Żywienie 3 miesiecznego pieska

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez izolek 4 lis 2008, o 13:31

Mój dostawał tylko karmę. Początkowo nie była z niczym rozrabiana, później ktoś mi podpowiedział, żebymj ą moczyła w wodzie i gniotła, żeby było łatwiej ją zjeść szczeniakowi. I tak robię. Czasem dodam troszkę mleka.
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 4 lis 2008, o 13:50

izolek napisał(a):Mój dostawał tylko karmę. Początkowo nie była z niczym rozrabiana, później ktoś mi podpowiedział, żebymj ą moczyła w wodzie i gniotła, żeby było łatwiej ją zjeść szczeniakowi. I tak robię. Czasem dodam troszkę mleka.

mleko nie jest dobrym dodatkiem
psiak w wieku 3 mc nie trawi juz laktozy. jesli chcesz dodawac cos do karmy to juz lepiej mleko przetworzone, np biały ser, jogurt naturalny itd
nie ma potrzeby rozmiekania karm przeznaczonych dla szczeniaków, twardoscia sa dostosowane do zabków maluchów. oczywiscie nawet miksuje sie karmy dodatkiem mleka modyfikowanego dla szczeniorów ale w wieku 5-6 tyg.
dziwi mnie tylko ze po rc obgryzał sciany, jakby brakowało mu wapna. pomecz o to weta koniecznie. wapno jest waznym składnikiem diety lecz dodawanie suplementów z jego dodatkiem tez moze zrobic wiele złego.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez dariak15 4 lis 2008, o 18:03

kupa jak kupa śmierdzi.Moja mała też jada Rc i wszystko jest z nią ok :wink: Droga też jest bo jest dobra chociaż pedigree też dosyć droga a to taki syf
pies nie może pić mlaeka bo przez niego "przelatuje" i ma żadsze kupy
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez leonberg 4 lis 2008, o 19:39

z ta cena to tez nie jest tak do konca. majac duzego psiaka przetestowałem wiele karm szukajac oszczednosci i rc była najtansza!
najtansza poniewaz jej porcje były o wiele mniejsze niz tanszych karm.
najtansza poniewaz nie wymagała suplementów by uzupełnic składniki a te tez nie sa tanie. wiec do ceny taniej karmy nalezy doliczyc cene drogich suplementów i otrzymamy prawdziwa cene karmy.
najtansza poniewaz nie ponosze kosztów leczenia np problemów skórnych ktore zdarzaja sie przy karmieniu tanimi karmami.
oszczedzam kupujac tylko w duzych opakowaniach 15,18,22,30 kg. cena w duzych opakowaniach jest nizsza nawet do 60% jesli porównamy cena 1 kg w sklepach zologicznych i nie jestem narazony na oszustwa! nie jest tajemnica ze ludzie dla kasy potrafia wymieszac karmy sprzedawane na wage. znajomemu, cały miot odchowanych szczeniat prawie poszedł do uspienia. sprzedawca wymiaszał karmy i szczeniory bardzo sie odwodniły zanim okazało sie ze to wina karmy ktora zawsze jadły. własciel kupił 5 kg na wage bo jak sam mówił był przed wypłata i nie chciał zamawiac worka. wiec nauczka dla wszystkich. tylko karmy oryginalnie pakowane, zadne na wage.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Jolka 4 lis 2008, o 22:52

Aha...zadne na wage.A ja juz chcialam kombinowac i karme w PL kupowac(bo ja w Niemczech mieszkam)wlasnie na wage.Moj psiak przez pierwsze 4 tygodnie z nami jadl wlasnie taka na wage z polski.Tak polecil mi hodowca.I chcialam teraz jak do PL pojade kupic tak z 10-20 kg.(mysle ze zanim piesek by zdazyl zjesc to nie zdazyla by sie przetermiowac :wink: )No ale skoro piszesz,ze nie warto bo mieszaja...Moglbys mi napisac ile w takim razie kosztuje ''oryginalna'' w zoologicznym?? bo tu za 3 kg.place 20 €.
Jolka
 

Postprzez Jolka 4 lis 2008, o 23:02

Napisalam ''tak polecil mi hodowca'' bo polecil mi karme royal canin a to ja chcialam zaoszczedzic i kupilam na wage.Myslalam,ze na wage jest tak samo dobra...nie zastanowilam sie tylko dlaczego tansza :roll:
Jolka
 

Postprzez leonberg 5 lis 2008, o 10:20

Jolu, w polsce karma na wage najczesciej jest drozsza od tej w workach w duzych opakowaniach. to ze sprzedawcy sa nieuczciwi to stwierdzenie ogólne i poniekad krzywdzi tych ktorzy tak nie robia ale ze sie zdarza wiec polecam oryginalne opakowania.
bardzo czesto kupuje na allegro w telekarmie
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=2040810
musisz ich zapytac jak z wysyłka do niemiec bo nie wiem :cry:
gdy kupuje np 30 kg dla mojego rudzielca to płace 10zł za kg. we wrocku na wage ta karma kosztuje 13-15 zł/ kg a w oryginalnym woreczku 1 kg. 20-22 zł. w telekarmie dostawa do domu w polsce jest gratis.
nie wiem ktora karme uzywasz dla swojego pupila wiec wkleiłem link z allegro. na pewno znajdziesz i porównasz ceny, powinny byc duzo nizsze niz w niemczech.
jest jeszcze klub rc gdzie za karme płace ok 7-8 zł za kg lecz dla ciebie na pewno nie bedzie dostepny wiec to klikam tylko jako ciekawostke. w tej chwili nie karmie juz rc wiec nie kozystam z klubu. niedługo jednak bede miał szczeniora i nie mam dylematu ktora karme uzywac. to co jest tanie z pozoru, wcale tanie w rzeczywistosci nie jest a na pewno nie przebije jakoscia rc

ps moi znajomi kupili specjalnie citroena berlingo. gdy przyjezdzaja do polski robia zakupy rzeczy ktorych nie ma w niemczech np twarogu :D oraz miesa i wedlin. twierdza ze to co płaca w złotych musieli by zapłacic ta sama kwote w euro. wracaja z autem załadowanym po dach. za to do polski przywoza min kawe espresso i inne drobiazgi dla znajomych ktore u ciebie sa tanie a w polsce kosztuja duzo wiecej. zawsze w kazdym kraju ceny na jakies produkty sie róznia.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez izolek 5 lis 2008, o 15:59

leonberg napisał(a):nie ma potrzeby rozmiekania karm przeznaczonych dla szczeniaków, twardoscia sa dostosowane do zabków maluchów.

Nie wątpię, tyle tylko, że szczeniak musi chcieć gryźć. Mój połykał ją w całości, wiem to na pewno, bo dwa razy zwymiotował i widać to było wyraźnie :wink:

leonberg napisał(a):dziwi mnie tylko ze po rc obgryzał sciany, jakby brakowało mu wapna. pomecz o to weta koniecznie.

Już bierze od paru dni fosforan wapnia i obgryzanie się skończyło na szczęście :D


dariak15 napisał(a):pedigree też dosyć droga a to taki syf

Syf :?: :?: :?:


dariak15 napisał(a):pies nie może pić mlaeka bo przez niego "przelatuje" i ma żadsze kupy

Czytałam artykuł o mleku na onecie. Było napisane że nie każdy trawi krowie mleko, jest to cecha osobnicza, trzeba po prostu obserwować kupki :wink: jeśli są luźne, znaczy, że nie powinno się go pić. Dotyczy to tak samo ludzi jak i zwierząt.
Mojego psiaka obserwowałam i nic mu po mleku nie jest. Ale oczywiście podaję w niewielkich ilościach.
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dariak15 5 lis 2008, o 16:30

nie rozumiesz znaczenia słowa syf czy nie chcesz wierzyć że pedigree to zła karma :?:
a co do mleka to masz rację :wink:
Ostatnio edytowano 5 lis 2008, o 19:49 przez dariak15, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez izolek 5 lis 2008, o 16:40

dariak15 napisał(a):nie rozumiesz znaczenia słowa syf czy nie chcesz wieżyć że pedigree to zła karma :?:

Nie chce mi sie wierzyc ze Pedigree jest zla :roll: Mokra rowniez?
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Psiarka 5 lis 2008, o 18:18

A, owszem pedigree jest okropna. Psom smakuje, bo jest w niej dużo soli, a organizm psa jest nastawiony na sól, tak jak ludzki. To tak jakbyś jadła codziennie frytki, czy inne fast foody. A wiadomo - nie jest to zdrowe. tak samo jest z pedigree.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dariak15 5 lis 2008, o 19:48

powiem tak wszystkie marketowe karmy są złe w tym pedigree ,chappi i te inne świństwa
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez leonberg 5 lis 2008, o 20:14

izolek jesli dobrze pamietam to swojego psiaka wziełes ze schronu. prawdopodobnie to jest przyczyna ze łykał w pospiechu karme. to mu minie. w domu nie musi sie spieszyc przed innymi psami.
co do mleka nawet jesli jeszcze je toleruje to przestanie je trawic. mleko przetworzone organizm trawi łatwiej. biały serek nie powinien mu zaszkodzic a dodatkowo uatrakcyjania karme. normalna rzecza jest ze psy jedzace sucha karme nudza sie jej smakiem. dodanie czasem tranu czy serka jest rarytasem dla psiaka.
jak karma karmiłes psiaka do tej pory?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Jolka 5 lis 2008, o 23:31

Leonberg w tym linku co mi poslales nie ma tej karmy,ktora ja bym chciala(czyli dla szczeniat miedzy 2 a 10 miesiacem zycia)ras malych.Oczywiscie mowa o RC.Chcialam spytac w tej telekarmie czy byc moze mieliby ta o ktora mi chodzi ale na jakis kod aktywacyjny do allegro musze czekac do dwoch tygodni.Czy jest mozliwosc zamowienia tej karmy z jakiegos innego zrodla?A w polsce tak bezposrednio gdzie ja mam tej karmy szukac??Bo jade do polski za niedlugo wiec moglabym sobie kupic.Ale pytam tez o te wysylki na przyszlosc.
Jolka
 

Postprzez izolek 6 lis 2008, o 08:46

leonberg dobrze pamiętasz że pieska wzięłam ze schroniska. I domyślam się że to dlatego tak łapczywie je. Tyle tylko, że póki tego się nie oduczy, nie będę podawać mu karmy na sucho w całości.
Daję mu od początku Royal Canin Junior. Ostatnio kupuję także karmę mokrą Pedigree :roll: bo ją wprost uwielbia.
Dzięki za pomysł dodawania czegoś do karmy, by urozmaicić posiłki :D na pewno wypróbuję.
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints