czym karmić 6 tygodniowego szceniaczka ??????????? pomóżcie

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Basia_sz 19 mar 2007, o 06:58

A ja podzielam zdanie Valdqa, taki malusi osesek powinien jeszcze być karmiony przez matkę, ale skoro już został od niej odłączony :evil: (<- to dla genialnego sprzedawcy) to trzeba mu jeszcze przez pewien czas takie mleko podawać. A najlepiej Tadner idź do weterynarza i dokładnie o wszystko wypytaj.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ania_Ś 20 mar 2007, o 13:55

O kurcze :shock: . Kto ci sprzedał te maleństwo :?:
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Pomożcie

Postprzez madzia1624 24 kwi 2007, o 23:37

jola napisał(a):Karm 4x dziennie ryz do gotowanego kurczaka lub makaron wapno plus witaminki kupisz u weta lub w sklepie zoologicznym.Doskonale przyswajalnzm wapnem jest to ,ktore znajduje sie w skorupkach jajek po ugotowanym jaju wysusz skorupke pozniej ja zmiel ja to robie w starym mlynku do kawy.Sprobuj suchego dla szczeniat mozesz dawac przemiennie.



Dzisiaj przygarnęłam małego szczeniaka ma 6 tygodni i nie wiem co jest najodpowiedniejsze do jego odżywiania w stanie obecnym. Przyjął 3 zastrzyki BETAMOX-u ponieważ został odtrącony przez matkę-pozostał na w noc przed budą Z rana został znaleziony przeze mnie w stanie tragicznym po czym zawiezłam go do weterynarza, któy przepisał w/w zastrzyk i kazał trzymać go przy ciele i ogrzewać małym termoforem. Piesek ma sie już coraz lepiej, ma ogromną chęć życia, samodzielnie chodzi-lecz nie ma pełnej sprawności, przewraca się co jakiś czas i widoczne jest że nie ma siły chodzić tylnymi łapkami(tak też było i wcześniej, był wolniejszy niż inne szczeniaki i chyba było widać moim zdaniem że matka eliminuje słabszych potomków. Nawiązując do odżywiania wcześniej dostawał karmę Pedigree Junior (puszka) i mleko bo wody nie chce pic...Gdzieś przeczytałam, że szczeniaki nie moga dostawać mleka bo dostaje je od matki. Teraz nie ma z nią styczności więc postanowiłam od choroby karmić go mlekiem krowim. Nie wiem też czy dobrym jest abym ugotowała mu filet z kurczaka z marchewką, czy kupiła "kaszkę"...a może i sucha karma ale jakoś nie jest do niej przekonany...Proszę o pomoc w związku z odżywianiem i tylnymi łapkami (dodam że będąc u weterynarza mówiłam o tym. W odpowiedzi usłyszałam, że nie widać niczego "złego" po przebadaniu. A i dostaje też witaminy od 3 dni DOLFOS JUNIOR. Z góry dziękuję i czekam na pomoc
Magda
madzia1624
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 kwi 2007, o 22:32
Lokalizacja: Sztum

Postprzez Atena 25 kwi 2007, o 06:24

Przede wszystkim, broń boże mleko :!: możesz dać mu od czasu do czasu troszkę twarożku, kefiru, ale nie mleko :!:

Kolejna sprawa - taki maluszek nie może jeść suchej karmy, jako suchej. On nie poradzi sobie z gryzieniem. Musisz kupić karmę przeznaczoną dla maluszków, z której robi się tzw papkę, czyli suche zalewa się ciepłą, przegotowaną wodą i czeka, aż powstanie papka.

Najlepiej karm go 4-5 razy dziennie, rano papka z suchego, później np troszkę twarożku, na obiadek możesz dać troszkę ryżu z mięskiem (np. z ugotowanego skrzydełka, filecik z kurczaka, itp.), kończąc na papce z suchego.

Puszek Pedigree bym mu nie dawała :roll:, jak już koniecznie chcesz takie miękkie jedzenie, to kup jakieś lepsze firmy.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez deidre 25 kwi 2007, o 23:26

W porównywalnej cenie do puszki Pedigree jest puszka dla szczeniaków Dog Chow.
To też karma nie najlepszych lotów, ale już lepiej niż Pedigree
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katie79 30 kwi 2007, o 20:46

Co do Pedigree Junior w puszce to jest do bani. Moja sunia go dostawała i miała biegunkę no i kupka cuchnęła tylko tą karmą!! Najlepiej podawać tylko ryż z kurczakiem i marchewką a szczeniak będzie zdrów jak ryba :lol: Dokładam jej do jadłospisu codziennie troszkę suchej karmy (witaminki) i rośnie mi jak na drozdzach :lol: Pozdrawiam cię i dbaj o swojego maluszka. a co do mleka to moja Antosia dostała zapalenia migdałków od mleka (uczulenie na laktoze) i całkowity zakaz jego podawania. :!: :!:
Avatar użytkownika
Katie79
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 31 mar 2007, o 06:32
Lokalizacja: Bytom

Postprzez deidre 30 kwi 2007, o 23:43

eeee a od kiedy sucha karma równa się witaminki?

Sucha karma to nie preparat witaminowy :!:
Kilkanaście granulek dorzuconych do gotowanego jedzenia nie pokryje dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały.
Trzeba stosować prawdziwe preparaty witaminowe - w formie proszku, dropsów itp.
np Can vit, Beaphar
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Miłośniczka_zwierząt 1 maja 2007, o 12:42

ja też miałam psa w tym wiku i dawałam mu biały ser z żółtkiem oraz płatki owsiane z mlekiem i inne .....

szczeniak jak nie chce jeśśc suchej karmy to trzeba mu ja moczyć aby była miękka szczeniaki lubią też saszetki przeznaczone dla szczeniaków z firmy pedigree

Proszę używać funkcji ZMIEŃ, a nie pisać posty jeden pod drugim :!:
Atena
Miłośniczka_zwierząt
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 lip 2006, o 23:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez olwo 1 maja 2007, o 12:57

Ty się lepiej od rad powstrzymaj :roll:
Pedigree :?: :!: chcesz otruć psiaka :?: :x bez komentarza...
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez szczotek 1 maja 2007, o 13:05

Miłośniczka_zwierząt napisał(a):ja też miałam psa w tym wiku i dawałam mu biały ser z żółtkiem oraz płatki owsiane z mlekiem i inne .....

szczeniak jak nie chce jeśśc suchej karmy to trzeba mu ja moczyć aby była miękka szczeniaki lubią też saszetki przeznaczone dla szczeniaków z firmy pedigree


Nie radz innym bo jeszcze ktoś posłucha... mleko, pedigree :!: Do suchej karmy można przyzwyczajać. Zalewać maślanką, kefirem... nie mlekiem (jest nieprzysfajalne). Tak małemy pieskowi zalewa się karme przegotowaną wodą, zrobić papke.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Gość 1 maja 2007, o 16:51

tylko , że jak pytałam sie weta o mleko to powiedział że rozcieńczone z wodą nie zaszkodzi , jak tak powiedział to tak robiłam
Gość
 

jak dokarmiać 3 tygodniowego psa

Postprzez iiii 1 maja 2007, o 17:18

Witam mam pytanie moj piesek własnie skonczył 3 tygodnie i wszedzie pisza ze trzeba go dokarmiac ale nigdzie nie pisza czym wiec czym sie karmi takie pieski jak czesto i jak prosze o odpowiedz
iiii
 

Re: jak dokarmiać 3 tygodniowego psa

Postprzez szczotek 2 maja 2007, o 17:07

iiii napisał(a):Witam mam pytanie moj piesek własnie skonczył 3 tygodnie i wszedzie pisza ze trzeba go dokarmiac ale nigdzie nie pisza czym wiec czym sie karmi takie pieski jak czesto i jak prosze o odpowiedz


3 tygodniowy piesek to obowiązkowo przy matce powinien być... no ale jeżeli go odrzuciła to należy karmić mlekiem zastępczym.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: owoce

Postprzez mariolka1 8 maja 2007, o 13:22

nie radze podawac tak malemu pieskowi takich rzeczy do jedzenia, mysle, ze powinnas mu dawac jakies jalowe najlepiej gotowane miesko z warzywami itp

Anonymous napisał(a):Poweim jeszce tylko,że on zjadłby najchętniej to co my..........czyli nalesniki,kanapki, mięsko...........ale czy mu wolno?
Wczoraj ASLAN rzucił sie na arbuza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zjadł duży kawałek.
:evil: :D :?: :!: :lol:
mariolka1
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 12:01

Re: owoce

Postprzez ValdeQ 8 maja 2007, o 16:58

mariolka1 napisał(a):najlepiej gotowane miesko


W wieku trzech tygodni nie może przyjmować jeszcze pokarmów stałych do gryzienia.

Mleko zastepcze dla szzeniąt (nie krowie, psie mleko, w proszku), a potem stopniowo papki.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints
cron