czym karmić 6 tygodniowego szceniaczka ??????????? pomóżcie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez jola 4 lip 2006, o 21:12

Rany zmien lekarza koniecznie :evil:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 18 sie 2006, o 12:40

Przenoszę z innego tematu:

Jola&Kris napisał(a):Witam,

mam Bernardyna, który ma 6 tygodni... wszędzie czytam, że najlepszym jedzeniem dla niego jest biały ser, bułka i mleko. Kiedy poszłam z Benią do weterynarza na szczepienie, powiedział, że karmię ją tragicznie i zaproponował mi suchą karmę z Royala Baby Dog dla ras ogromnych. Nie wiem co mam zrobić i czy weterynarz ma rację. Miałam troszkę wrażenie jakby chciał zrobić na mnie dobry interes (ponieważ u niego kupowałam karmę). Piesek na początku nie chciał jej jeść ale potem jak juz nie miała w misce oprócz tej suchej karmy to sie zmusiła i zjadła. Czy ta karma jest dobra? czy weterynarz ma rację? Co powinnam dać pieskowy do popicia - wodę czy mleczko? Woli mleko... :-) Bardzo prosze o pomoc !


basia_sz napisał(a):Absolutnie nie mleko :!: Dbaj o to, żeby miał zawsze w misce świeżą wodę i będzie ok. :D
No i ciesz się, że pieskowi zasmakowało, będziesz miała mniej roboty :P
A wet miał rację, karmiłaś psa tragicznie, biały serek można podawać, ale nie jako podstawowy składnik diety :roll:


Atena napisał(a):łomatko, jak tak czytam, czym niektórzy karmią swoje psy, to mi się włosy na głowie jeżą :shock: :ojej: Dziewczyno - wet ma rację, żadne bułeczki, twarożki i broń boże mleko :!: tzn może inaczej - twarożek można dać od czasu do czasu, bułeczkę również - najlepiej ususzoną, ale nie może to być JEDYNE pożywienie dla psa :!: i to jeszcze takiego bydlęcia, które potrzebuje teraz i przez kilkanaście następnych miesięcy prawidłowo zbilansowanego pokarmu, żeby dobrze rósł i nie miał kłopotów ze stawami :!: Powinnaś kupować karmę dla szczeniąt ras dużych/ogromnych (niekoniecznie Royala - poszperaj w necie, poczytaj, popytaj), ewentualnie po konsultacji z wetem, można podawać zapobiegawczo jakiś preparat na stawy, np. Arthroflex. A do picia oczywiście WODA, żadne mleko :!:


joan napisał(a):Takiemu małemu szczeniakowi powinnaś karmę namoczyć w ciepłej wodzie :!:


Atena napisał(a):
joan napisał(a):Takiemu małemu szczeniakowi powinnaś karmę namoczyć w ciepłej wodzie :!:

dokładnie. zapomniałam o tym napisać :oops:


Anonymous napisał(a):Heh dzieki kochani za odpowiedzi... pieska kupiłam od górala w Zakopanym, widziałam matkę i ojca Beni - są piękne. Dlatego chyba się posłuchałam... góral powiedział, żebym karmiła w ten sposób pieska do 2 miesięcy... wczoraj miał sraczkę, pewnie od tego mleka heh:(
Więc może ten weterynarz nie jest taki zły... :-)
Pozdrawiam serdecznie, na pewno będę tutaj zaglądać :D

P.S. ma 6 tygodni a już piszczy, sygnalizując, że chce siku, kochany i mądry psiak :D
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Milena5_12 22 sie 2006, o 19:43

Jeśli twój pies nie jest z ras dużych psow to gotowany kurzczak(bez kości!) i marchewka w zupełności starczy. A zeby odluczyć psa sikania w domu to musisz wyprowadzać go na dwor i jeśli się wtedy wysika to go pogłaszcz.
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez KasiK 23 sie 2006, o 19:33

Bez przesady... kości kurczaka mogą być niebezpieczne, ale jeśli są gotowane i z tych długich - np udowa.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez Mikruska 9 lis 2006, o 10:51

Niewiem czy jeszcze ktos tu zagla ale od jutra bede miala szczeniaka z schroniska Misiek ma 4 tygodnie i matka go odrzuciela nie chce juz go karmic.Aja niewiem czym go karmic :oops: Adokladniej mialam kiedys 9 szczeniat od mojej suni ale szczeniory karmilam sucha karma z mlekiem iszczeniaki wyrosly na piekne zdrowe duze psiaki. Tego maluch tez moge tak karmic??
Mikruska
 

Postprzez ValdeQ 9 lis 2006, o 11:18

W tym wieku powinien dostawać mleko zastępcze dla szczeniąt. Takie mleko robi m. in. Royal i Bosch.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Franciszka 19 lis 2006, o 19:45

Piesek w wieku 6 tygodni powinien jeść 6 razy dziennie. Najlepiej żeby to byłaa karma dobrej jakosci i odpowiednio dobrana do wieaku psa. Karme rozmiękczyć aby ta mala istota nie miała problemu z pogryzieniem. Do karmy dodaaaaaac drobniutko pokrojone mięsko drobiowe lub warzaywka...
Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą...
Avatar użytkownika
Franciszka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 lis 2006, o 17:08

Postprzez Echta 25 lis 2006, o 21:46

Ja swojemu gotuje ryz z malymi kawalkami kurczaka,PURINA dla szczeniaczkow-sucha karma,makarony,gotowane jajko,twarog...
A co do sikania to jest jeszcze za maly by go temu uczyc :D
W kazdym razie zaczynaj od czestego wyprowadzenia na dwor i chwalenie jak zrobi siu siu tam a nie w domu.
W kazdym razie moje psy dzieki temu sie nauczyly;)
Pozdrawiam.
=-=-=-=-=-=-=-=- Nie ma złych psów,są źli właściciele -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Avatar użytkownika
Echta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 lis 2006, o 15:58
Lokalizacja: Luboń k/PoZnaNiA

Postprzez mwijatak 25 lis 2006, o 23:09

Echta napisał(a):W kazdym razie zaczynaj od czestego wyprowadzenia na dwor i chwalenie jak zrobi siu siu tam a nie w domu.
W kazdym razie moje psy dzieki temu sie nauczyly;)
Pozdrawiam.


A wiesz co to jest kwarantanna :?:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

CZY KTOS WIE ILE WAZY DOROSLY LHASA-APSO?

Postprzez BETII 7 sty 2007, o 19:40

BARDZO PROSZE O POMOC,NIGDZIE NIE MOGE SIE DOSZUKAC WLASNIE TAKIEJ INFORMACJII JAKI DUZY BEDZIE MOJ PIESEK,WSZEDZIE PISZE ZE MALY ALE JAK MALY :?: MAM 2 MIESIECZNEGO PIESKA,JESTEM Z NIEGO DUMNA ,PO TYGODNIU NAUKI WYCHODZI NA DWOR I ZALATWIA TAM SWOJE POTRZEBY.OCZYWISCIOE KOSZTOWALO MNIE TO WIELE CIERPLIWOSCI,WZIELAM NAWET 3 TYGODNIE URLOPU ZEBY SIE NAUCZYL.ZDARZA SIE ZE SIE ZAPOMNI I ZAMIAST BIEC DO DRZWI SIKA NA SZMATKE ,GDZIE SIKAL W PIERWSZYCH DNIACH.JE RYZ,MAKARON ,KASZE Z KURCZAKIEM I WARZYWAMI ,LUBI TEZ CIELECINE.CZYTALAM ZE MLEKA KROWIEGO NIE POWINNO SIE PODAWAC PSU,ALE MOJE MALENSTWO BARDZO LUBI SZCZEGOLNIE KASZKE NA MLEKU.PROSZE BARDZO O RADY,BO PIESKA MAM PIERWSZY RAZ I WIEM ZE NIEWIELE WIEM,STARAM SIE DUZO OBSERWOWAC MOJEGO PUPILA I JUZ WIEM JAK REAGUJE NA ROZNE SYTUACJE.
BETII
 

Postprzez jola 7 sty 2007, o 20:11

Tylko pogratulowac wytrwalosci i madrosci :D
Zrob zdjecia wklej na forum zwaz piecha i moze cos poradzimy!!!
Pozdrawiam P(J)olka Lady Duka Draka Mafia Dub.... a reszte dopisze zycie .

www.hodowla-polka.pl
www.dogoterapia.org.pl
www.psy24.pl
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez szczotek 12 sty 2007, o 20:08

Możecie poradzić mi przykładowy jadłospis dla 6 tygodniowego szczeniaczka, który będzie mały :?: . Nie wiem dokładnie ile waży ok. 2kg.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

mam 4 tyg.. szczeniaka chuaua mini.... jak go karmić i czym?

Postprzez tander 18 mar 2007, o 10:14

mam 4 tyg.. szczeniaka chuaua mini.... jak go karmić i czym? podajcie mi jakiś jadłospis ...mam mu dawać suchą?? czy mleko jak tak to do kiedy??
tander
 

Postprzez ValdeQ 18 mar 2007, o 10:43

A ten geniusz, co Ci sprzedał 4-tygodniowe szczenię to nic nie mówił? To może i lepiej.

W tym wieku jest możliwe jeszcze, że karmiła je suka, mlekiem. Dopiero przechodzą na pokarm papkowaty: suka wymiotuje częśc jedzenia i takie półstrawione szczenięta jedzą, ucząc sie jedzenia pokarmu stałego.

Kup w sklepie mleko zastępcze dla szczeniąt (nie dawaj krowiego, bo będzie chorować). Stosuj według przepisu na opakowaniu.

Jednocześnie przechodź stopniowo na suchy pokarm dla małych szczeniąt - ale rozmoczony! W wodzie lub rosole. Jeśli zamierzasz karmić gotowanym, to gotuj ryż z marchewką i kurczakiem, rób z tego papkę. Musisz wtedy kupić jeszcze witaminy dla szczeniąt.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: mam 4 tyg.. szczeniaka chuaua mini.... jak go karmić i c

Postprzez Gość 19 mar 2007, o 01:55

tander napisał(a):mam 4 tyg.. szczeniaka chuaua mini.... jak go karmić i czym? podajcie mi jakiś jadłospis ...mam mu dawać suchą?? czy mleko jak tak to do kiedy??


Zmiel wmikerze pies z kurczaka, marcheweczke, płatki ryżowe: weź strzykawke 2ml, lub 5 ml i maks 5 ml podawaj zwierzatku jako jedna porcje. Mleko zostaw dzieciom i radosnym osobo które to lubia!!!
PO tygodniu niech zacznie jesc to samo ale nie zmiksowanał papke ale normalne rozdrobnione jedzenie!!!
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron