiaki sa ufne, nie reaguja strachem na obcych, głosne dzwieki itd ) czy miot został zgłoszony do zk i czy uzyskasz metryczke psiaka? ( czy hodowla posiada przydomek zgłoszony do FCI a suka i rep uzyskały prawo do rozrodu ) czy hodowca rozróznia swoje psiaki, czy zna kazdego z zachowania, charakteru? czy jest w stanie dobrac szczeniora odpowiedniego do wymagan twojej rodziny?
rzeczy o ktoryh napisałem pozwola ci na wybranie odpowiedzialnego hodowcy, na ktorego bedziesz mógł liczyc w wychowaniu szczeniorka. od niego dowiesz sie jaka karma był dotychczas karmiony ( nalezy podawac ta sama by uniknac sensacji zoładkowych ), jak pielegnowac szczeniorka oraz na co zwracac uwage. jesli moge cie prosic to kup sczeniorka z rodowodem a nie w typie rasy. czesto cenny niewiele sie róznia a naprawde oryginalny i podobny to duza róznica, wieksza niz cena ktora sie róznia.
przydatne dla ciebie linki:

wybór hodowli http://psy24.pl/art.php?art=2502

wybór szczeniaka http://psy24.pl/art.php?art=337

a jesli masz zaciecie czytelnicze i chcesz naprawde wiedziec jak wybrac szczeniaka to link do całej seri o kupnie. jest tego sporo lecz warto poczytac. psiaka kupisz na całe zycie, jego zycie!
http://psy24.pl/art.php?dz=8
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 29 wrz 2008, o 20:24

Oczywiście jak mam kupować psa to albo z hodowli albo brać ze schroniska. Całkowicie uznaje i popieram akcje rasowy=rodowodowy i nigy nie wziełabym psa "rasowego bez rodowodu" zasilając tym samym kieszeń pseudohodowcy. Jak zaobserowałeś chcę się dowiedzieć jak najwięcej, mimo, że miot na który "poluje" jeszcze się nie urodził :lol: Dziękuje za linki, napewno przeczytam!
Gość
 

Postprzez leonberg 29 wrz 2008, o 21:22

w dobrej hodowli trzeba poczekac na psiaka. warto wiec rozmawiac z hodowca wczesniej. zycze ci wyboru towarzysza takiego jak sobie zamarzyłas.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 30 wrz 2008, o 11:49

Tak, wiem. Koresponduje z kilkoma hodowcami. Mam nadzieję, ze coś z tego będzie :D
Gość
 

Postprzez EsHa. 11 paź 2008, o 20:58

Będzie biegał w zaprzęgu (mam nadzieję, że tak...) ?
Bo tutaj w sumie najważniejsza jest aktywność ;) .
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints