Karma dla dużego psa . . .

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Karma dla dużego psa . . .

Postprzez Paulinka... 17 paź 2008, o 14:14

Jaką karmę polecacie dla 6 miesięcznego psiaka (suka) ? Waży ok 30 kg
Paulinka...
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 17 paź 2008, o 16:41

Ile osób tyle zdań. Pogrzeb w temacie po karmach, ściągnij próbki i sprawdzaj, która najbardziej pasuje Twojemu psu.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paulinka... 17 paź 2008, o 19:46

Aha , dziękuje.
Wiem , że nie może jeść Puriny. A innych karm suchych oprócz Eukanuby jeszcze nie próbowałam.
Paulinka...
 

Postprzez Atena 17 paź 2008, o 20:00

a czemu nie może? i której puriny?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Paulinka... 22 paź 2008, o 07:08

Hmmm to była chyba Purina Junior Dog Chow (dokładnie nie pamiętam , bo kupowałam ją jakieś 3 miechy temu)
Jak ją zjadła to były sensacje żołądkowe i musiałam z nią co 15 min wychodzić na dwór , a jak musiała zostać sama to zostawiałam ją na balkonie(dobrze że to był lipiec) :roll:
Paulinka...
 

Postprzez mArGoSiA 22 paź 2008, o 08:08

To się nie dziwię. Bo jest to karma pokroju marketowego. A ile pieniędzy możesz przeznaczyć na karmę?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Paulinka... 22 paź 2008, o 08:39

Myślę , że TYLKO na karmę (nie licząc smakołyków, kostek , uszu wędzonych itp) 50-70 zł miesięcznie - Chyba , że będzie potrzeba więcej :wink:

Moja sunia i tak nie je za dużo suchej karmy , więc jakieś 10 kg miesięcznie by nam wystarczyło :wink: ( jak nie mniej )

----------------------------------------------------
EDIT:

A tą karmę kupowałam w sklepie zoologicznym będąc całkiem zielona na ten temat , bo to mój pierwszy szczeniak i miałam do wyboru :
- Dog Chow
- Pedigree
- Eukanuba (tylko dla dorosłych psów)
- Royal Canin ( dla psów ras małych , a moja sucz zalicza się do dużych lub średnich)
Paulinka...
 

Postprzez mArGoSiA 22 paź 2008, o 08:55

Musisz się zdecydować czy chcesz karmić psa jedzeniem gotowanym [+suplementy] czy suchą karmą. Jeżeli suchą karmą to 50-70zł będzie mało,zresztą przy gotowanym również :wink: zawsze możesz zamówić karmę przez internet. Pedigee/Cappi/Purina Dog Chow nie polecam.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Paulinka... 22 paź 2008, o 09:06

Codziennie daje jej gotowany ryż z marchewką i jakieś mięsko (kurczak , rurki wieprzowe itp) i miskę karmy suchej ( jak narazie Frolic )

Na składniki na jedzenie gotowane nie patrzę , bo ryż marchewka , mięsko itp zawsze są w domu :wink: , więc na to z "psiego funduszu " nie idzie :lol: , ale chciałabym podawać jej czasami jakąś dobrą suchą karmę.
Paulinka...
 

Postprzez mArGoSiA 22 paź 2008, o 10:49

Ale do jedzenia gotowanego musisz dodawać suplementy. A co do karm to może Brit,Nutra etc.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Paulinka... 22 paź 2008, o 11:22

Właśnie co do suplementów - to muszę się udać do weta, żeby on przepisał mi suplementy czy kupić je w sklepie zoologicznym ?
Paulinka...
 

Postprzez leonberg 23 paź 2008, o 10:08

Paulinka... sprawa nie jest prosta.
jesli karmisz psiaka gotowanym a do tego na zmiane z suchym to dobranie suplemnentów jest dosc trudne. generalnie trzeba miec dosc spora wiedze w przypadku gotowania psu w okresie wzrostu. z tego co piszesz bedzie to spory psiak wiec najlepiej jak przejdziesz na RC lub Eulanube dla szczeniaków ras duzych. nie bedzie trzeba uzupełniac tych karm suplementami. jesli wybierzesz inna karme popros weta o uzupełnienie o brakujace składniki. jesli pozostaniesz przy gotowaniu sporo poczytaj i mecz weta. gdzie kupisz suplementy nie ma znaczenia, najwazniejsze jest jakie masz kupic :) nie oszczedzaj na karmie. twój psiak rosinie i potrzebuje do tego budulca. frolic nie jest tym co powinien jesc. po okresie wzrostu mozna "oszczedzac" i przejsc na karme tansza dobrana zgodnie z temperamentem psiaka ale najlepiej niech to nie bedzie frolic czy pedigre. jest sporo duzo lepszych karm niewiele drozszych. pamietaj ze przedawkowanie suplementów tez nie wyjdzie psu na zdrowie.
moj dziadek mawiał: nie wydasz na piekarza, wydasz na lekarza. ta zasade mozna zastosowac i w tym przypadku. nie oszczedzisz kupujac froloca czy gotujac psu marchewke. za jakis czas moze sie zdarzyc ze wiele wiecej wydzasz na weterynarza, czego tobie i twojemu psiakowi nie zycze. lepiej zapobiegac :)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez bjossa 23 paź 2008, o 14:47

narazie Twój pies jest w okresie wzrostu, lepiej dać mu coś solidnego do jedzenia aby miał prawidłowe wszystko w środku niż potem na weta wydawać. 50-70 zł miesiecznie to troche mało...
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Paulinka... 23 paź 2008, o 15:17

Ok. Jutro wybiorę się do sklepu zoologicznego i kupię karmę z RC lub Eukanuby ( zależy co będzie w sklepie) i przestawimy się na suchą karmę :wink:
Dziękuje za rady :D
Paulinka...
 

Postprzez leonberg 23 paź 2008, o 19:35

ceny w sklepach zologicznych wydrenuja ci kieszeń. nie zemdlej przed stojakami z karmą ;)
duzo taniej bedzie jesli kupisz na allegro czy w sklepie internetowym. dodatkowo im wieksze opakowanie tym taniej. nie bój sie kupic 15 kg lub nawet pakiet 2x15 kg. wyjdzie najtaniej.
np w Telekarmie na allegro ROYAL CANIN GIANT JUNIOR
2x15 kg kosztuje 309,00 zł a opakowanie 15 kg kosztuje 169,00 zł, dostawa w cenie.
dwa worki to zapas na ok. 2 mc. policz sobie ile pieniedzy wydasz na tania karme, dolicz suplementy ktore tanie tez nie sa i wyjdzie na to samo a przynajmniej bedziesz wiedziała ze psiak dostaje wszystko to co powinien.
jesli przejdziesz ylko na RC to po kilku dniach psiak zacznie strajkowac :) nie martw sie tym.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints