Żywienie 3 miesiecznego pieska

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Żywienie 3 miesiecznego pieska

Postprzez Nowyy 30 paź 2008, o 21:43

Witam.
Mam pytanie co do żywienia małego pieska z małej rasy.Piesek jest zdrowy,miał juz dwa szczepienia,waży ok 90dag.Jego rodzice maja ok 1,5kg,a więc i on będzie mały.
Co tak małemu pieskowi dawać jeśc?Narazie gotuję mu7 co dwa(max 3 dni) udka kurczaka(bez kosci),do tego marchewka,selerm,wątrobka drobiowa i to wszystko ugotowane,pokrojone na małe kawałki daje mu 3 razy dziennie(wraz z witaminami).Do tego raz dziennie sucha karma Hill'sa.
Czy jego dieta jest dobra?
Może jakies zalecenia?
Nowyy
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jolka 31 paź 2008, o 10:49

Ja podziwiam ludzi,ktorym chce sie gotowac specjalnie dla psa,w zoologicznych sa przeciez bardzo dobre karmy,ktore zawieraja juz wszystko czego potrzebuje maly piesio.A tak w ogole to Twoj juz nie jest taki maly...Wiekszy dylemat jest czym karmic 8-10 tygodniowego szczeniaka.No i tez slyszalam,ze albo podaje sie gotowa karme albo gotowane jedzonko.A nie to i to.Jest juz temat o karmach i mnostwo pytan w tej dziedzinie.A wedlug mnie nie powinnas sie marwic,bo twojemu pieskowi napewno niczego nie brakuje...Nie wiem tylko czy watrobka jest wskazana dla psow.
Jolka
 

Postprzez Gość 31 paź 2008, o 11:19

Twoja dieta jest jak najbardziej ok, watróbke możesz po prostu czasem wymieniać na inne podroby.
Gość
 

Postprzez dariak15 31 paź 2008, o 15:17

myślę że domowe jedzenie +sucha karma dobrej jakości powinny wystarczyć
P.S jakiej rasy jest twój psiak i z jakiej jest hodowli :?:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Nowyy 31 paź 2008, o 16:06

A mój piesek nie jest żademn rasowy.Jego matką jest pinczerkiema tata Chichuachua.
Moim zdaniem jedzenie przyrzadzone przeze mnie jest napewno lepsze niz jakies puszki,choć nie byłby to dla mnie jakiś duzy wydatek kupując mu te twoje"dobre" karmy.
A pośiweic na dwa dni 1 godz na ugotowanie dla mojego psiaka jedzonka,to sama przyjemność.
Nowyy
 

Postprzez Jolka 31 paź 2008, o 16:54

Mysle,ze twoj ostatni post do mnie sie odnosi,wiec piszac Dobre Karmy mialam na mysli Royal Canin,Brit Care,Bento,Diamonds Naturals,Best Choice itp. a nie jakies ''puszki''.Ale oczywiscie to tylko od Ciebie zalezy czym karmisz swojego pieska i tego,ze karmisz go jedzonkiem gotowanym ja wcale nie neguje.Twoj pies-Twoj wybor.I tez nie twierdze,ze gotowane gorsze.Tylko ja po prostu nie lubie stac przy garach...chocby tylko dla psa :wink:
Jolka
 

Postprzez Gość 31 paź 2008, o 17:12

To przepraszam że Cię uraziłem:
Dawałem przez parę dni pieskowi puszki Royal-canin i nie powiem smakowały mu,ale jego kupki nie były takie jak powinny być.
Po przejsciu na gotowanie sytuacji jest wzorowa.
Gość
 

Postprzez Jolka 31 paź 2008, o 17:50

Alez wcale mnie nie uraziles :wink:
Jolka
 

Postprzez Jolka 31 paź 2008, o 17:53

Zapomnialam dodac,ze po mokrym jedzeniu z puszki kupki zazwyczaj sa zbyt luzne.Karma jest produkowana nie tylko w postaci ''puszek''.Jest rowniez sucha,po ktorej kupki sa normalne.
Jolka
 

Postprzez Gość 31 paź 2008, o 18:13

Z suchej karmy podaję jej Hill's puppy,ale sama ta karma chyba nie wystarczy?
Gość
 

Postprzez pauli 31 paź 2008, o 18:17

Anonymous napisał(a):Z suchej karmy podaję jej Hill's puppy,ale sama ta karma chyba nie wystarczy?



jeśli jest dobrej jakości [a hills ponoć nie jest zły, ale ja się na suchych za bardzo nie znam] to jak najbardziej wystarczy.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Ania_Ś 1 lis 2008, o 18:51

Jolka napisał(a):Ja podziwiam ludzi,ktorym chce sie gotowac specjalnie dla psa

Dziękuję :lol: . No problem :wink: .
A suche też jedzą.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez izolek 4 lis 2008, o 09:52

Jolka napisał(a):Dobre Karmy mialam na mysli Royal Canin,

Ja się zraziłam do tej karmy. Mój piesek jadł ją codziennie a mimo to zaczął obgryzać ściany.
I kupy po niej są niesamowicie śmierdzące :?
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jolka 4 lis 2008, o 11:34

W sumie masz racje,bo jak nie zdaze,nie zauwaze itp.i moj psiak narobi w domu to cale mieszkanie cuchnie.Moj maly tez wszystko obgryza ,ale to chyba z racji tego,ze jest szczeniakiem i mysle,ze z tego wyrosnie.Chce mu zmienic karme na Eucanuba(czy jakos tak) bo jest tansza,a z tego co wiem rowniez dobra.Czy po niej kupki tez smierdza tak bardzo??Zreszta...jak juz nauczy sie robic na dworze to bez roznicy czy smierdza czy nie.
Jolka
 

Postprzez leonberg 4 lis 2008, o 12:02

rc jest jedna z najlepszych karm, np dla ras duzych w okresie wzrostu jest bezkonkurencyjna. psiak ma wszystkie potrzebne składniki w karmie i nie zaleca sie dodawania suplementów. moze zle dobraliscie karme do potrzeb psiaka? moze dostaje czesciowo gotowane i karma nie jest zbilansowana?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints